Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Régebb sokat festettem meg...

Régebb sokat festettem meg rajzoltam sokan is mondták h jól csinálom viszont egy idő után valahogy azt érzem hogy nem vagyok képes rá mintha elvesztettem volna valamit nem jön az ihlet. Mi történt? nem értem. Elvesztettem a tehetsegem?

Figyelt kérdés
2022. nov. 4. 17:43
 1/3 anonim válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy most is nagyon jól rajzolsz meg festesz, csak lehet, hogy magadnak nem tetszik. Kérdezz meg mást, hogy mi a véleménye róluk. Sok bíztatás kell neked és akkor hinni fogsz magadban.
2022. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mutasd meg rajztanároknak, festőknek a munkád és kérj tőlük őszinte véleményt.

Viszont ahhoz, hogy homlokon csókoljon a múzsa, ahhoz bizony ihlet kell.

Ezen dolgozz. Ha nem jön össze, éld az életed úgy, mint aki ugyancsak nem csinálja ezeket.

2022. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A múzsa nem jön csak úgy magától, ez egy tévhit. Az ihletett állapotért keményen meg kell dolgozni. Még mondás is van róla egy csomó féle, hogy a múzsa csak azután csatlakozik az alkotáshoz, hogy te már rég dolgozol, vagy mindig könnyebb egy teleírt oldalt újraírni, mint egy üres oldalt megtölteni. A művészettörténet évszázadai során megszámlálhatatlan mennyiségű alkotó beszámolt az ihlet problémáiról, a különféle munkamódszereikről, rituálékról, amikkel próbálták az ihletet előcsalogatni.


Érdemes elolvasni Steven Pressfield: Művészet háborúja című könyvét


Másrészt viszont a kezdeti tehetség csak egy jó kiindulópont. Ha nem fejleszted a tudásodat, látásmódod, kifejezőkészséged, akkor mindig csak a kezdeti szinteden fogsz alkotni és nem fogsz tovább fejlődni. A tehetség fontos, de túlértékelt. Tanulás, alázat, szorgalom és kitartás nélkül a tehetség nem ér sokat. Egy darabig megkönnyíti a fejlődést, de azon a ponton túl már a kitartás és szorgalom fontosabbá válnak a tehetségnél. És a módszeres tanulás is legalább olyan fontos, mert ha csak gyakorolsz, de a hibáidat sosem javítja ki senki, akkor a hibákat fogod rendkívül alaposan begyakorolni, nem a helyes módszert.

2022. nov. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!