Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az, amiért érdemes életben...

Mi az, amiért érdemes életben maradni?

Figyelt kérdés

Mentális beteg vagyok (többek között kényszerbeteg), az állapotom rengeteget romlott mostanában. Gyógyszer és szakorvosok nem hoztak változást. Egyre gyakrabban vannak pánikrohamaim és kényszeres gondolatokkal küzdök egész nap. A családomban is rengeteg probléma van, hiába teszem ki mindenkiért a lelkem és hiába helyezek mindenkit magam elé, mégis én vagyok mindig a bűnbak. Úgy érzem, hogy sosem leszek elég jó. Ha egészséges határokat húzok és megvédem magam, akkor én vagyok az önző szemét. Csak akkor vagyok jó, ha teljesen behódolok és nem szólalok meg. Emiatt gyakran tiporom el saját magam, hogy másoknak megfeleljek. A munkahelyemen is kínoznak, becsületesen végzem a munkámat, mégis ellenem fordít mindenkit 1-2 kollégám azzal az indokkal, hogy én semmit sem csinálok, pedig valójában dokumentáció bizonyítja, hogy gyakorlatilag én végzem el a másik munkáját is. Sehol sem becsülnek meg. Nincsenek barátaim sem. A páromra támaszkodok, de már azon is gondolkodtam, hogy szakítanom kéne vele, hogy megkíméljem attól, ami velem történik. Tényleg minden reményt elveszítettem, bekattanok a betegségeimtől, a munkámtól és attól, hogy semmire sem becsül a családom, hiába teszem ki a lelkem. Szenvedek nap mint nap a pánikrohamaim miatt, már munka közben is naponta 2-3x előfordul. Tíz éve élek így, hogy időszakos gondolatom lemondani az életről, ám most már tényleg egy hajszálon lóg a mentális állapotom.

Van valami mottó, vagy pozitív gondolat, ami titeket átsegített a legmélyebb időszakokon? Szükségem van ilyenekre, mert bár semmi reményt nem látok és tudom, hogy meggyógyulni sosem fogok (maximum szinten lehet tartani), de talán még tartogat nekem valamit az élet.


2021. nov. 14. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Kinek kell behódolnod és megfelelni? Miért nem sikerül?

Milyen gyógyszerrel mérgezed magadat?

2021. nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A családomnak, például édesanyámnak. Mindig is csak akkor voltam jó, ha nem álltam ki magamért és pontosan azt tettem, amit elvárt tőlem. De ha tudtam, hogy igazságtalan velem és ezt nem hagytam, akkor azzal büntetett, hogy egy hétig nem beszélt velem.


Az elején valami gyengébb szorongáscsökkentőt kaptam, sajnos erre nem emlékszem, aztán rivotrilt, de már semmit sem szedek egy ideje.

2021. nov. 14. 15:22
 3/11 A kérdező kommentje:

Szeretném hozzá tenni, hogy 24 éves nő vagyok. Rengeteg olyan kérdést láttam, amit 15-16 éves fiatalok tettek fel és elküldték őket azzal, hogy hamis betegséggel, problémákkal keresik a figyelmet.


Nekem már nincs szükségem figyelemre. Én magamon akarok segíteni, de nem tudom, hogy merre induljak el. A páromon és az orvosok kívül nincs senki, aki pozitív irányba terelne, de a párom értelemszerűen nem tud ebben segíteni, hiszen nem neki van hiba a fejében, az orvos pedig beszéltet, vagy gyógyszert ad. Én nem akarok már róla beszélni, tíz éve csak jár a szám, tenni akarok valamit, de ilyen mélyen még sosem voltam és fogalmam sincs, hogyan álljak fel.

2021. nov. 14. 15:26
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Erre nem rivotril kell, hanem antidepresszáns és mellette esetleg rivotril egy darabig, amíg nem kezd hatni a gyógyszer. Bocs, hogy ezt írom, de te igazából nem sokat tettél azért hogy jobban legyél, hiszen még egy pszichiáterhez sem jutottál el, aki felírná a gyógyszert. Ez is egy betegség, ami neked van, ugyanolyan, mint a szervi betegség, ameddig nem látsz tisztán a depressziódtól addig úgyis irhatok bármit nem fog eljutni hozzád.
2021. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Voltam pszichiáternél. Ezért írtam, hogy nem segített a szakorvos sem. A gyógyszereket is ő írta fel.
2021. nov. 14. 15:41
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért hagytam ott, mert hónapok után sem jutottunk sehova, és az új munkám mellett sem tudott úgy időpontot adni, hogy jó legyen.
2021. nov. 14. 15:42
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Vagy ha nem beszél anyád mert hülye, az kit érdekel?

Figyeljen rád ő is. Vagy igaza van?

2021. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos legtöbbször nincs igaza. Nehéz gyerek voltam, ezért kijárt a szigor, ám amióta "felnőttem", azóta már látom, hogy sokmindenben nem úgy viselkedik, ahogy az helyes volna.
2021. nov. 14. 16:28
 9/11 anonim ***** válasza:

24 éves vagy. Fiatal. Mindennek az elején vagy.

"de már semmit sem szedek egy ideje" Miért nem? A soraid alapján pedig szedned kéne.

Anyád nem beszél veled? Ez egy ideig működik aztán nem. Biztos h mindig neked van igazad? Ha épp akkor igazad van akkor meg tudod ezt érvekkel vitatni anyáddal vagy akkor támad vagy bezárkózik?

Ha meg nem beszél veled egy hétig akkor hagyd ezt figyelmen kívül! Írj neki! Hívd fel! Ha továbbra is csinálja akkor mondd neki hogy ne viselkedjen úgy mint egy hülyegyerek! Ha továbbra is csinálja akkor pedig mondd neki hogy ezt veled nem fogja játszani mert a hülye játszmáiból eleged van. Azután pedig nem kell vele semmiről sem beszélni ami téged érint. Hallgassd meg a sok szart amit mondd neked másokról, de magadról ne, és ne is beszélj semmit sem a dolgaidról! Ha nem lehet vele ilyenekről beszélni akkor nem kell!

Brian Tracy azt mondta hogy el kell hagyni a visszahúzó embereket ha előbbre akarunk jutni. Ő nem így értette de gondolom így is értette. Anyád visszahúz és nem segíti a boldogulásodat. Lehet defektes ember. Rengeteg ilyen van.

Az átlagember nagyon hülye tud lenni sokszor.

A munkahelyen pedig vond kérdőre azt a két embert egyesével. Nézz a szemükbe! Az emberek konfligtus kerülők, nem szeretik az agresszív embereket csak azokat kezdik ki akiket lehet. Azokat nem akik utána a képükbe másznak és kérdőre vonják őket. Az átlagember emellett szeret mocskolódni, pletykálkodni, szereti a bulvárt és kéjes kielégülést ad neki ha kielégíti valami a mocskolódó ösztönüket. Minden ember ilyen és mindben benne van ez de aki ezt tudja és értelmes az elnyomja azt magában. Ez a bennünk élő sátán ha úgy tetszik. Az emberi természet rossz oldala.

Felnőtt vagy. Senkinek nem tartozol elszámolással.


Ezt mindenképp javaslom a dolgaid rendezéséhez:

https://www.youtube.com/watch?v=mrnf59ORLKs&list=PLSoE_FwKma..


Amúgy mi a kényszerbetegséged?

A párod miket mondott amik nem segítettek??? Ugyanazt mondták mint mi? Vagy mást?

2021. nov. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Anyukám is egy lelki beteg ember. Lelkileg sérült, borzasztó gyermekkora volt, nem egy "átlag emberé", de az ő életét nem szeretném itt firtatni. Ezért olyan, amilyen. Persze ez nem lehet kifogás arra, hogy miért ne banjon velem mindig tisztelettel, de érthetőnek érthető. Tudom, hogy szeret, mindent megtett értem, de a sok sérülés miatt számára minden támadás, ami nézeteltérés és ebből szoktam kapni én.


A párom nem tud segíteni, csak megnyugtatni a jelenlétével. Attól, hogy ő mondja, talán még kevesebbet is ér, hiszen őt vezérli a szerelem, és az van bennem, hogy csakis ezért ragaszkodik hozzám, egyébként meg simán lehet, hogy "csak szar az ízlése" és egyébként jelentéktelen vagyok.


A munkahelyemen azóta csak rosszabb lett, bekavartak a főnöknél is, én meg hiába védtem magam, jött a "ha nem tetszik, mondj fel" téma.


Sajnos nem értem a kényszerbetegséges kérdést. A kényszerbetegség az kényszerbetegség, ennyi az egész. Mikor milyen módon jelentkezik, mikor mit akar elérni nálam.

2021. dec. 19. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!