Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jól látom az érzelmekkel,...

Jól látom az érzelmekkel, szerelmekkel kapcsolatos hosszútávú történéseket?

Figyelt kérdés

A kérdés hülyén hangzik, de erre gondoltam:


Amikor az embernek érzelmileg nehéz időszakai vannak, és vágyódik valaki iránt, akkor képes teljesen belehalni, szenvedni, aggódni miatta hosszú heteken vagy hónapokon keresztül, és csak azt várja, hogy sikerüljön és boldog legyen. Aztán lehet, hogy elérkezik az idő amikor boldog lesz, beteljesül a szerelme és abból kapcsolat lesz, és az is tart valameddig, a legtöbb esetben x hónap, x év és vége, és aztán megint ott van, hogy szenved.

Most ha visszagondolok arra, hogy pl mennyiszer szenvedtem amikor valakibe szerelmes voltam és nem sikerült semmi, kb meg akartam halni, vagy ha belegondolok, hogy mennyit szenvedtem korábban a xy lánnyal, vagy milyen hullámvölgyek voltak egy másikkal, amiket akkor túlélhetetlennek gondoltam. Aztán eltelt az idő, ezek a rossz dolgok elmúltak, és ezekből a kapcsolatokból már semmi olyan sem zavar és nem befolyásol, ami miatt korábban képes voltam a végtelenségig szenvedni. Emlékek persze maradnak, és vagy szépek, vagy pedig közömbösek, de már semmilyen ráhatással nincsenek az aktuális lelkiállapotomra.

Azaz a rossz állapot egy idő után visszatekintve már egyáltalán nem az, vagy nem érdekli már az embert.

De ugyanígy amikor van egy nagyon boldog időszakod, és egyszer vége van, akkor szenvedsz, hogy jaj de jó volt akkor, és milyen rossz most, hogy elmúlt, és vajon mi lesz most velem. Aztán az a szenvedés is elmúlik egy idő után, mert vagy begyógyítja az idő, vagy eljön a boldogság, és az ember már úgy tekint vissza a rossz időszakra, mintha meg sem történt volna.


Ezek az időszakok lényegében kisebb-nagyobb időközönként egymást váltják az életben (a szenvedés és a felhőtlen boldogság, meg közte valami átmenet) de mindig elérkezik a követkő, aztán megint a következő, és megint.


Vagyis nem érdemes semmibe se belehalni, semmi miatt sem szenvedni, mert később úgysem lesz már nyoma, a jelent pedig kár megkeseríteni vele és szorongani rajta.


A lényeg, hogy amellett, hogy normális keretek között tartod az életed és megvannak a létszükségleteid, meg kell próbálni a mának élni és a pillanatnyi dolgokat észrevenni, és nem vágyódni és nem belehalni semmibe, mert úgyis mindig elérsz az egyik végletbe, majd a másikba, majd újra.



2021. dec. 3. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
nem
2021. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon jó gondolatmenet volt, az én tapasztalataim is erre mutatnak. Az élet tele van dualizmusokkal, poláris szinte minden, és vannak szélsőértékek, de az x időtengely mindent helyretesz. Az élet végeztével tehát szép sima lesz a görbe, akárcsak a folyó felszíne miután belefolyt a tengerbe. Úgy is nézhetjük, az életben egyedüli a változás konstans és onnan tudhatod hogy még élsz, hogy vannak még ilyen kilengések az életedben. :D
2021. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Bocsi, egyedüli konstans a változás, így akartam írni.
2021. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy értve nem lesz később nyoma?

Hogy nincs okozat, következmény?

2021. dec. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hát nyilván szerintem embertől is függ, hogy ki hogy éli meg a rosszat, vagy mikor képes közömbösen gondolni egy régebbi rossz dologra "traumára" valaki hamar túl teszi magát rajta, valaki pedig nagyon sokáig szenved miatta és azokon nem hiszem, hogy segít az hogy " nem érdemes szorongani, mert úgyis lesz jobb" ez nyilván igaz, de ezt nem hiszem, hogy ezzel lehet befolyásolni.
2022. márc. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!