Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen megoldások vannak...

Milyen megoldások vannak motivációhiányra?

Figyelt kérdés
Először interneten néztem de ott csak trükköket találtam. Nekem tartós motivációra lenne szükségem csak nem értem hogy működik. Néha megtalálom, de kb 5-10 perc és el is múlik, meg egy motivációs gondolat valamiért nem működik újra nállam.

2022. jún. 28. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tartós motiváció nem igazán létezik. A kezdeti motivációt arra kell használni, hogy szokásokat alakíts ki. Ha valami már szokássá vált, akkor nem lesz szükség motivációra, hogy tovább csináld.
2022. jún. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon általános, és így nehéz jó tanácsot adni.

Kell egy konkrét cél, és fontos, hogy a célnak legyenek előnyei a számodra. Ezeket érdemes lenne leírni, hogy ha kezdesz elcsúszni, akkor tudd magad emlékeztetni, hogy miért is csinálod az egészet.


Az addig vezető utat is egyfelől valahogy célszerű vonzóvá tenni, ill. csapattársakat találni hozzá, akivel együtt motiváljátok, biztatjátok egymást, és hasonló cipőben jártok. Ezért jó tanulótárssal tanulni, edzőtárssal edzeni, stb.


Tegyük fel, 130 kg vagy, és szeretnél lefogyni.


Fontos, hogy reális legyen a cél, vagyis nem holnapra legyél 60 kg, mert most jut eszedbe, hogy holnap strandra akarsz menni, a tinikori fürdőruhádban.


fontos, hogy a fogyáshoz vezető út legyen mindenek előtt legyen egészséges, kétség ne férjen hozzá, hogy az megbetegíthet. A kétely remek motivációromboló.


Éppígy fontos a jó terv is: tehát állapotfelmérés, vagyis ez esetben egészségügyi felmérés: nincs-e valami egyéb eü. probléma, pl. cukorbetegség, pajzsmirigy, vagy akármi, ami az elhízást okozhatja, nem szedsz-e valami elhízást okozó gyógyszert, stb.


Étrendváltoztatás lehetőleg dietetikus segítségével, nem csodafogyókúrákkal! Ehhez célszerű már korábban tudatosan figyelni, hogy miből, mikor mennyit és hogyan szoktál enni, és ezt jegyzetelve elvinni a dietetikushoz, akkor jól el tudja mondani, hogy min kéne változtatni.


Érdemes sportolni, ehhez is találni olyan közösséget, ahol túlsúlyosok vannak, erre specializálodott edzővel, hogy tuti ne legyen gond. A csapatszellem motivál, biztatjátok egymást, a kérdésekre választ kaptok...

Nekem van nagyon túlsúlyos ismerősöm, ilyen csapattal szokott futni. Persze ehhez magában is kell edzeni, és nagyon fontos a rendszeresség is.


Fontos persze a jó felszerelés is, nem jó pl. úgy futni, hogy már a második nap tönkremenjen a lábad.


Fokozatosan kell egyre jobban terhelni, nem a kezdeti lendülettel mindent beleadni, hanem kicsivel kezdeni, és a rendszerességre törekedni inkább, és onnan növelni az adagokat. Ha ugyanis a kezdeti lelkesedésben mindent beleadsz, és egyszer csak lesz egy kevésbé jó napod, amikor nem tudod teljesíteni a "csúcsot", márpedig tuti, hogy lesz, akkor kudarcélményed lesz, ami elveszi az önbizalmadat, és feladod.


Az, ha néha csoporttal mentek valami edzésre, és valami konkrét eredményt elértek, az hatalmas siker. Ha erre valami emléket, pl. érmét, fényképet kapsz, az pláne.


A testi szükségletekre figyelni kell víz, magnézium...


Ezt nagyon a fogyókúrára és a futásra vittem, de a példa bármi másra kivetíthető.


Ja és az is nagyon fontos, hogy a motiváció célja a te boldogságod és boldogulásod legyen, ne az, hogy valakinek meg akarj felelni. Ha csak ezért csinálsz valamit, akkor felejtsd el!

2022. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!