Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkahelyen rossz a...

Ha a munkahelyen rossz a rendszer, akkor az embereknek kell változni?

Figyelt kérdés
Ha folyton csalódások, negatìv tapasztalatok èrik a munkavállalókat, akkor a munkavállalóknak kell változni, vagy a rendszert kell megváltoztatni?
2020. máj. 22. 22:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Sokan elmentek, emellett fognak is.
2020. máj. 22. 22:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hát sok embernél előfordul akkor a rendszerrel van ink problema
2020. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Örök klasszikus idézet:

"Ha a kupleráj nem megy, nem a bútorokat kell kicserélni, hanem a k@rvákat!" (Hofi)

2020. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Az emberek zöme birka.


Pl most is ott vannak s dolgoznak...

Gondolom én.


+az emberek féltik állásukat, kussba jobban szeretnek maradni.



Sok és érdekes tapasztalatom volt.


Nos én leváltam, egy ideig egy magam vittem kis vállalkozásomat, mára pedig egy általam válogatott pár fős kis csapatom van családias hangulatban.


Személyiségteszttől egészen az általam való megfigyelésig minden volt felvételkor.


Tudtam milyen embert keresek, nem sablont s aki intelligensen, de a teljesen őszinte véleményét képes oda mondani nekem + ért ahhoz amire kerestem embert.


Mindegy volt-e vagy sem papírja.

Precizitás, minőség és mihez értés volt az, amit kerestem.


120-as IQ teszt alattit fel se vettem.


Volt aki felháborodott s káromkodni kezdett.

Reakcióm:

Látja? Maga nem képes viselkedni se, távozzon!


Szinte látszott az arcán, hogy olyan ember...


Kevés ember képes változni.


S szintén kevesen vannak, akik képesek összefogni rendes ember módján.

2020. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4!

Most off-topic leszek.


Gratulálok!

És melyik teszt alapján válogattad ki az embereidet?

Raven, Mawi, Son, Binet, Binet-Simon, Wechsler, vagy Mensa HungarIQa teszt?


Az IQ-ból önmagában nem vonható le következtetés az egyén tehetségével kapcsolatban, tehát alacsonyabb intelligenciaérték sem zárja ki, hogy az egyén egy-egy tehetségterületen kimagasló képességű legyen és fordítva is igaz, nem feltétlenül tehetséges az, akinek nagyon magas az IQ-ja.

Az IQ-teszteket sokáig „mindenhatónak” tartották, Irish Movido pszichológus azonban felfedezte, hogy az életben elért sikerek 80%-ban a magas érzelmi intelligenciának (EQ) köszönhetők, és mindössze 20%-ban járul hozzá a magas IQ.

Az EQ meghatározza, hogyan képes az ember másokkal jó kapcsolatot kialakítani, valamint hogyan tudja felismerni, és kezelni a saját érzelmeit. Az önuralom, kitartás, konfliktus kezelés, önmotiválás képessége is ide tartozik, valamint az, hogy mennyire vagyunk empatikusak.

2020. máj. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez attól függ. Sok helyen, ha valami új dolgot vezetnek be, megy az elégedetlenkedés, függetlenül a dolog értelmétől. De, azért általában a hellyel van gond, ha oda mindenki csak átutazóba megy. Viszont van olyan is, hogy nem mindenki kompatibilis egy cég szellemiségével. (Pl. az én munkahelyemen elég sokan csak 1-2 napot jönnek, aztán fel is mondanak. Viszont, akik ott vannak, azok eléggé egyben vannak. Oldschool az egész.)


#5: Hagyd rá. Tele van az oldal olyan önjelölt wannabe cégtulajdonosokkal, akiknek már a válaszából is lejön, hogy még egy fagyiskocsit sem bírnának elvezetni, nemhogy egy céget.

2020. máj. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miben csalódsz: munkában, vagy a munkaközösségben? Ha a munkában, akkor váltás, ha a munkaközösségben, akkor, ha cinikus lennék, azt mondanám: ez Mo. színvonala... De talán azt lehet csinálni, hogy a főnökkel, és társaival beszélni, ötletet adni, hogy változás legyen.
2020. máj. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!