Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudok magabiztosan beszéln...

Nem tudok magabiztosan beszélni angolul, hogyan tudnám a leghatékonyabban otthon ezt fejleszteni?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem középszinten angolból, 4es lett..

Mivel nem volt szóbeli így persze könnyebb volt, de mégis nem érzem úgy, hogy abba kéne hagyni a tanulást.

Még nincs nyelvvizsgám de majd amint már tudok beszélni kicsit magabiztosabban, utána leszeretném tenni a C1, felső fokút.

Sajnos nem mindig értem meg a filmekben se, meg videokban se amiről beszének. Ha van felirat akkor persze értem, de valamiért a hallott szövegértés se megy:(


Ha valakinek van egy szuper ötlete, vagy esetleg ezzel kűzd és szívesen gyakorolna velem, akkor nyugodtan írjatok.

Nagyon szépen köszönöm előre mindenkinek♡



2020. aug. 20. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűen folytasd az angoltanulast, és gyakorolj minél többet mindent, mint eddig.
2020. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Akkor fogsz magabiztosan beszélni, ha beszélsz. Esetleg egy barát akivel tudnátok beszélni, magántanár ha van pénz rá, language exchange programok, netes oldalak (italki, interpals). Hallgatáshoz sok rádióhallgatás, kimondottan erre való könyvek megoldása, filmnézés felirat nélkül (nem baj ha először nem érted, hallgass/nézz meg egy kis részt (először 1-2 perc is elég) 50x ha kell, és mindig próbálj meg minél többet kiérteni belőle. És írd le azt amit értettél, mert utána ha visszateszed a feliratot (ha van) vissza tudod magad ellenőrizni.
2020. aug. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon szuper ötlet, nagyon szépen köszönöm:)
2020. aug. 20. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!