Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudom elfogadni magam,...

Hogyan tudom elfogadni magam, ha egy jópofa dologgal sikerült tönkretennem az életem?

Figyelt kérdés

Marihuána. Nem drog, csak egy növény. Kevésbé káros, mint az alkohol. A legkevésbé káros drog. Idővel mindenhol legalizálni fogják. A filmekben, a közösségi médiában egy jópofa, ártalmatlan dologként van feltüntetve.


Én mégis tönkretettem az életemet vele. Nagyon durván rafüggtem, 2 évig napi 5-10 spanglit szívtam. Soha nem próbáltam más drogot, az alkoholt pedig soha nem szerettem. Eladtam a cuccaim, hogy legyen pénzem rá. Pánikrohamaim lettek tőle egy idő után. Halálfélelmem lett, hetekig sírtam, mint egy kislány. Hallucinálni kezdtem tőle, halottakat láttam mindenhol. Igen, rendes marihuána volt, nem biofű, és társai.

Pszichiátriai kezelés alatt állok.


9 hónapja vagyok tiszta. Semminek nem tudok örülni, mai napig arról álmodok minden éjjel, hogy betépek. Be akarok tépni, de tudom, hogyha megteszem, akkor egyenes az út a függőségig és pánikrohamokig. Nem jelentenek a hétköznapi örömök már semmit számomra. Paranoiás vagyok a mai napig, attól félek, hogy mindenki ellenem van és átver. Nem akarok élni sem. A terápia, ami régebben rengeteget segített, már az sem segít, mert már olyan szinten kiüresedett a lelkem, hogy nem akarok magamnak se segíteni, és így nyilván más se tud; viszont olyan szinten motiválatlan vagyok, hogy leírhatatlan.


Mivel viszonylag fiatal vagyok, mindenhol szembejön velem a cucc. Senkinek nincs problémája vele, mindenki röhögcsél tőle, úgy kezeli, mint egy jópofa, vicces, király dolgot.


Azon gondolkodom, ha a heroin tette volna ezt velem, az érthető lenne. De velem a jópofa, vicces, ártalmatlan fű tette ezt. Teljesen kivan az idegrendszerem, élni sincs kedvem. Ahhoz meg gyáva vagyok, hogy kinyírjam magam.


Köszönöm, hogy sajnálhattam magam egy kicsit. 24f



2022. febr. 18. 14:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Figyelj, én a tapasztalataim alapján nyilván azt ajánlom mindenkinek, aki teheti, hogy kerülje el jó messzire, főleg ha valami mentális deficit is adott az illető él. Nyilván ha 1x kipróbálod, vagy csak néha csinálod, akkor semmi bajod nem lesz, de az a helyzet, hogy nem tudhatod előre, hogy rá fogsz-e kattanni, és ha igen, csúnya vége lehet. Ha pedig szorongós típus vagy, bizalmatlan másokkal, akkor ezt felerősítheti, és paranoiát okozhat.
2022. márc. 16. 20:46
 12/19 anonim válasza:

Négy éven át 10g/hét-ből jövök ki éppen. Külföldön van melóm három hete az isten háta mögött és nem jutok hozzá.


Az első héten az alvás előtti hiányzott, kicsit nehezebben aludtam, de ezen kívül nem nagyon hat meg a dolog.

Szinte tetszik is, hogy nem vagyok bemarva minden nap. Teljesen más megvilágításba kerül egy-két dolog.


Tapasztalataim szerint is a fű csak kihozza azt, ami benned lappang, aztán kezeled vele nap mint nap. Saját farkába harap a kígyó.


Én javaslom, hogy ne a fű legyen a céltábla, mert lehetett volna más szer is. Magadat próbáld rendbe rakni.

Lehet váltanod kell gyógyszert, mert már nem hat vagy nem arra van szükséged. A lényeg, hogy a gond pszichológiai nem addiktológiai.


Sok sikert a felépüléshez! Nem vagy egyedül! Fogadd el a segítséget!


25/Stoner

2022. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Akkor leírom én is a tapasztalataim, mert látom tisztul már a kép.

Nekem a fűvel kezdődött fiatal koromban. Majd jöttek a klasszikus szerek. Ezt követően több száz fajta dizájnerdrog (herbálok, kristályok, stb). 14 év anyagozás után minden kevés volt, és átváltottam intravénás szerhasználatra. Kb 18 év anyagozás után jutottam el a drogkarrierem végállomáshoz: a heroinhoz. Azért is mertem kipróbálni, mert már minden mindegy volt. Több alkalommal majdnem meghaltam, újraélesztgettek, de minden kevés volt hogy le tudjak állni. Próbáltam a rehabot, az na-t, de valami hiányzott (hiányzik) belőlem. Most ennyi idő drogozgatás, és szinte minden létező szert (ayahuasca, meszkalin, ibogain kivételével) kipróbálva azt tudom mondani hogy nem egy bizonyos szer okozza függőséget. Sokkal inkább a hozzáállás. Nekem is hiányzik a heroin vagy pl a kokain, amiket nagyon nehéz elfelejteni. Ezt úgy gondolom hogy valaki exezik egy buliban, és ha nem csinálja egy hónapig, már elhalványul az emlék. Ha viszont kokaint lő be valaki, ahhoz már fél év kell, és jóval nagyobb a megmaradó sóvárgás. A heroint pedig évek alatt sem lehet elfelejteni. Én mégis abbahagytam ezeket, mert nem volt rájuk pénzem (bűnözni meg nem akartam). Az a helyzet hogy egyiket se lehet napi szinten használni, mert minden féle por hamar leépíti az embert, és egyre kevesebbet ad. A füvet viszont lehet tolni éjjel-nappal gond nélkül. Nincs elvonása (fizikai) tud tőle aludni az ember, és nem borul meg tőle annyira az agy se. Csak egy nyugalmat ad. Azonban ez becsapós kicsit. Mivel azt a nyugalmat másképp nem lehet elérni. Valóban egy gyenge szer, de jó arra hogy az ember elmeneküljön önmaga, és világ elől. Én pl nem tudtam leszokni, és mindenhol romokban az életem. Ezért menekülök önmagam, és a problémáim elöl. Így hát beszívok, és végiggondolva a történetem egy jót nevetek az egészen. Ki tudom magam nevetni hogy ilyen szerencsétlen vagyok, aztán elvagyok mint a polcon befőtt. Tehát egy öreg motoros nagy drogosnak is mentsvár lehet a gyenge kis fű is. A lényeg szerintem a hozzáállás. Az hogy én már lényegében lemondtam mindenről, és a fű nekem így megnyugvást ad. Egész életemben menekültem. A többi szer viszont túl agresszív volt. Még ki akarom húzni egy 4-5 évig így ha tehetem csak szívok. Persze ha van kicsit véletlen több pénzem, akkor belövöm magam (hiszen a sóvárgás mindig ott van a háttérben).

A lényeg hogy aki nem néz szembe az problémákkal (az élettel), csak menekül, az a problémás függő. Az mindegy hogy valaki füvet szív, vagy heroinnal lövi magát. A hozzáállás a kulcs az egészhez. Na meg annyi a különbség hogy a füvet évtizedekig lehet úgy használni, hogy nem tesz komoly testi-mentális kárt - a barnát meg csak pár évig.

2022. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

11


Köszi a választ, elég lutri az egész, abból a szempontból is, hogy nem tudom mit kapok a dílertől (ahogy te is írtad) itthon pedig túl veszélyes termeszteni :S

2022. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

14.


A termesztés még veszélytelenebb, ha tudsz olyan helyet, ahol tutira nem találják meg.

Mivel a fekete kereskedelem nem róható fel ebben az esetben.

Nézz utána.

2022. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Sajnos ez a fű mindenkire máshogy hat. Egyszer kétszer próbáltam. Először kellemes volt következő alkalommal viszont halálfélelmem lett tőle. Azóta nem aksrom újra kipróbálni. A függőség érdekes dolog, én alkoholba folytottam a mindennapokat sok sok éven keresztül, hol 7 dl pálinka, hol 4-5 liter sör, de volt amikor a bort próbáltam 2 üveggel naponta. Napi szinten éveken keresztül. Aztán gondoltam egyet és nem ittam. Ennek már fél éve. És az a furcsa hogy semmilyen elvonási tünetem nem voltak és a pia sem hiányzik. Szóval biztos, hogy minden fejben dől el. Ne add fel soha. Sétálj, írj, olvass, beszélgess, de sose unatkozz. Fárasztd le magad minden nap és hamarosan jobb lesz minden. Hajrá
2022. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
5%

“ Marihuána. Nem drog”


Ja!

Jó, hogy nem propagálod.

Magyarországon soha nem fogják engedélyezni!

2022. márc. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
82%

17. Ja. Persze... :DD


Türelem barátom. A koleszterin és az idő nekünk dolgozik.

2022. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
83%
Én is ezért szavazok most a kétfarkú kutyákra. Hogy a narancs vegye már észre magát. A dekriminalizációról is indítsanak konzultációt :)
2022. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!