Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet hogy azért tartom...

Lehet hogy azért tartom elképzelhetetlennek a napi 3-4 óra tanulást, mert az életembe semmi jó dolog sincs ami lelkesítene?

Figyelt kérdés

van összefüggés a kettő között ,vagy ez csak duma


az életemet rohattul de nemúgy akarom leélni ,hogy reggel felkelek megyek dolgozni este meg jövök haza, azt volt egy életem, baromi monoton


2010. szept. 24. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem változtatsz valamit?

Az élet egyáltalán nem szar, csak ki kell zökkenned ebből a monotonitásból. Szánj egy kicsit több időt magadra, menj el néha szórakozni, találkozz új emberekkel...

2010. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
totálisanugyanígyvagyokvele
2010. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én azért tartom elképzelhetetlennek, mert nem tudom elképzelni, hogy mire fogom ezt a sok hülyeséget használni pl a giliszták bélműködését, meg a laposférgek anyagcseréjét... még csak le se tud kötni, mert rohadtul nemérdekel :D
2010. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

23:10

úúúúú, deígyvagyokezzel énis:)

2010. szept. 25. 09:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

" Amit túl sokat használsz kopik, amit nem használsz az visszafejlődik "


Nem azért érdemes tanulni, hogy valamikor hasznát vegyed később, mivel valóban vannak dolgok amiknek soha semmi hasznát nem fogod venni, mert a te munkatémád nem fogja érinteni az atomfizikát például és akkor hiába tanultad meg ötösre középsuliban,mert nem fogod hasznát venni később. Tehát hiába tanultad meg az atomfizikát ? Azért mégse. Nézzük csak:


Az iskolában szerzett jó eredmények sikerérzetet adnak és egyáltalán nem rossz érzés úgy lejárni az iskolát, hogy tudjad, hogy érsz valamit. Túl sok ötöstől még senki sem panaszkodott.


A másik dolog meg az, hogy tévedés aki azt hiszi, hogy a tanulás nem jó semmire. A tanulás fejleszti az agyat. Nem szükséges kockafejnek és könyvmolynak lenni ahoz, hogy jól tanulj, ha sok diákot ez a gondolat ijeszti el a tanulástól. Elég fókuszálni, akarni és ambiciósnak lenni, hogy megértsd és megtanuld az anyagot. ÉS azzal, hogy gyakorlod a matekot például azzal fejleszted a logikád is egyben és a logika kivétel nélkül mindig kellesz az életben. És a matek a logikát fejleszti, de a zenetanulás, hangszeren játszás fejleszti az IQ-t, az olvasás bőviti a szókincset, az idegennyelveknek pedig bármikor szükségét fogod venni később.


Nem azt mondom, hogy legyél első vagy második tanuló, csak azt, hogy legtöbbször tükröződik, hogy milyen emberek vagyunk a tanulásunk alapján. Ezért miért ne tanulnánk jobban és egyben fejlesztenénk önmagunkat emberileg is ? Mert a kölcsönhatás itt is érvényes.


Ezt neked kell eldöntened. Mostmár tudod, miért érdemes tanulni, csak azt kell eldöntsd, hogy akarod-e vagy sem. Ez már szubiektiv döntés és a választásodra nincs semmi mentséged, csak a te egyéni akaratod.

2010. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

érdekes hogy számomra sokszor feltűnik egy olyan dolog ami más számára nem(matekra gondolok), de mégis olyan szar vagyok matekból(régen jó voltam ,de most:( )


3 éve gitározom ,már lassan négy ,elvileg nagyon okosnak kéne lennem, nem mondom azt hogy hülye vagyok ,csak sokszor úgyérzem hogy nekem van igazam közbe pedig mindenki más mást gondol( de ez már bonyolult)


a harmadik pedig hogy én egyátalán nem érzem azt a sikerélményt amiért 5öst kapok, volt már hogy történelemből tanultam a témazáróra kb 6 órát(nem egyszerre) ,többi gyerek már 2óra után leszarja, de én nem , én tanultam , és egy rohatt 3mast érdemeltem(persze a lustán alapból 4es felett)

és ekkor olyan szinten tudatosult bennem hogy qrvára nagy ökörség ez az egész...bocs hogy ezt mondom


matekból szar a tanár, humánból pedig nem vagyok jó ,háh és ez jutott nekem lesz egy jó életem amit nem az iskola fog meghatározni!


kösz hogy válaszoltál!

2010. szept. 25. 20:44
 7/10 anonim ***** válasza:

20:44- Köszönöm, hogy észrevettél és feedback-eltél !

Mondom én, hogy intelligens emberrel van dolgunk ! :-D

2010. szept. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én egyszer tanultam kb 5 órát biosz témazáróra, kaptam rá egy szép nagy egyest, pedig mindent tudtam szóról szóra, amit leírtunk, de a tanár olyanokat kérdezett, hogy ezt meg azt hasonlítsuk össze azokkal a dolgokkal, amiket 1 éve tanultunk, és már rohadtul elfelejtettem...


eztán legközelebb úgy éreztem, hogy na ez a dolgozat tök jól sikerült, mindenre szép hosszú válaszokat írtam, úgy éreztem, hogy ez a dolgozat minimum 5-ös, de mindegyikbe belekötött a tanár, és meginn kaptam egy szép egyest...


aztán legközelebb gondoltam, hogy ha a tanulás nem segít, írok puskát, írtam is, rajta volt minden, amit leírtunk órán, a tanár meg rohadtul nem figyelte, hogy ki puskázik, mondja a kérdéseket, de hozzá se tudtam kezdeni, mert más fogalmakkal mondta a kérdést, mint ahogy leírtuk, mindenki csak nézett, hogy mi ez, persze megint 1-es lett, ahogy rajtam kívül még 25 emberé...


a javítási módszereiről meg inkább nem is beszélek...

és az a legérdekesebb, hogy a tanár kedvencei 90%-ban ugyan azt írják, mint én, az övéké mégis 5-ös lesz...


elhatároztam, hogy a következő dolgozatra ráírom, hogy "nem írok semmit, mert maga úgyis beleköt mindenbe, és ígyis-úgyis egyes lesz, minek fogyasszam a tollam", de aztán nem mertem megcsinálni :D

2010. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

11:38


arc:)

énis egyébként rájöttem jobban teszem ha csak röhögök az iskolán!

2010. szept. 26. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Az érdemjegy nem feltétlenül arányos a tanulással töltött idővel. Ahhoz azonban, hogy elérj valamit, energiát kell befektetni, akár tetszik, akár nem.

A kettő, amit kérdezel, szerintem összefügg: ha nincs nagyon konkrét célod, aminek az elérése lelkesítene, akkor bármilyen tevékenység értelmét veszíti. Még ahhoz is, hogy gitáros legyél egy zenekarban kellene az, hogy napi 3-4 órákat gyakorolj. Mert ugye, sz@r gitáros bárkiből lehet...

Az "rohattul" nem segít, hogy annyi elképzelésed van csak, hogy az életedet HOGYAN NEM akarod leélni... mert így elég könnyen arra fogsz ébredni egy reggel, hogy mehetsz dolgozni és este jössz meg és volt egy életed...

2010. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!