Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki 28 hétre...

Anita0802 kérdése:

Van itt olyan aki 28 hétre szült? Hogy alakult igy a helyzet és mi történt a babával? Mekkora ilyenkor a baba és mennyi az esélye az életben maradásra? Ilyenkor mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 18:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom, hogy az unokatestvérem kislánya (nem tudom hány hétre) de 70dkg-al született és már 7 éves nagyon szép, nagyon okos nagylány. Ugyanolyan mint a többi gyerek senki sem mondaná meg róla, hogy 700g-al született. Még csak nem is szemüveges, semmi de semmi baja.
2011. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag olyanra is volt példa, hogy 21 hetesből lett egészséges nagy gyerek. Egyre jobb már az orvostudomány. De azért ugye nem Rád vonatkozik a kérdés?
2011. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
29és fél hétre szült ikerterhes ismerősöm két fiút, mindkettő egészséges.Az egyik 1380g, a másik 1430g volt.42 nap kórház, de azóta minden rendben Velük:)
2011. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

29 hétre született a lányom, 10 hetet volt a korán, 8 hónapig hordtuk Dévény tornára mivel az oxigénhiány miatt hypotón lett, most 3 éves egészséges kislány.

Az osztályon akkor több 28, és egy 26 hétre született baba is volt, akik most egészségesek.

2011. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

bár az én lányom 32 hétre született de akkor volt két 27 és egy 29 hétre született baba is. éppen hétfőn találkoztam velük az utógondozóban. Mindegyik gyönyörű szép baba lett. igaz a mozgásban van elmaradás, de ennyi. emlékszem az egyik különösen életveszélyben volt, sok fertőzést kapott el, de nagyon drukkoltunk a kis srácnak. ma egy szép pufók baba, súlyban még a lányomat is lehagyta.



Téged is veszély fenyeget vagy terhes vagy és éppen ezen agyalsz? mert ha utóbbi akkor ne tedd mert belebolondulsz. gondolj arra hogy minden rendben lesz. nekem eszembe sem jutott hogy hamarabb jöhet a baba, és sos császárom lett. amondó vagyok mindenben aminek be kell következni az úgyis befog.-


jó egészséget

2011. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
28 hetes vagyok és az utóbbi napokban extrém adag stressz ért 3 napja görcsölök ma látott orvos du-án barnáztam. most múlóban van de a dokim szerint ha erősödik akkor kórház mert az idegtől beindulhat a szülés.most fekszem és pihenek de a stressz marad még jó darabig vagy igy vagy úgy(közeli hozzátartozónak jósoltak minden előzmény nélkül max heteket.ő volt mindíg anyám helyett anyám ő az egyetlen akire mindíg minden körülmények között számíthattam és pont most mikor a legnagyobb szükségem lenne rá most akar magamra hagyni.első baba neki dédunoka és az orvosok nem tudják garantálni hogy még láthatja.szörnyű egy érzés egész nap nem tudom szinte abbahagyni a bőgést próbálok megnyugodni mert tudom hogy ezzel csak a babának ártok de senkinek nem használok de nem megy.folyamatosan rettegek+ aggódom a baba miatt is nagyon.
2011. szept. 1. 22:56
 7/15 anonim ***** válasza:

a sógornőm szült a 26 héten, 1100 gr volt a kislány.

Nagyon nagy szerencse, h 2 napig vissza tudták tartani a szülést, ezért kapott tüdőérlelőt, így nem kellett a babát lélegeztetni. Semmi fertőzést nem kapott el.

Kb. 2 éves korára nőtte ki a koraszülést és zárkózott fel. Most 5 éves, cserfes kislány.

2011. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

sajnálom ami veled történik. ugye hiába tudja az ember hogy nem szabad, valahogy nem megy a nem szomorkodás.

és már biztos hogy a dédi nem láthatja a picit ha időben is születik?

Próbálj arra gondolni hogy milyen lesz a kicsi, ha láttál róla uh képet akkor képzeld el ahogyan mocorog, ahogyan vágyik arra hogy még a pocakodban legyen. mond el neki hogy most nagyon szomorú vagy, de vigyázzon magára és adjon erőt neked is. Bár nagyon nehéz tudom, de valahogyan tereld el a gondolataidat most jó irányba!!!!drukkolok hogy sikerüljön és bízzunk abba hogy megváltoztatható ami megváltozhatatlan.


a 32 hétre született lányka mamája

2011. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

22.59-es...tényleg nagy szerencséje volt a picinek. nekem is adtak tüdőérlelőt 2 héttel a császár előtt, de mégis lélegeztetni kellett a lányomat két napig majd oxigénrásegítése lett.


egyébként igen azt nem írtam hogy 1200-1300g körül voltak a babák akik születtek mikor bent voltam

2011. szept. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tényleg borzasztó, ami veled történt/történik, s igazából csak közhelyeket tudnék mondani. Az az igazság, hogy én anyukámmal vagyok úgy, hogy ha elveszíteném őt, akkor azt sem tudom, mihez kezdenék.. Talán belehalnék. A babácskádra kell gondolnod! Arra, hogy a dédi már idős, és az élet rendje, hogy egyszer eltávozunk. Pihenj, és ha jobban vagy, próbálj meg minél többet a dédivel lenni.. Próbáld meg elfogadni, hogy eljött az Ő ideje, s adj hálát azért, hogy van időd elbúcsúzni tőle!!!
2011. szept. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!