Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezzek egy barátot?

Hogyan szerezzek egy barátot?

Figyelt kérdés

Kiszemeltem már az új osztályomból pár embert akik számomra szimpatikusak, de valahogy mintha nem lennék nekik szimpatikus vagy nem is tudom... De sokkal valószínűbb, hogy én nyitok nehezen az emberek felé... eléggé gátlásos vagyok elejinte. Nem vagyok az a "rögtön elkezdek dumálni" típus.

Egy ideig együtt mentünk haza egy osztálytársnőmmel és megemlítette, hogy én olyan nyugis vagyok, nem rohanok mint a többiek általában. Azt is mondta, hogy olyan nyugtató vagyok. De következő nap már nem nagyon beszéltünk. Ezt most vegyem úgy, hogy unalmas vagyok vagy esetleg kellemes személyiség? Valószínű unalmas lehetek, mert utána nem nagyon kereste a társaságomat...

Á én már nem értek semmit...


15/L


2010. szept. 24. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanuld meg önmagad szeretni, aztán jönnek a barátok maguktól is.
2010. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt, hogy csináljam amikor azt veszem észre, hogy nem nagyon érdeklik az embereket saját személyem és szinte "láthatatlan" vagyok...?
2010. szept. 24. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Valamit azért mutatnod kell magadból ahhoz, hogy egyáltalán elkezdjenek érdeklődni a többi részed, gondolatod iránt is. Legközelebb mikor alkalom adódik, csak úgy spontán mondj valamit valakinek aki épp hozzád szól! :D Kezdj vele beszélgetni, kérdezd meg a véleményét valamiről, hallgasd meg, majd mondd el a sajátodat is. Kb így. XD
2010. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd kialakul az, engem is sodort össze sok emberrel az élet aki szimpinek tűnt, de aztán mégse volt közös témánk. Vagy mondjuk csalódtam az illetőbe. Nem az hogy átvert, hanem egyszerűen mégse olyan volt mint gondoltam. Főleg ilyen új közösségbe kerülésnél van az hogy nem tudod kivel fogsz sokat haverkodni, lehet a végén azokkal akikre nem is számítottál.


Igazi barátot találni meg igen nehéz ebben a világban :( De azért sok szerencsét, remélem találsz majd.

2010. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most ezeket a röhögő fejeket vegyem gúnyolódásnak, mert ilyen egyértelmű dolgot nem tudok teljesíteni? Ez így egyszerűnek hangzik de nem igazán megy. A gátlás visszatart közben. Tudom, hogy a legfontosabb hogy tisztában legyek magammal és megszeress önmagam, de nekem ez borzasztóan nehéz feladatnak tűnik. Fogalmam sincs, hogy kezdjek bele...
2010. szept. 24. 20:47
 6/7 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm!
2010. szept. 24. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Asszem rám vonatkozott a röhögő fejes...


No, hát... ne izélj már. :) Ne mondd, hogy nem vágtad le, hogy az előzőt viccelődő, vidám hangvételű hozzászólásnak szántam.


Ha meg félreértetted... amit furcsállok, és nem is szokták félreérteni... akkor bocsánat. Nem akarom, hogy ezen feszengj. Viszont szerintem érdemes elgondolkodnod rajta, hogy hogyan szabadulhatnál meg a gátlásoktól, önbizalomhiánytól, paráktól meg egyebektől. Mert szerintem, ha a nevetőarcos hozzászólásomat (amiben semmi negatív vagy lekezelő szándék nem volt, ismétlem) nem tudtad megfelelően értelmezni, akkor más tréfálkozását hogyan fogod kezelni?


Béke

2010. szept. 25. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!