Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Erkölcsileg elfogadható egy...

Erkölcsileg elfogadható egy nőtől, ha megpróbálja tönkretenni az életét annak, aki megerőszakolta, miután az már letöltötte a büntetését?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit nevezünk erkölcsnek. Pl. keresztény erkölcs szerint biztos nem elfogadható, mert ott azt is szeretni kell, aki bűnös. De amúgy én inkább messze elkerülném azt, aki megerőszakolt, és inkább felejteni próbálnék, nem hogy még direkt cseszegessem is az illetőt.
2013. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:

Nem fogadható el, ha rendesen megkapta a börtönbüntetést a támadó.

Ha persze pénzzel-kapcsolatokkal megúszta a dolgot felfüggesztettel, akkor az egy egészen mász tészta.

2013. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:

Erőszakot nem nagyon lehet megúszni, ha nem is példa nélküli, s elég sok év a belépőszint, ha jól tudom.


A kérdésedre férfiként nem tudok tiszta, egyértelmű választ adni. Mivel az érintetett és körülményeit nem ismerem, ezért csak általánosságban írom.


Ha valakit úgy támadnak meg, hogy vajmi keveset tehet ellene (pl. kénytelen magányos, elhagyatott utcában este hazamenni), s így történik, akkor meg tudom érteni. (Ami nem azonos az elfogadással!)

De vannak olyan esetek is, amikor a férfit elítélik, de a nő vastagon közrejátszott a történésekben. Nem kell felhorkanni, van ilyen! Pl. maga is könnyen váltogatja partnereit, olyan bulikba jár, ahol gyakran lerészegednek stb.

2013. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:

Életfogytig helyett két évet kapott, egyáltalán nem bűnhődött meg.

El akarom mondani a menyasszonyának, hogy mit tett, akkor talán elhagyja. Nem szeretném, hogy boldog legyen.

2013. aug. 30. 09:49
 5/71 anonim ***** válasza:
Miért kellene neki életfogytiglan? Nem ölt embert.... Ne ess túlzásba.
2013. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:
Ő esik túlzásba azzal, hogy a történtek után normális életet él.
2013. aug. 30. 10:04
 7/71 anonim ***** válasza:
90%
A problema inkabb veled van, hogy a tortentek utan nem elsz normalis eletet, inkabb vele foglalkozol.
2013. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
attól is függ, hogy akarja tönkretenni az életét. szerintem megérdemli.
2013. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel. 5 év a legkevesebb, amit kaphat. Ha csak kettőt kapott, akkor más minősítésű az eset.
2013. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
51%

2 év börtön azért nem kevés.


Viszont ha így akarsz bosszút állni, szerintem ez rendben van. Talán a mennyasszonya is jobban jár, ha tudja a férjéről az igazságot. Ki tudja, talán elébemész egy olyan helyzetnek, hogy később rendszeresen verje és erőszakolja. Szerintem mondd el neki. Azt is, hogy volt emiatt börtönben. Aztán a döntés persze már az övé.

2013. aug. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!