Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy nem szerete...

Miért van az, hogy nem szeretem ezeket a köztes állapotokat? Inkább legyek végtelenül szomorú, ha már nem vagyok teljesen boldog.

Figyelt kérdés

Tehát ha egy kicsit szomorú vagyok, próbálom magamat a depresszióra sarkallni. Valahogy ez a "fél" szomorúság nem jön be. Maximalista vagyok, de ezt a helyzetet nem tudnám ezzel a tulajdonságommal magyarázni. Ti értitek? Most is rossz kedvem van valami miatt, és ilyeneket mondok magamnak: "na, már megint. Ez vagyok én, sosincs szerencsém. Utálok élni, legyen már vége!" Pedig nem is olyan nagy az ügy. :S Egészen kicsi korom óta ilyen vagyok, emlékszem. Szóval hiába próbáltam a koromra fogni.


15L


2010. szept. 15. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen értem. Maximalista vagy, te is bevallottad. Aki maximalista annak a maximum kell mindenből, és ha nem kaphatja meg hisztizik és szomorú lesz, ez a maximalista fogalma, legyen akár férfi vagy nő ez mindig igaz. :)

Szóval 2 opció van:

1:maximalista maradsz de megtanulod kezelni az indulataidat, és az érzéseidet

2:alább adsz és boldog leszel

2010. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval tényleg az a hiba, hogy maximalista vagyok? Nem gondoltam volna. Köszi!
2010. szept. 15. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Csak akkor ez a baj, ha nem tudod kezelni az érzéseidet, ha megtanulod és menni fog, akkor maradhatsz az, de ha most lejjebb adsz és szépen fokozatosan lépkedsz felfelé akkor előbb utóbb elégedett lehetsz és akkor egyben magad számára maximalista is. :)

2010. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán tudom őket kezelni. Lehet, hogy a felszínen nem látszik ez, de belül folyton harcokat vívok. Pl. hogy mennyire utálok egy bizonyos lányt; de nem is, a legjobb barátnőm. És aztán egész éjszaka egy percet sem tudok aludni. Vagy hogy nem szabad reménykednem, mert nincs is miért... de inkább mégis, úgyse lesz semmi bajom tőle. Szóval érted. :D Majd próbálok akkor lassan javítani a helyzeten. Köszi megint. :)
2010. szept. 16. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!