Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért pörgöm túl a dolgokat...

Miért pörgöm túl a dolgokat mostanában?

Figyelt kérdés

Az utóbbi néhány hónapban azt vettem észre, hogy amint valakihez nem úgy szólok ahogy kéne (mármint ahogy utólag gondolom, hogy hogyan kellett volna), napokig azon rágódok, holott a másik fél már nem is emlékszik rá, sőt egyáltalán nem is vette magára.


Ha valaki szól valamit hozzám, akkor meg azon pörgök, hogy vajon mennyire reagáltam/válaszoltam megfelelően arra, ami mondott. (Ha sértő dolgot mond nekem valaki, azon hetekig gondolkozok, hogy vajon miért mondta. A normálisan alátámasztott negatív kritika nem zavar, csak az, ha semmivel nem támasztja alá a másik fél. Amit meg is indokol, azon nem pörgök.)

Ezek miatt már nagyon meggondolom, hogy kinek mit mondok, de ennek ellenére mégis sikerül néha olyanokat mondanom, ami utólag gondolkozóba ejt.


Hogyan tudnék ezen változtatni? Próbálok nem foglalkozni vele, de mégis benne van a fejemben a téma, eszembe jut akkor is, ha nem akarok azon gondolkozni.



2022. ápr. 16. 21:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele és éld a magad életét továbbra is.

Aki ezt elviseli, az ki is tart melletted, aki pedig nem, az tovább megy. Ne sajnáld, különben tönkre tenné az életed és örök kétségek közt lennél, ráadásul szenvednél, sőt a karmai között tartana.

2022. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!