Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem bírom már sokáig. Elegem...

Nem bírom már sokáig. Elegem van. Nincs semmi örömöm az életben. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem hosszú és bonyolult ez az egész. Ha röviden akarnám leírni a prolémám annyi lenne,hogy : nem szeret senki. A szüleim nagyon furán viselkednek velem. Úgyis mondhatnám.hogy sz@rnak rám,sőt még azt se. Lehet,hogy én vagyok a hülye ,mert akkor javítsatok ki nem az lenne a szülők dolga,hogy megneveljenek? 1Támogassanak és segítseneke? Én meg szótfogadok nekik stb. Bármilyen problémám van mindig valamilyen idiótasággal elküldenek.A másik,hogy nem elég az én saját problémám még a sajátjukat is én oldajam meg. Én elhiszem,hogy rossz nekik mert nincsen túl sok pénz meg stb. de én mit csinálhatnék gyerekként? Amúgy meg erre se akarnak megoldást találni. Simán hagyják,hogy szakadt ruhákba járjak mit sem törődve azzal miken megyek keresztül,mennyien bántanak. Bezzeg minden másra van pénz,aminek semmi értelme.. Tegyük fel elviselem ezeket meghallgatom őket mindig,dE nem csak a szűk családi kör fejezi ki utálatát felém,hanem mindenki más is. Tényleg elvilselhetelen vagyok ,de elég sok dologban igazam van szerintem. Most akkor a család kilőve. Barátkozni egyáltalán nem tudok nincs közös témám senkivel.Pocsék egy érzés.Mindig egyedül vagyok és persze néha ebszélgetnek velem nem vagyok teljene kiközösítve de igazi barátaim sőt még látszat barátaim sincsenek. Jó akkor ugye se család se barát. Mi mástól lehetnék boldog? Ha valamilyen sikerem lenne valamiben vagy tehetségem. Sanos az sincs hiába tanulok órákat egyre csak ronlik az átlagom:S Sportokban béna vagyok. stb. Külsőleg iszonyatosan csúna vagyok nem egy ember mondta még a saját anyám is szégyellt a munaktársa előtt..én is látom.+ van rajtam súlyfelesleg is. Tegyük fel javíthatok vele ruhákkal és sminkkel de a kézügyességem is 0 meg pénzem sincs ilyenekre. Ott tartok ,hogy irigy vagyok mindenkire de nagyon,utálok már mindent, nem érdekel semmi és nagyon rossz érzések vannak bennem, leírhatatlan. Mondhatjátok,hogy kamaszkor de ez amita az eszemet tudom így van. Mit csináljak?16/l
2011. okt. 6. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tehetsz, hogy elfogadod magad. Meg majd az idő múlásával jobb lesz az életed.
2011. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mit csinálj? Vegyél fel engem msnre, írd meg priviben az msn címed:D
2011. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el önmagad,a pénzes dolgokat meg megoldhatod alkalmi munka válalással is.
2011. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Off: èn azt látom, hogy mostanában rettentö sok fiatal van totál elkeseredve. Szerintem többen, mint 5-10 évvel ezelött.


Szerintem próbáld meg kihozni magadból, amit ki lehet. ha súlyfelesleged van, add le. koncentrálj erre, legalább valami leköt.

Próbálhatsz alkalmi munkát vállalni, legalább addig se vagy otthon a "szeretö" családi körben.

Keress egy stílust, ami bejön. Sokaknak ez segít, hogy jobban kifejezzék önmagukat, és hogy jobban érezzék magukat a börükben.

2011. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a könyvet: A siker titka - PLB. És lehet úgy tűnik, a te problémáidra nincsen megoldás benne, mivel még gyerek vagy, de egy valamire jól megtanít: a pozitív lelki beállítottságra. A segítségével arra is rá tudsz jönni, miben vagy tehetséges. Én még ajánlom, hogy a benne említett könyveket is olvasd el, mind fenn van a netten, vagy megtalálod valamelyik könyvtárba.


A legfontosabb pedig, hogy ne hagyd abba az első oldalak után. olvasd végig. Közben jegyzetelj, gondold át a dolgokat a saját helyzetedre kivetítően, írjál fogalmazásokat, amelyben kifejted a véleményed az olvasottak alapján.


Ezután pedig olvas egy szellemi témájú könyvet. Egy filozofikusat. Ez nagyon sok lesz, főleg ha nem szeretsz olvasni, de ha kitartó vagy, egy fél év múlva az életed gyökeresen megváltozik, pozitív irányba.


Iratkozz be valamilyen külön tevékenységbe, biztos van az iskoládba valami, vagy sulin kívül, ami ingyenes. Olvass a netten egy témába sokat, legyél valamiben jártass! Én a gyógynövényekkel, homepotáiás készitményeket szerettem kutatni tini koromban. Ezután megkértem az egyik iylen ágazatú üzlet főnökét, hoyg hadd dolgozhassak nála, hogy még többet tudhassak, nem kérek érte fizetést. Nagyon élveztem, tanultam is vele - a suliban is jobb lett a teljesítményem - és attól eltekintve, hogy nem kértem érte semmit,. a főnök mindig adott valamennyit. Ha te is tudnál találni valami ilyesmi munkát, egy kicsi zsebpénzből lenne kielégítsd a szükségleteidet.

2011. okt. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

mivel elmúltál 16 éves,már dolgozhatsz :)


és el ne hidd hogy ronda vagy,nekem is azt mondja mindenki,de leszarom...nem tetszek? nem kell rám nézni


és rajtam is van felesleg,de elhatároztam,futni fogok


te is csinálhatnád ezt :)


vagy valamit sportolj,pl kosarazz :D azt nagyon szeretek :P


és hogy lennél béna a sportokban,ha meg se próbálod? gyakorolj sokat,és idővel sokkal jobb leszel benne :)


szerintem te sem gondolod azért komolyan hogy a világhírű sportolók is foci labdával a kezükben születtek meg ;)


a szüleiddel meg ne foglalkozz...engem is leszarnak nagyívből,ezen már nem tudunk úgyse változtatni


az meg hogy az anyád is lerondáz...végülis kinek,ha nem a szülőknek kellene legjobban támogatni a gyereket?


már bocsi de ezek után még arra sem méltók hogy pont miattuk legyél szomorú


ha nincsenek barátaid,te menj oda másokhoz,akiket színpatikusnak találsz :)


és tudom hogy hülyén hangzik,de ha már tényleg úgy érzed,reménytelenül hülye vagy egy tantárgyhoz,puskázz


én is úgy gyűlölöm a föcit hogy az lehetetlen,egyszerűen óra hosszákat görcsölök rajta,mégse tudom rendesen megtanulni :||


de csak nem akarok 1est kapni,akkor még jó hogy puskázok


és legyenek céljaid! :)


én pl színésznő akarok lenni,ezért mindent megteszek :)


te is tűzz ki magad elé ilyen célokat,és tegyél értük :D


sok sikert! :P


13l

2011. okt. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi kell? Akaraterő. Sok dolgot meg lehet oldani.

Barátok? Chatelgess neten idegen emberekkel, biztos lesz valaki akivel egyezik az ízlésetek/véleményetek.

Nekem anno a mély depresszió kikúrálásában sokat segített a zene. Mindig is közel álltam a zenéhez, mindig ha valami gondom volt vagy a zenéhez, vagy a saját kis álomvilágomhoz menekültem. Javaslom tedd te is ezt. Vágtak már fejbe olyannal hogy szerezzek egy életet és ne az álomvilágomban éljem le az időm egy részét de nekem sokat segített mert nem olyat álmodtam ami elérhetetlen és ez kellő akaraterőt adott ahhoz hogy megváltozzak és hogy küzdjek a céljaimért.

2011. okt. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

,,Ha valamilyen sikerem lenne valamiben vagy tehetségem. Sanos az sincs hiába tanulok órákat egyre csak ronlik az átlagom:S''


Nekem is így volt, otthon sok verekedés meg piálás volt a családban (a felnőttek egymást is gyűlölték), ez meg valahogy behúzódott énbelém is, az én átlagom is hullámzott, egyes időszakokban romlott. Volt olyan is hogy az anyag nem ment belém, hiába akartam, valahogy csak nagyon görcsösen ment.


A természetet mindig is szerettem nagyon, a tankönyvet én sem tudtam mindig megtanulni, de iskola után szórakozásból gyerekkönyvekből meg máshonnan szerettem olvasgatni a fizikát, kémiát, biológiát, csillagászatot, természetrajzot, meg ilyen gyerekeknek írt vidámabb fajta matekot, szóval mindez mégis adott valamit, legalább némi sikerélményt, meg valami tudatát annak, hogy mégiscsak van valami törvény meg rend a világban (ha nem is otthon, legalább a természetben), így aztán nem árasztott el engem teljesen az káosz, ami otthonról jött. Ennek persze nem mindig volt köze az iskolai leckékhez, és inkább olvasgatás volt, mint munka, de legalább valamiféle érzést adott a természetről meg a rendről meg a biztonságérzésről, meg sikerélményeim is voltak.


Egyébként sajnos itthon elég durva dolgok is voltak, késelés is, szóval a dolognak ezt a részét valahogy még fel kell dolgoznom, ha kell, pszichológussal.


A természet mellett még a meséket is szerettem, itt inkább népmesékről volt szó, méghozzá főleg vadnépek, primitív törzsi népek, természeti népek meséiről. Talán azért, mert a bennük levő sok furcsa vad dolog nagyon hasonlított a saját gyerekkori élményeimre (félelmek, szorongások), és jó volt látni hogy mások hogyan dolgozzák fel ezeket.


,,Ha valamilyen sikerem lenne valamiben vagy tehetségem. Sanos az sincs hiába tanulok órákat egyre csak ronlik az átlagom:S''


Szóval az a lényeg, hogy lehet, hogy van tehetséged, akár több is, szóval önmagában az hogy a tanulás görcsösen megy, attól még lehet sokféle érdeklődésed a világ felé.

2011. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon a múltból meg a gyerekkorból jön fel ez az érzés, meg a családból is jön fel valami, akkor lehet hogy érdemes felnőttől is segítséget kérned


www.kek-vonal.hu/index2.php?m=16


remélem Nálatok nem olyan a helyzet mint nálunk, de lehet hogy jól jön az ilyen segítség is.

2011. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2011. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!