Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pánikbetegség munka miatt?

Pánikbetegség munka miatt?

Figyelt kérdés

4,5 évig dolgoztam egy cégnél, otthagytam, mert folyamatosam stresszes voltam tőle, volt, hogy sírtam munka közben. Azt hittem megnyugszom, hogyha felmondok, de pont az ellenkezője történt. Azóta folyamatosan erős pánikrohamaim vannak, rettegek attól, hogy új helyre kell menni, megint stresszes lesz, nem fogok tudni új dolgokat megtanulni stb. Illetve eddig home office-ban voltam, az is erős félelemmel tölt el, hogy ismét be kell majd járnom valahová. Sajnos nem egyszerű félelem ez, hanem már beteges, mert napokig nem aludtam, hánytam az idegtől, a félelem szinte 1 perce se múlik el és a szorongás sem. Kerestem pszichológust, de csak augusztus elején ér rá.

Hogy fogok tudni így tovább menni? Azért alakulhatott ez ki, mert annyira stresszes voltam az előző helyen? Korábban egyébként nem féltem a munkától, több helyen is dolgoztam ezelőtt.

Mit tegyek, hogy ne félek?

Nem akarom azt, hogy innentől ne legyek munkaképes.

30/L



2022. júl. 21. 07:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
2022. júl. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikket, viszont sajnos nem csak a pánikrohamok jelentik a gondot, hanem az állandó, szűnni nem akaró félelem is.
2022. júl. 21. 08:31
 3/15 anonim ***** válasza:

Az gondolom, valójában szorongás.

Ajánlom A szorongás feloldása c. könyvet.

Meditálj, relaxálj, stb. ezen kívül javaslom, hogy a rég halogatott dolgokat sorra végezd el: kezdd a legkönnyebbel.


A szorongó embereknél nagyon gyakori szerintem a halogatás, (a kényszeres vagy pótcselekvések mellett) ha ilyen dolgokat kipipálsz, akkor nő az önbecsülésed és ezzel a bátorságod is, hiszen látod, hogy képes vagy rá.

Alapból az lenne a legjobb, ha a rég halogatott, de sürgős, fontos dolgokkal kezdenéd nehézségtől függetlenül, de lehet, hogy ebbe még az elején beletörne a bicskád.

2022. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

talán egy normális, türelmes, kedves pasi a megoldás.

Volt egy ilyen barátnőm, mindenféle gyógyszerrel tudott csak dolgozni. Miután összejöttünk, egy hét múlva közölte, hogy nem szedi azokat a gyógyszereket, amit a pszihomókus írt fel..ehhez rendszeres kielégülés kellett...


Szerintem ez is gyógymód

2022. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszolónak: A meditációt megpróbálom, YouTube-on hallgatók videós meditációt, illetve az úszás segít még.

Halogatott dolgaim nincsenek jelenleg, mivel nincs munkám így semmi dolgom kb, de ez is csak frusztrál, nehezen közöm le magam.


Negyediknek: A normális, türelmes pasi meg van, jó pár éve együtt vagyunk, ő nagyon támogat, de nem tudja még változtatni azt, ami a fejemben van.

2022. júl. 21. 09:52
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Keresel állást?

Amúgy meg addig is menj önkéntesnek, pl. állatmenhelyre, vagy akárhova, tegyél valamit, legyél aktív, legyél emberek közt.

2022. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, keresek, holnap lesz online interjúm. Nemrég nyaraltam, de sajnos ott sem kímélték a pánikrohamok. Lehetséges, hogy mivel folyamatosan stresszes voltam az előző munkahelyemen így most az agyam ezzel védekezik?
2022. júl. 21. 13:08
 8/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem a munkától voltak rohamok, az csak rátett egy lapáttal az amúgy is magas kortizolszintre.
2022. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

A hosszú stressz káros.


Szerintem a logika a kulcs. Állíts fel logikai láncolatot. Ezzel meg fog változni a gondolkodásod és utána az érzéseid is!

2022. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

Az az igazság, hogy az ilyen házipraktikák meg meditálás úgy az esetek 90%-ban szart sem ér.

A valódi problémát nem oldja meg, csak tüneti kezelést nyújt ideig óráig.

Az a legfontosabb, hogy nem szabad hagyni, hogy idültté váljon a szorongás és a pánikbetegség. Mert utána már "krónikus" lesz és sokkal nehezebb kilábalni belőle.


Annak idején én is internetes önjelölt pszichológusok, meg kiskönyvek segítségével próbáltam kilábalni a szorongásból és a pánikrohamokból. A vége természetesen az lett, hogy csak gyógyszerekkel tudtam helyre jönni.

Nem szabad hagyni, hogy felülkerekedjen rajtad a szorongás, minél hamarabb fordulj orvoshoz. A pszichológus csak beszélgetni fog veled, gyógyszert csak a pszichiáter írhat fel, úgy készülj erre.

2022. júl. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!