Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudom elfogadni magam,...

Hogyan tudom elfogadni magam, ha egy jópofa dologgal sikerült tönkretennem az életem?

Figyelt kérdés

Marihuána. Nem drog, csak egy növény. Kevésbé káros, mint az alkohol. A legkevésbé káros drog. Idővel mindenhol legalizálni fogják. A filmekben, a közösségi médiában egy jópofa, ártalmatlan dologként van feltüntetve.


Én mégis tönkretettem az életemet vele. Nagyon durván rafüggtem, 2 évig napi 5-10 spanglit szívtam. Soha nem próbáltam más drogot, az alkoholt pedig soha nem szerettem. Eladtam a cuccaim, hogy legyen pénzem rá. Pánikrohamaim lettek tőle egy idő után. Halálfélelmem lett, hetekig sírtam, mint egy kislány. Hallucinálni kezdtem tőle, halottakat láttam mindenhol. Igen, rendes marihuána volt, nem biofű, és társai.

Pszichiátriai kezelés alatt állok.


9 hónapja vagyok tiszta. Semminek nem tudok örülni, mai napig arról álmodok minden éjjel, hogy betépek. Be akarok tépni, de tudom, hogyha megteszem, akkor egyenes az út a függőségig és pánikrohamokig. Nem jelentenek a hétköznapi örömök már semmit számomra. Paranoiás vagyok a mai napig, attól félek, hogy mindenki ellenem van és átver. Nem akarok élni sem. A terápia, ami régebben rengeteget segített, már az sem segít, mert már olyan szinten kiüresedett a lelkem, hogy nem akarok magamnak se segíteni, és így nyilván más se tud; viszont olyan szinten motiválatlan vagyok, hogy leírhatatlan.


Mivel viszonylag fiatal vagyok, mindenhol szembejön velem a cucc. Senkinek nincs problémája vele, mindenki röhögcsél tőle, úgy kezeli, mint egy jópofa, vicces, király dolgot.


Azon gondolkodom, ha a heroin tette volna ezt velem, az érthető lenne. De velem a jópofa, vicces, ártalmatlan fű tette ezt. Teljesen kivan az idegrendszerem, élni sincs kedvem. Ahhoz meg gyáva vagyok, hogy kinyírjam magam.


Köszönöm, hogy sajnálhattam magam egy kicsit. 24f



2022. febr. 18. 14:42
1 2
 1/19 anonim válasza:
4%

Vehetnék tőled? Én sajnos sehol nem tudok.

Egyébként “örülj” annak hogy erre függtél rá, nem egy rohadtul káros dologra, már ha ez vigasztal.

2022. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
orvosnal voltal ezzel?
2022. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
hát ez eléggé lappangó skizofrénia/pszichózisnak hangzik, mert fűtől nem haluzol másképp. tépj be nyugodtan megint, ha meg akarsz őrülni. ha meg nem, akkor terápia+sport+diéta, esetleg antidepresszáns, de én azt végső esetre hagynám csak.
2022. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 24F. Én is kipróbáltam a füvet, és elvétve csinálgattam fél évig. Én magamnak jóformán sosem tudtam rendes cigit tekerni, szóval sok értelme nem volt. Rám is rossz hatással volt, egyáltalán nem esett jól az első pár alkalom után. Én is csak lazulni akartam, semmi mást. Kár volt. Hál istennek nincsen bajom (legalábbis nem tudok róla), de biztos hogy már most mégegyszer nem szívok egy szálat sem.
2022. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Akkor te még időben abbahagytad szerencsére, legalább neked volt annyi eszed. Csak ugye az a mindfuck számomra, hogy a fű hogy tudta ezt tenni. Soha nem láttam ilyet, mint magamnál, hogy ezt váltotta volna ki valakiből. Egy ilyen veszélytelen drog ennyire kifordított magamból, ezek után jogosan érzem magam lúzernek szerintem.

Pszichózisom volt. Kényszerbeteg vagyok, szorongásos depresszióval. Skizofrénia nincs.

Ezeket onnan tudom, h teljes pszichiátriai átvizsgáláson estem át. Gyógyszereket szedek, illetve terápiára járok.

2022. febr. 18. 18:44
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
nem mindeni egyforman fogekony az ilyenekre. van aki fuggo tipus, van aki nem. kerdezo te sajnos fuggo tipus vagy
2022. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A fű előtt volt valami mentális betegséged ? Akár öndiagnózis alapján is ?

Milyen volt az alap mentális állapotod ?


Nekem sokan ajánlották a füvet, egyéb problémákra, de az ilyen és hasonló beszámolók elbizonytalanítanak.

2022. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

Érdemben nem sokat tudok hozzátenni a kérdéhez,de azért írok neked. Egy biztos. Sok pszichológus. Olyan barátok keresése akik nincsenek benne ilyen körökben. Eléggé 50/50 százalék mi sül ki belőle, de vannak emberek, akinek a varázsgomba segített megismerni és elfogadni magukat egy ilyen után. Nézz utána ha érdekel.

Off: volt barátom nagyon ráment a drogokra miután szakítottam vele, remélem nem csúszik bele egy ilyenbe

L

2022. márc. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen, kényszerbeteg vagyok, és voltam is, mielőtt rászoktam volna a fűre. A többi tünet, amit előhozott, nem volt korábban.

Azt ajánlom, hogy ha problémáid vannak, arra ne szívjál, mert a) vagy nem oldja meg, b) megoldja, és akkor csúnyán rákattansz, mert baromi jó érzés, hogy egy joint elszívása után megszűnik minden probléma körülötted.

Az ismerősi körömben csak azok tudják normálisan csinálni ezt a dolgot, akik nem problémákat akarnak megoldani vele, csak fel akarják néha dobni az estéjüket. És amúgy ez nem olyan fûggőség, mint a csoki, kaja, stb, mert igenis 1000x-esére növeli a dopaminszintedet, és ha elvonod hirtelen több hónapnyi használat után, az nagyon nagyon undorító tüneteket tud produkálni. Amikor jöttem le róla, hetekig nem tudtam enni, aludni, és meg akartam halni. Igaz, hogy az alkohol fizikailag károsabb/jobban rombol, mint ez, viszont ez sokkal kiszámíthatatlanabb: valakinek az égvilágon semmi baja nem lesz tőle, valaki pedig megkattan baromira. Illetve a mai fű már nem az, mint régen. Kamaszkoromban is el-elment egy-egy cigi, akkor még (a ma sokak által utált) csak albán füvet lehetett kapni, ami szabad ég alatt terem természetes körülmények között, 6-7% thc-val, és 10-20% cbd-vel (ami csökkenti a thc pszichoaktív hatását). Ehhez képest ma az utcán a holland füvek dominálnak (a kinti termesztők a felesleget nagyon jó áron tudják értékesíteni), és ezek a holland füvek beltéri, agyontápolt növényekről vannak, amit direkt úgy tenyésztettek ki és nemesítettek, hogy minél nagyobbat üssön, egy ilyen mokiban 15% körüli a thc, cbd pedig kb semmi. Ez olyan kb, mintha a borozást cserénénk kemény abszintozásra.

2022. márc. 16. 19:54
 10/19 anonim ***** válasza:

9


Akkor azt mondod szociális fóbiára inkább ne ?

2022. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!