Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit nézegetnek a Metrón utazó...

Mit nézegetnek a Metrón utazó emberek az „okos” telefonjukon?

Figyelt kérdés

Nem lehet azt a megállónkénti két-két percet kibírni?

Ha nincs tömeg, szinte csak „fürge ujjú”, a kijelzőre meredő szemű, ülő utasokat látni. :-D



2022. júl. 4. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Mert mi mást nézzenek? Én csak azért nem telefonozok tömegközlekedésen mert új a város, van mit néznem (meg kicsit azért is mert rosszul vagyok ha olvasnom kell zözykölődés közben). Amúgy azért is bújják a telefont (a lányok), hogy nehogy valami lovag jelnek vegyen egy tekintet összeakadást.
2022. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Milyen alternatívát tudsz? Egymás arcába bámulni bambán? Az felesleges konfliktushelyzet. A kijelző használata ugyanaz, mint a fülbe dugott zene, hogy elidegenítsék egymást az emberek és ne kelljen egymással kapcsolatba lépni. A telefon rásegít, hogy a szemkontaktust is elkerüld.

Erre jön még a közösségi médiás FOMO, hogy ha 5 percig nem vagy képben az eseményekkel, még a végén lemaradsz valamiről.

2022. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Ezen nincs mit csodálkozni,a függőség már csak ilyen.
2022. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez sokkal inkább pótcselekvés, mint függőség. Egy olyan kényszerhelyzetben amikor nem tudsz mozogni hanem ki kell várni egy zárt helyen az időt az ajtónyitásig, sokkal többen fogják elővenni a telefont/újságot/könyvet/akármit, mint más helyzetben, mert addig is telik az idő, és nem kell idegenekkel kapcsolatba kerülni.
2022. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Én legutóbb pl. Thomas Mannt olvastam a MEK-en, elnézést, ha netán nem szereted. Egyébként az, hogy 2 percenként áll meg a metró, nem azt jelenti, hogy az emberek ennyit utaznak, én pl. ekkora távot szívesen teszek meg gyalog, de ami a metrónak is fél óra, azt már nem. Akkor meg miért ne használjam ki az időt?
2022. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Most a telefont nézik az emberek, 50 éve meg újságot olvastak. Ha ennyire zavar, akkor kezdj a metrón beszélni valakihez, nézd meg mit szól hozzá :D
2022. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Kinos a helyzet és már kinomban, idegessegemben nyomkodom hogy lefoglaljam a kezem
2022. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez megy 20 éve, nem tűnt fel? Legfeljebb 15 éve még nem okostelefonnal. Bizonyos webes szolgáltatások (WAP) már akkor is voltak, meg játékok is. Én ugyan már régen utaztam, de akkor többnyire "könyvet", vagy elmentett hosszabb cikkeket olvastam. Eközben Japánban már X éve is...

[link]

2022. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Ez inkább régen volt divatos, ma már csak az emberek fele... harmada csinálja.
2022. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Buta dolgokat néznek :D
2022. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!