Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez normalis szerintetek? Mit...

Ez normalis szerintetek? Mit tehetnék, hogy megtudjak változni?

Figyelt kérdés
Szóval, nemis tudom, hogy kezdjem, tehát, régen egy olyan ember voltam, akinek voltak szabályai, egy öntudatos, jó gondolkozású. Most, meg már majdnem egy éve, szabadidőmben azon gondolkodom, hogy egyszerű helyzetekben, hogyan kéne reagálnom. Párom multkor ideges volt mert nem tudott valamit elintezni, en pedig kussban ültem és nem valaszoltam neki, mert nemtudtam, hogy mit mondjak.. Gyulolom, hogy ilyen egyszeru, kisse erzelemmentes semleges lettem. Kezdek félni, hogy szociopatává válok, régen pont az ilyen unalmas egyszerű embereket vetettem meg, most meg pont ilyen vagyok, egyszerűen nem tudom mit tegyek, 17 éves vagyok és lány, pszichológushoz nem akarok menni, mert nem bízok benne, szüleim nem megértőek velem kapcsolatban, nem rajuk tartoznak a problemaim, a csaladom mindig kibeszéli a masikat egymàs kozott, olyan kellemetlen erzes lenne. Masreszt, ugy velem, nehez normalis pszichologust talalni, olyan helyen élek, ami egy kis lepukkant város, egy pszichologus van a varosban, jót nem hallottam rola.. Szoval barki aki tudna tanacsot adni, hogy kapjam ossze magam, esetleg meditaljak, vagy nemtudom, de ha valaki atelt mar hasonlot, akkor meghallgatnam az ő történetét..
2022. jún. 24. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mióta vagy együtt a pároddal? Lehet, hogy mellette lettél ilyen?
2022. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szívesen beszélgetek veled hátha kitaláljuk mi a gond. Nem vagyok pszichológus de sok embernek segített már amit mondtam nekik.
2022. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A parommal 9 hónapja vagyunk együtt, az elején nagyon jol kijottunk, amikor még onmagam voltam, de minden egyre rosszabb es nem boldog velem es hiaba probalok barmit is tenni, nem tudok valtoztatni magamon es csak lejebb es lejebb sullyedek, tudom, hogy egesz eletembe szinte utalt engem mindenki 1-2 kivetellel, de mára már azok az emberek sincsennek igazan mellettem. Akárhányszor elmondja a párom, hogy utálja hogy ezt meg azt csinálom, oldalra forditom a fejem es mindig az jár a fejembe "ezt azért mondja neked, mert ez te vagy egy semmirekellő valami, aminek a létezése véletlen" es néha ugy megmondanam neki, hogy krvara hagyja abba, mert tudom h sz@r vagyok es, hogy igaza van, de nem merem, nem akarom elvesziteni, nem tudok én már semmit, csak elorefele nezek és mar semmit sem mondok es semmit sem latok. De az, hogy ilyen lettem, ez nem a parom hibaja, ez az en hibam.
2022. júl. 6. 17:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez marhaság! Egyáltalán nem vagy értéktelen! A mostani felfogásoddal van baj, de ettől te nem leszel értéktelen!


Amúgy többre megyünk ha egy konkrét esetet mondasz el és elmondod az érzéseidet és azt hogy mire gondoltál miközben ez történt.


Elmesélhetnéd h mikor kezdtek el megváltozni a dolgok és mi történt akkor. Vagy h mikor vetted észre elsőnek ezt.

2022. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elmondom, mi a nagy helyzet:

te egy olyan ember vagy, akit foglalkoztat, hogy más mit gondol róla. Nem mersz ellent mondani, nem mered megvétózni a párod ötleteit, dolgait. Nem is érzed, hogy igazán jogod lenne hozzá, hiszen, még mindig az iskolapadot koptatod és a nagybetűs élet még egy kicsit arrébb van. Párod valószínűleg már sokkal érettebb nálad. A mindennapi problémáitok merőben mások. Neki felnőtt problémái vannak, neked pedig még gyermeki, ami korodat tekintve normális. Egy valamit ne felejts el: te most 17 éves vagy és nem 27. Ezt pedig a párod is jó lenne, ha felfogná, hogy nem vagytok egy szinten. Másik dolog: Néha a párkapcsolatban nem az a lényeg, hogy mondjunk valami nagyon okosat a másiknak, hanem elegendő, ha meghallgatjuk a problémáit, kérdezünk felőle és beszélgetéssel próbáljuk rávezetni a probléma megoldására, amit már valójában valahol sejt, csak bíztatásra vágyik, megerősítésre. Vagy csupán egy ölelés is elegendő, hogy érezze: Te mellette állsz és vele képzeled el a jövődet. már ha vele képzeled el a jövődet. Meg a másik, ha példáúl csak szexelni jártok össze, az nem párkapcsolat, hanem szerető jogviszonyba vagytok, még akkor is, ha nincs egyikőtöknek sem senki más. Azok a párok, akiknek közös céljaik vannak és akik szövetségben élnek egymással e célok eléréséért. Vannak közös céljaitok? Teszem azt összeköltözés vagy közös alapokon nyugvó függetlenedés az ősök közelségéből? Terveztek együtt? megtervezitek a közösen töltött időt? Akár a célok tekintetében?

Az is lehet, hogy nem a pároddal van a gond. Talán egy kis szünetet kellene tartanotok, 1-2 hetet egymás nélkül, hogy mégis rájöjjetek, hogy hiányoztok-e egymásnak?

A másik meg, hogy megváltoznak a dolgok.

Igen, ezt nagyon jól látod. A körülmények változnak, az emberek változnak, az aktuális lehetőségek változnak. A forint változik, a kenyér ára is változik, sőt, manapság a fizetések is elég gyakran változnak nem is beszélve a rezsiköltségekről. Egyszer egy bölcs ember mondta, hogy két dolgot nem lehet soha megállítani: a szelet és a változást.

Meg még valami: A személyiséged. 17 vagy és azt gondolod magadról, hogy a személyiséged mostanra fejlődött ki. pedig ez az egyik legnagyobb tévedés, amibe minden ember beleesik, ugyanis a személyiségünk is folyamatosan változik. Folyamatosan fejlődünk, folyamatosan idomulunk a környezetünkhöz, vagy akinél lehetséges az önmagához szabja a környezetét. Úgy vélem alapvető dolgok vannak kettőtök életében, melyek nincsenek szinkronban. teszem azt példáúl: Egyikőtök pénzt keres, a másikatok pedig nem. Sőt, megfejelem azzal a gyanúmmal, hogy a származásotokat tekintve, neveltetéseteket tekintve is különböző helyről jöttetek. Ilyenkor érdemes pontot tenni a kérdőjelek helyére, vizsgálgatni egyáltalán van-e jövője a kapcsolatotoknak, nem pedig azon kapni magad pár év és pár gyerek megszülése után, hogy te igazából nem is szereted azt az embert vagy fordítva. De ha olyat érzel magadban, hogy nem mersz véget vetni ennek a kapcsolatnak, mert akkor nem lesz senkid, akkor vess neki véget, hiszen nem egy szerelemfüggő társfüggőnek lettél megalkotva, hanem önálló emberi lénynek, aki egymaga is képes a túlélésre és úgy választ társat, hogy az mindkét félnek pozitív változást hozzon, minimális komprumisszumokkal, ám annál több megoldással. Át lehet tenni a fókuszt a problémákról a megoldások keresésébe is. Meg ugye, nem árt némi önismeret, ahhoz pedig elengedhetetlen, hogy az ember tapasztaljon. Én nem, nem kell, hogy egy sz@r legyél, nem kell, hogy véletlen legyél. Aki Istenben hisz, annak számára már nincs többé véletlen és aki hisz istenben, az nem lehet sz@r, nem láthatja magát sz@rnak.

Inkább egy űrt vélek felfedezni benned, amit nem képes betölteni semmi. Talán spirituálisabb módon szemlélődve valóban értékesebbnek és lehetőségekkel telinek látnád magadat, hiszen az vagy. Érzed is ezt, hiszen nem dobtad volna fel a meditációt, mint lehetséges segítséget.

Javaslom Jézust. Ő neked is megmondta a frankót valamelyik evangáéliumban, csupán meg kell találnod a sorokat, amik neked szólnak.

Zárásként megnyugtatásodra bemásolok pár sort:

,,Azt mondom ezért nektek: Ne aggódjatok életetek miatt, hogy mit esztek vagy mit isztok, sem testetek miatt, hogy mibe öltöztök! Nem több az élet az eledelnél s a test a ruhánál? Nézzétek az ég madarait! Nem vetnek, nem aratnak, csűrbe sem gyűjtenek – mennyei Atyátok táplálja őket. Nem többet értek ti náluk? Ugyan ki toldhatja meg életét csak egy könyöknyivel is, ha aggodalmaskodik? Hát a ruházat miatt miért nyugtalankodtok? Nézzétek a mezők liliomait, hogyan nőnek: nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak, mégis, mondom nektek, még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül. Ha a mezei virágot, amely ma virít, holnap pedig a kemencébe kerül, így öltözteti az Isten, akkor benneteket, kishitűek, nem sokkal inkább? Ne aggodalmaskodjatok hát, és ne kérdezgessétek: Mit eszünk, mit iszunk? Ezeket a pogányok keresik. Mennyei Atyátok tudja, hogy ezekre szükségetek van. Ezért ti elsősorban az Isten országát és annak igazságát keressétek, s ezeket mind megkapjátok hozzá! Ne aggódjatok tehát a holnap miatt, a holnap majd gondoskodik magáról! A mának elég a maga baja."

2022. aug. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm ezt a hosszú szöveget és az időt amit rám szántál. Igazából őszintén néhány dologra tényleg ráéreztél, de azért vannak összetettebb dolgok is az életemben, ami alá nem túl könnyű alá látni. Megpróbálok minden írásodra választ adni: Szóval, tényleg foglalkoztat, hogy mások mit gondolnak rólam, de csak azóta mióta a párom az életemben van. Azelőtt engem az egész világon semmi sem érdekelt, mások főleg nem. Egész kiskoromban bántottak, fogyatékosnak hívtak, a fura kinézetem miatt, fura öltözködésem miatt, amit anyukám rám erőltetett. Majd a sarkamra álltam és többé nem érdekeltek ezek az emberek, volt utàna még egy mélypontom egy másik iskola miatt, ahova eroszakkal irattak be mondhatni, azt nem is reszleteznem, de ott mindennap bantottak, de ballagas utan, azt is feldolgoztam magamban. Aztán a párkapcsolatom óta, úgy változtak meg a dolgok hogy ő pl azt állítja, hogy nem érdeklik őt mások, mégis, hogyha pl ránéz valami csajszi, akkor azt mindig szóvá teszi, hogy őt miért nézi, ha meg rám néz valaki, észre sem veszem, még azt sem venném észre szerintem ha meredten bámulna. Egyszer régebben, már mondta nekem, hogy én nem adok neki önbizalmat és hogy neki az adja a lelki megerősítést ha mások bámuljàk, azóta kivétel nélkül, sztm legalabb egy fél éve, mindennap amikor találkozunk, elmondom neki, hogy milyen csodálatos, milyen aranyosan néz, milyen szép a szeme és mennyire szeretem a haját, a testét az illatát. De azóta is ha pl valaki flörtölni próbál vele, vagy ilyesmi ugyanugy mondja h ez jo erzes neki, meg jol esik az egojanak.. masrészt, lehet kicsit bunko vagyok, de ha pl a tescoba tavozáskor koszonnek, ugyebar kotelezoen, mert ez is a munkajuk resze, hogy koszonjenek es én azok mellett is elhaladok, annyira nem erdekelnek, akkor ram szol h koszonjek.. En vilag eletemben, barmerre mentem tettetem a hülyét, mert annyira nem akartam mas emberekkel joba lenni, szemelyeskedni, vagy azt akár h megismerjenek, ezt sem azert tettem mert erdekelnek, csak azt engedtem közelebb aki átlátott a szitán. Tényleg van köztünk pár év, de amit érzékelek mindennapi életemben, inkább ő az akiben még dúl a tűz, aki még nem élte ki magát, akinek kellenek a napi veszekedések, a figyelem, a gépes játékai. Nem mondom, hogy gyerekes, de sok dolgot nem ért önmagában, amit én értek, de nem találom a megoldást ami mindkettőnknek kedvezne. Azért érzem rosszul magam, mert nem találom a helyem, a lelkemet is kiköpöm de még ennél is jobban igyekszem, sírok otthon kb mindennap egyedül, magányosnak érzem magam, de még így is mosolygok és próbálom rejtegetni, hogy lelki roncs vagyok. Tényleg van bennem egy űr, ami szép lassan akkorára nő, hogy elönt minden pozitív dolgot bennem. A páromnak szüksége van a kis vitákra, én pedig ezt valahogy nem tudom magamban feldolgozni, mert így hogy egesz eletemben bantottak, nem esnek jól a bántások, én nem igénylem őket, próbálom hagyni, hogy bántson, hogy kitombolja magát, én pedig csöndben ülök és várom, hogy lenyugodjon, ami sajnos, hogy nem foglalkozok azzal, hogy veszekszik velem, még jobban felmérgesíti. De én nem szeretek veszekedni, egyre gyengébb vagyok, nem bírom a fájdalmat. Valójában igazából, azért nem tudom sokszor h mit mondjak, mert ha pl ha mondja h hosszu volt a sor meg bena a kiszolgalas es mondom h "fszfejek" akkor megkapom tőle hogy én olyan egyszerű vagyok, nem tudom h mi mást mondhatnék egy ilyen problémára. Hogyan tudnám ebben támogatni lelkileg. Olyan rövid az élet, legalabbis az enyem biztos az lesz, de miért éri meg ez a sok vita, ez a sok veszekedés, ez a sok problémázás elenyésző dolgokon.. Én az az ember vagyok akinek ha valami nem tetszik, gyakran nem teszi szóvá, hagyja hogy önmagát eméssze fel a baj, csak hogy a másik szabadon és boldogan azt tudja tenni amit akar, hogy hátha szül neki némi örömet az amit tesz, amíg én hetekig, hónapokig otthon sírok titokba. Próbálom ölelgetni, de csak akkor tudom, ha ő akarja, mert vagy a hajam zavarja, vagy a meleg lehelletem. Nagyon nem vagyok az a nagy szerelmes tipus, de ő vele más mert örökké tudnám ölelni, nem lehetne azt mondani sztm h tapadok, mert van h egy hetig sem talalkozunk. Én nem gondolom, hogy teljesen kifejlődött a személyisegem, ezt sokszor szóvà is tettem már életem során, érzem, hogy van hova fejlődnöm, hogy nem vagyok kiteljesedve, de már ez kissé megváltozott, már inkabb úgy érzem, hogy visszafele fejlődök.


A származás résznél, pedig nem nyilvánvaló, hogy mire gondolsz, de mindketten ugynazon a helyen születtünk és ha arra céloztál akkor egyikünk sem roma származású. Egyikünk sem gazdag, de nem is szegény.

Ami a célokat illeti, vannak közös céljaink, egy csomó, de néha veszekedés közben azt mondja, hogy nincsennek, vagy ha mondom neki, hogy olyan jó lenne már együtt élni azt mondja, hogy ne tervezgessek még ilyeneket, mert nem bírja hallgatni. De viszont, máskor meg ő szokta mondani a tervezgetéseit.

Nem arról van szó, hogy nem merem elhagyni, hogy megszokásból vagyok vele, akármit tesz, akármit mond, én akkor is ugyanúgy szeretem őt, minden hibájával együtt. Csak szeretném, hogy boldog legyen velem. Ez nem a rózsaszínfelhő hatása, tudom mit tesz velem és hogy más ezekért màr rég lépett volna, vagy legalabb leorditotta volna a fejet, de én megszerettem azt aki, amikor nincs érzelmi befolyás alatt, azt az énjét imádom. Ha megbánt, sokszor meg is vigasztal, de sokszor csak emésztem magam. Ami meg a szexet illeti, nem csak szexelunk, jarunk kirandulni, meg helyekre, bar sokszor csak a veszekedesből áll, mert már amiatt is ideges lesz néha, ha rossz helyre lépek. Nem akarom elhagyni őt, megoldást akarok találni a problémainkra és megoldani azt.

A kapcsolatunk elejen nagyon jól kezeltem az ilyen helyzeteket, a problemakat főleg, amit igazaból imádott, talán ezért is szeretett meg. Aztán hirtelen az egyik napról másikra, előtört az összes mentális bajom, a szorongásom, a szomorúság, meg amikor elkezdek elfelejteni mondatokat, meg a paranoiam is. Ezután már csak egyre mélyebbre süllyedtem, úgymond a párom nehéz személyiség, nem mindenki tud vele megbirkózni, nekem sikerült, amíg elnem süllyedtem.


Amit meg istenről mondtál, az aranyos volt, meg a bevágott szöveg is, de nem hiszek a biblia tanításaiban, se istenben. Hiszek a természet feletti erőben, de istenben nem. Ha kéred istent, hogy segítsen és bejön ez ugyanugy akkor is bejohet, ha erősen bevonzod a jót. Sok ember a tudat alatti manipulációra hasznalja fel a hitet, pl a papok is ahogy elnezem. A hit kell a vilagunkba, hogy az emberek ne tegyék tönkre a világot mégjobban. De nekem nem igazán van rá szükségem, kiskoromba hívő voltam, de már nagyobbra nőttem már nem tudok hinni. Abban hiszek, hogy a világ csak káprázat és ha meghalunk és nem születünk újá akkor valahol felebredünk. De isten nekem nem szolgál menedékül.

2022. aug. 11. 15:53
 7/7 anonim ***** válasza:

"a párom nehéz személyiség, nem mindenki tud vele megbirkózni, nekem sikerült, amíg elnem süllyedtem"

Nem kell megváltoznod. Nem feladatod a "párodat" elviselni, megbirkózni vele.

"minden egyre rosszabb es nem boldog velem ... utálja hogy ezt meg azt csinálom"

Te sem vagy boldog. Sírsz, és nem találod magadat. Miért akarsz megfelelni neki? Nem szeret, nem törődik veled, csak egyre lejjebb húz.

2022. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!