Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha nem tudom,...

Mit csináljak, ha nem tudom, mit akarok később csinálni, de tudom, hogy nem azt, amit most tanulok? Váltsak?

Figyelt kérdés

Első éves matekos vagyok. És nem igazán jött be. Nem vagyok hülye a matekhoz, meg szeretem is, de ez nekem sok. Nem szeretnék tanár lenni, sem alkalmazott matematikus. Nem tudom, akarok-e egyáltalán valamit a matekkal. Legalábbis ilyen magas szinten.

Tavaly külföldön voltam, önkénteskedtem egy oviban. Gondoltam rá, hogy óvónőnek tanulva kint maradok, de más okokból haza kellett jönnöm. Most nem tudom, mi legyen.

Hagyjam abba a matekot, és menjek ki óvónőnek? Vagy csináljam végig ezt a 3 évet, még ha pazarlásnak is érzem?

Nem tudom, mit akarok, hogy hol érezném jól magam. Szeretnék valami olyat tanulni, amit tényleg szeretek.

Mit gondoltok? Mindenféle vélemény érdekelne, hogy jobban átlássam a helyzetemet. Köszönöm! :)

20L


2010. szept. 27. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekel, és ameddig megteheted, akkor válts.

Mert ha már erőltetni fogod akkor már úgy sem fog annyira menni.

És gondolom te se szeretnél annyi évet elpocsékolni

2010. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én is így vagyok. egyetemen tanulok, de nem igazán érdekel, de nem tudom mi mást tanulhatnék...

én arra jutottam, hogy maradok és a suli mellett gondolkodom, olyan dolgokba fogok bele amik érdekelnek, nyitva tartom a szemem és remélhetőleg rájövök mit is szeretnék kezdeni az életemmel. 3 év igazából nem sok és legalább lesz egy diplomád. ráadásul rengetegen vannak úgy, hogy megszereztek egy diplomát de nem azon a területen dolgoznak, vagy csinálnak egy másik.

amíg nem vagy benne biztos, hogy tudod mit akarsz csinálni, ne hagyd abba a sulit, mert a végén 2 szék közül a földre esel és nem lesz semmi mentőöved amibe kapaszkodhatsz! de ha úgy érzed szívesen lennél ovónő, akkor próbáld meg, sőt nem muszáj külföldre menned, ittho is van ovónő képzés a tanítói egyetemeken és főiskolákon!

2010. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!