Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért olyan nehéz változni az...

Miért olyan nehéz változni az embereknek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 25. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A kérdés megfordítva érdekesebb: miért más minden pillanat, mint az előző. A változás az alap. Ha olyan dolgot nézünk, ami nehezen változik, annak mély oka van, de nagyon sok mindent nagyon könnyen meg lehet változtatni.
2022. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
24%
Mert így születtünk mindenkinek van egy alap természete amit nem tudunk megváltoztatni ha nagyon akarjuk akkor se, őszintén én nem hiszem hogy egy ember valah is megtud változni, vagy ott van már eleve az a dolog természetében amit idáig nem mutatott meg vagy csak szimplán elakarja hitetni másokkal hogy megváltozott de igazából még mindig ugyan az az ember
2022. aug. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csabipapi válasza:

Csatlakozom #2 hozzászólóhoz annyiban, hogy mindenkinek van egy alaptermészete. Értem ezalatt, hogy van aki születésétől fogva genetikailag nyitott, visszahúzódó, esetleg agresszív stb.

Ehhez jön a neveltetés hatása, ami azért változtathat az alaptermészeten is.

De én hiszek abban, hogy aki felismeri, hogy olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amin szeretne változtatni, akkor ha kellően kitartó, akkor tud változni.

És ez még a bűnözők esetében sem lehetetlen.

2022. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az embernek van egy genetikai, habituális, szocializációs meghatározottsága. Ezek szerintem átváltoztahatalan módon ivódik be az életébe. Az idők folyamán ezekkel a jellemzőkkel tanul meg élni, ezeket az erősségeket, hiányosságokat ismerve építi fel az életvitelét.

A genetikai és habituális tulajdonságokat én szilárdnak gondolom. Talán a szocializációs jellemzőkön lehet változtatni, ha valami nagy elhatározás vagy trauma éri az embert.

2022. aug. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Csabipapi válasza:

#4

Nagyjából egyetértek. De mivel nem tudok a kérdésről tudományos vizsgálatot, statisztikát és nem is értek igazán hozzá, csak a tapasztalataim alakítják a véleményemet.

Valóban Orbán Viktorból sohasem lesz becsületes önzetlen ember!

2022. aug. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kokohoho ***** válasza:
Az emberek nem változnak, csak a körülmények.
2022. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!