Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Furcsa, elgondolkodtató...

Furcsa, elgondolkodtató álmok? Vajon mit jelenthet? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alapvetően nem nagyon hiszek az ilyen dolgokban, de nemrég hallottam, hogy az álmoknak lehet jelentésük, sőt, akár jövőt is jósolhatnak. Mostanában az álmaimban olyan dolgok történnek velem, amiben titokban reménykedem. (Pl megtudom, hogy a kiszemeltemnek tetszem, a nagyapám felépül a rákból... Stb) Mindig elgondolkodom ezeken. Tulajdonképpen ezt szeretném megkérdezni tőletek: ti hisztek az álmok valós jelentésében? Volt már veletek olyan, hogy egy bizonyos dolgot megálmodtatok?

Tudom, hogy sokan nem hisznek ezekben, és ezt el is fogadom. De kérem szépen, csak az írjon, aki valóban válasszal tud szolgálni. Lehet hogy vannak akik emiatt naívnak és hülyének néznek, de a vélemények mindig megoszlanak. Előre is köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat!



2022. máj. 19. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár 16 éve vezetek álomnaplót, de inkább csak dokumentációs célból. Eddig nem sok minden valósult meg belőlük, bár egy részük annyira szürreális, hogy talán jobb is... :)

Viszont írtam már zenét a megálmodott dallamokra építve; egy régi gyerekkori ismerősömet is azután kerestem meg, hogy nem sokkal korábban vele álmodtam; vagy pl. álmomban valaki megkérdezte, hogy szeretem-e a Joy Division-t, mire én azt feleltem, hogy nem. Aztán kíváncsiságból (már a valóságban) elkezdtem hallgatni és nagyon tetszett (azóta is hallgatom rendszeresen), tehát az ötlet az álomból jött.

2022. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jövőt szerintem nem jósolhatnak. Nekem is volt már hogy, bejött, megálmodtam hányadik leszek egy versenyen és véletlenül pont azt a helyezést értem el. De ezek véletlenek. Akkor mondhatod rá, hogy jövőt jósol, ha minden álmod valóra válik, máskülönben a véletlen műve. Az ember hajlamos azokat elfelejteni, amik nem váltak valóra, de amik igen, azokat nem. Így tévesen azt hiszi, hogy jósolnak az álmai. Persze megérzéseket tükröznek, ahogy jelentésük is lehet. Na nem pont univerzális, hogy, a pók mit jelent stb, de mindenkinek vannak visszatérő motívumok az álmában és ha figyelmes vagy, rájöhtesz milyen élethelyzetekben álmodod és milyen érzést szimbolizál.
2022. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még! :)
2022. máj. 20. 16:11
 4/5 anonim válasza:

Én 2 álmot tudnék most hirtelen mondani amik meg is valósultak. Persze ettől több is van de azok apróságok.


1: Az álmomban egy erdőben voltam de ez nem az erdei úton hanem bent az erdő mélyén ahol csak állatok mászkálnak,és eltévedtem, mintha valami üldözött volna majd hirtelen felébredtem. Ez kb 1 perces álom volt vagy még rövidebb. Nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Majd rá kb 2-3 hónapra sétáltam az erdőben és fotóztam majd hirtelen egy őzet pillantottam meg a bozótos szélén. Sikerült lefotóznom és utána néztem, hogy tudnék-e róla készíteni még pár képet. Az őz látott engem de nem szaladt el, majd mikor elindult a bozótos felé akkor mindig megállt és vissza nézett, hogy követem e. (mintha azt akarta volna, hogy menjek utána) Majd jött egy érzés még pedig az, hogy kövessem az őzet a bozótosba. Mondtam magamnak, hogy nem megyek utána mert derékig érő gaz van, de az érzés egyre jobban erősödött bennem így úgy döntöttem, hogy utána megyek és max kiszakítom a pólómat. Szóval utána mentem de az őzet már nem láttam. Majd ahogy egyre beljebb mentem hirtelen arra a helyre kerültem ahol az álmomban is voltam. Minden ugyan az volt... A fák elhelyezkedése stb. És ott konkrétan sokkot kaptam hiszen emlékeztem az álmomra, hogy itt jártam. És azon a helyen elkészítettem az életem 2. legszebb fényképét. Tehát ha nincs az őz és nincs az erős érzés ami rám jött, akkor azt a helyet ami az álmomban volt soha nem találtam volna rá. Remélem nagyjából érthető amit leírtam.

Akár elhiszed akár nem, ez így történt!


2.(Álom) A családommal mentünk az autópályán és előttünk 2 autó ütközött egymással majd hirtelen felébredtem. Aztán a valóságban is ugyan azon a helyszínen voltunk az autók is ugyan olyanok voltak és emlékeztem az álmomra, hogy baleset történt. Majd felordítottam, hogy ANYA FÉKEZZ és mondtam neki, hogy kérlek lassíts, de ő nem értette, hogy miért. De végül lelassított és pont abban a pillanatban előttünk 2 autó karambolozott és ha nem fékezik anyukám akkor mi frontálisan bele mentünk volna hátulról és akár meg is haltunk volna. Az álmomban mindenki meghalt én pedig lebénultam teljesen. Mivel a baleset megtörtént élőben amit mi elkerültünk hála annak, hogy emlékeztem az álmomra és ha be teljesült akkor akár a halál is meg történhetett volna. Anyukám szinte sokkot kapott, hogy elkerültünk egy frontális balesetet majd hátra fordult hozzám és azt kérdezte, hogy ezt honnan tudtam. Én meg mondtam, hogy megálmodtam.


Tehát én hiszek abban hogy némely álom a jövőt mutatja meg, persze nem az összes. A véletlenben hiszek de mivel én már többször álmodtam meg azt ami a valóságban megtörtént így én már nem hiszek a véletlenekben.

Ez a 2 álom volt eddig a legnagyobb jövő megálmodásom a többi csak olyan kis dolgok, hogy anyukám és tesóm beszéltek a konyhában egy dologról ez volt az álmom és a valóságban pedig szinten ugyan erről beszéltek amit nem tudhattam.


Kérdező, neked van hasonló álmod ami beteljesült?

2022. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Előző válaszolónak, igen, több is. Pl:

A kiszemeltemmel álmodtam, aki bevallotta nekem hogy szeret. Megvolt a helyszín, időpont stb. Aztán kb. 1 héttel késöbb ugyan az jatszódott le... Az utcán voltunk, ebéd után volt, és megtudtam hogy szeret.

Azt álmodtam hogy a nagyapám meghal. Pár napra rá nagymamám sírva hívja föl apámat, hogy gyomor daganatot állapítottak meg papánál, és azért volt rosszul... Ugyan meghalni nem halt meg (aminek nagyon örülök) de sajnos nagy valószínűséggel már nem fog felépülni.

Megálmodtam hogy milyen lérdések lesznek egy dolgozatban. Ez többször is előfordult, és sokszor e miatt kaptam jó jegyet, mivel előre betanultam a kérdések válaszát.

Egyszer azt álmodtam hogy biciklivel megyek egy országúton, ahol nagyon kevés autó jár (vidéken lakom és sokat járok el biciklizni...) Az álmomban lévő helyet nem ismertem. Beértem egy faluba, amit alaposan megjegyeztem, mivel gyönyörű sárga templomja volt. Amikor felébredtem, nem szenteltem nagy figyelmet ennek, mert azt gondoltam ez is csak egy álom, azonban amikor legközelebb bicikliztem, rögtön megváltozott a véleményem: kitérőt tettem, mert nem akartam a megszokott útvonalon hazamenni. Amint bicikliztem az úton, egyre jobban ledöbbentem, mivel az út nagyon hasonlított arra amit álmomban láttam. Aztán egyszer csak beértem ugyan abba a faluba. Majdnem leestem a bicikliről annyira megilletődtem... A sárga templom, a főtér, minden olyan volt mint ahol álmomban láttam.


Egyelőre ennyi jutott eszembe, de lehet hogy egy-két esetet kihagytam...

2022. máj. 23. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!