Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha középsulisként sincsenek...

Ha középsulisként sincsenek barátaim, akkor később sem lesznek?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, általános suliból nem maradtak barátaim, mert elég tré helyre jártam, tele volt romákkal, meg ilyen proli, mindig verekedős népekkel és bekerültem egy nagyon jó gimibe, egy másik városba, de itt sincsenek barátaim. Van 1 lány, akivel nagyon jóban vagyok, mindig együtt vagyunk, meg vannak azért még 4-5-en, akikkel rendszeresen beszélek, de mégsem érzem magam jól itt. Mindenki elkülönül klikkekbe, meg az a baj, hogy ők már rendszeresen buliznak, meg minden, én meg..hát nem sajnos, elég otthonülős vagyok. Nincs is közös témám velük, mert arról beszélnek, hol voltak hétvégén, én meg nem tudok semmi izgit mondani..Elég rossz, nagyon magamba is fordultam az utóbb időben, mert nincsenek barátaim, az osztályban meg nem vagyok valami izgalmas. Már másokkal se merek barátkozni, mert mindig bennem van ez a félelem, hogy ha az osztálytársaimmal nem vagyok jóban, idegennel se tudok elbeszélgetni, úgysem vagyok érdekes, mert nem járok bulizni stb. Egyetemen lehetnek majd barátaim? Vagy ha már most nincsenek, később sem lesznek?:(

16/L


2010. szept. 5. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudja a fene. Lehetnek még.
2010. szept. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez önbizalom hiány. Nagyon sajnálom, ami veled van, velem is ez volt, de idén megváltozott. Szerintem ez iskolától is függ. Nálunk most (még) nincsenek klikkek, de viszonylag jó társaságban vagyok, aminek örülök. Próbálj meg minél többet velük lenni, vagy ha velük nem akarsz, ismerkedj másokkal. Járj el olyan klubba, találkozóra, közösségbe, ahol hozzád hasonló érdeklődésű emberek várnak, tárt karokkal. Az önbizalmad is hirtelen fel fog ugrani.
2010. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Még lesznek barátaid.

Én ugyanilyen vagyok mint te csak fiúban.

Igaz hogy kicsit nehezen de lehet barátot találni.

Például: könyvtár (na azért nem könyvmolyok:)), internet,

kávézók, munkahely. Itt mindig lehet barátokat találni.

Az hogy "unalmas vagy" semmit nem jelent. Lehet hogy x-et untatod, de y simán érdekesnek találja amit mondasz.

Bulizni nem feltétlen kell (énse járok) amélkül is lehet jól szórakozni. Az egyetemen simán szerezhetsz majd új barátokat. Csak add magad, és ne félj attól, hogy nemfognak érdekesnek találni.

15/F

2010. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Hát lehetnek még simán, csak 16 vagy:) Az, hogy nincsenek barátaid nem feltétlenül a te hibád szerintem. Hogy is fogalmazzam meg...attól, hogy te éppen nem azokban a dolgokban vagy jó, meg azokban a témákban vagy otthon, amik éppen a menő ideált testesítik meg az adott közegedben, az nem jelenti azt, hogy te kevésbé lennél jófej ember. Csak abban a közegben ez esetleg nem derül ki, mert senki mást nem érdekel az, ami téged. Mondok egy példát. Én egyetemista vagyok, és tanultam például valószínűségszámítást, és egyetemi haverokkal rendkívül sokat szoktunk ezekről dumálni, meg kalkulálni, pl. pókerrel kapcsolatban, hasonlók, és sokszor szokták például kérni a véleményem, hogy szerintem megéri-e ez vagy az. Ez tök jó móka. Vannak másfajta haverjaim, akik pl. még gimisek, és ilyen tipikus menő arcok, ők is pókereznek, velük mégse tudok ilyenről beszélni, hiába értek ehhez sokkal jobban mint ők, mégsem tűnök menőnek jófejnek a szemükben, mert ők ilyen suttyó arcok... na egészből azt akarom kihozni, hogy mégha sokkal menőbb arc is vagy egy társaságban, lehet egy másikban nem lennél az. Vagy pl. most lett jogsim, életemben nem vezettem előtte, pár haverom ilyen kocsiőrült, és kiskoruk óta menőn furikáznak, elhúzták őket 3szor forgalmi vizsgán, nekem meglett elsőre, úgy hogy előtte nem is vezettem. Szóval majd egyre jobban meglátod szerintem (remélhetőleg), hogy a legnagyobb különbség az emberek egójában van, nem pedig abban, hogy mennyire értékesek, vagy ügyesek, tehetségesek.
2010. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zsana1495 ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Sokszor van úgy, hogy kedvem sincs bemenni a suliba, mert előre tudom, hogy milyen lesz a napom. Az utolsó órákat várom a legjobban, hogy végre hazamehessek, és ne az órát figyeljem állandóan. Ez nem azt jelenti, hogy lógok, mert sosem lógtam, nem is tervezem, de így elég unalmas suliba járni.
2010. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak viszont én tudom, hogy ez az én hibám, mert nem vagyok elég közvetlen, nagyon gátlásos vagyok.
2010. szept. 5. 14:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel, én is ugyanilyen vagyok. :(

Ne félj, még biztos, hogy lesznek barátaid, csak legyél bátor, nyitott és add önmagady ! Próbáld meg legyőzni a gátlásaid. (Tudom, hogez nem könnyű.) Egyetemen tuti lesznek barátaid, ha középsuliban nem is. Remélem tudsz majd szerezni barátokat! Sokk szerencsét! :)

15/L

2010. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mennyire? Mármint ha innét ismerkednél meg valakivel akkor MSN-en tudnál közvetlen lenni vele szemben? Ha így megy akkor próbálj így ismerkedni hozzás hasonló emberekkel. Hogyha már ez megvan egy ideje találkozzatok és beszélgessetek.

(Bár ezt inkább személyesen kéne de kinek hogy a jó.)

Egyébként hogy gátlásos? Nem jut eszedbe téma, vagy megijedsz ha egy idegennel ismerkedsz?

2010. szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát mindkettő, de inkább leblokkolok és ezért leszek ijedt, csendes és feszült.
2010. szept. 5. 15:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés. Szerintem elsőre próbálj hozzád illő emberekkel barátkozni. Például 15:08 írta, hogy ő hasonló e tekintetben. Esetleg az osztályodban nincs egy csendesebb ember akivel megpróbálhatnál barátkozni? A gátlás leküzdésére egy bevált tippem van:

Mikor odamész egy osztálytárshoz mondj neki annyit hogy szia (Meg persze a neved). Ha látja rajtad hogy kicsit félénk vagy biztos segít az ismerkedésben. Ha ezse menne akkor olyan emberekkel próbálkozz akit egy kicsit már ismersz.

2010. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!