Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnam fejleszteni,...

Hogyan tudnam fejleszteni, hogy merjek masok elott beszelni?

Figyelt kérdés

A tortenet roviden az, hogyha emberek elott kell beszelnem kb barmirol leblokkolok. Nem jut eszembe semmi, vagy eszembe jut, de nem merem kimondani, vaagy elkezdek dadogva es motyogva ossze-vissza beszelni, teljesen masrol.

Butanak tunok, es annak is erzem ilyenkor magam.

Hogyan tudnek ezen tullepni, vagy kezelni az ilyenkor fellepo szorongasomat, es gatlasaimat?

Van, hogy pl ora utan teljesen el tudom magamnak mondani az anyagot, ugy, hogy kb 10 percel ezelott leegtem az osztaly elott a faxsagaimmal.



2022. jan. 22. 20:41
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia.

Szerintem csak azzal tudsz előrébb lépni, ha elhiszed, hogy képes vagy rá. Gyakorolj, képzeld el, hogy rengetegen vannak körülötted és csak beszélj bármiről, hangosan. Legyen valami amire ,ha gondolsz kicsit megnyugszol ,eltereli a gondolatod arról, hogy a többiek téged figyelnek. Én is szorongtam sokáig emberek előtt aztán rájöttem ,hogy nálam ez azért volt ,mert túlságosan megakartam felelni mindenkinek, ez viszont lehetetlen. Próbálj csak magadnak megfelelni és merni hibázni, kimondani amit gondolsz.

2022. jan. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, megfontolom:)
2022. jan. 23. 07:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy ha lehetséges akkor azon a helyen ahol elő fogsz adni valamit sétálgass előtte, ez segíti, hogy fejben jobban magadénak érezd a helyszínt. Ha meg pl előadást tartasz a suliban és már előre ott vannak az emberek, akkor is tegyél természetes mozdulatokat. Tedd le a táskád valahova, akaszd fel a kabátod mintha otthon lennél és csak utána kezdj bele az egészbe. Ezek az apró mozdulatok oldják a merevséget. Ne azon gondolkozz, hogy néznek, ki kell mennem oda, túl kell lenni rajta. Ha felelni hívnak ki, hirtelen jön a helyzet és úgy érzed kínos, csak mond ki, hogy “nagyon izgulok elnézést” és meg is fogsz könnyebülni.
2022. jan. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, segítene, ha hangosan "felmondanád" otthon az anyagot, mintha másoknak is mondanád. Vagyis gyakorolnál. Még jobb, ha közönséged is van.
2022. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!