Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok nekem olyan kérdéseke...

Tudnátok nekem olyan kérdéseket felsorolni, amiket érdemes naplóban megválaszolni?

Figyelt kérdés
Naphosszat keresek ilyeneket, eddig többnyire csak idegen nyelven találtam -azt az angolos fogalmazós füzetemben fejtettem ki, de szeretnék pár ilyet magyar nyelven is, szerintem ezek remek inspiráció-források. Szeretnék fejlődni és jobban megismerni magam, mert így kiderülhet, hogy olyan munka (is) illhet hozzám, amire eddig így konkrétan nem is gondoltam volna. Előre is köszönöm a segítséget, remélem, akár még magatoknak ishasznos lesz ez a promt-kérés :)

2018. máj. 18. 14:11
 1/4 anonim válasza:

Nekem van egy könyvem, aminek az a neve hogy "Egy év az életemből". Ez egy naplókönyv szerűség, kérdéseket kell megválaszolni. De ha nem szeretnéd megvenni, leírok neked párat.

"Mi az amiben szerinted különbözöl a legtöbb embertől?"

"Milyen meghatározó illatot tudsz felidézni a gyerekkorodból?"

"Mi az amit a mai napban szépnek láttál?"

"Mivel töltötted a mai napodat 12 és 16 óra között?"

"Melyik tanárod volt rád a legnagyobb hatással és miért? Mit tanított ő?"

"Kit és miért sajnáltál meg utoljára?"

"Szerinted milyen egy tökéletes férfi? És egy tökéletes nő?"

"Mi volt az első plüssállatod és mi volt a neve?"

2018. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jók, azonnal ki is próbálom őket :D

Én eddig ezeket váltogattam:

- kedveneim:film, könyv, zene, étel, ital,stb...

- példaképem/ ki volt rám legnagyobb hatással az eddigi életemben

- mit szeretnék elérni x-y hónapban/évben

- mi az, amit szeretek magamon/ban?

- hogy érzem magam aktuálisan, pont abban az időben, és miért?

- mi az, amit nem szeretek magmaban és miért, ha változathatok rajta, akkor mit tehetnék a javulás érdekében?

- reggeli/esti rutinom

- miért vagyok hálás, miért volt olyan jó ez a nap?

- miértnem volt jó a napom, mi az, amit jobban is csinálhatam volna?

- aktuális helyzete az országna, időjárásnak,stb...

- pici versikék

- mit mondanék afiatalabb verziómnak, ha lenne lehetőségem időgéppel visszautazni, és üzenetet hagynom a múltba?

- hobbijaim, hogyna haladok bennük?

- idézetek, amik hatással voltak/vannak rám

- miben hiszek/miben nem hiszek és miért?

- apró kollázsok, kivágott képekből, vicces/bohém feliratokkal, színes filccel

- már csináltam körömlakkos festményt is bele, meg rúzst is használtam rá, hogy feldobjam az adott bejegyzést

- rajz a saját kezemről :D

- hol élek, mit érdemes megnézni abban a aluban/városban/stb?

- mit várok el magamtól, hogy milyen legyek, ha lesz párkapcsolatom

-a kedvenc Youtuberemről raktam be képet, és leírtam, miért fontos nekem az ő tevéknysége, mit tanultam tőle

- mik a legrosszabb/legjobb pillanataim és miért

- helyek, ahov szeretnék eljutni

- a nevem eredete, jelentése, mennyire tartom ezt igaznak rám nézve, és elégedett vagyok-e vele?

- min változtatnék magamon legszívesebben, és mi az, ami jó úgy, ahogy van?


Remélem, segítettem vele én is valamit valakinek :)

2018. máj. 18. 14:35
 3/4 anonim válasza:

1.válaszoló vagyok.

Ezek nagyon jók, úgy tűnik te tisztában vagy magaddal, főleg ha még tudsz is ezekre válaszolni :)

2018. máj. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nemsokára betelik a naplóm, ahogy elnézem, mert még egy fanfiction-vázlat is van benne. Sokat írok, ez valahogy feldobja az üres életem, amíg nincs munkám, és segít,hogy észrevegyem az apró áldásokat az életemben, hogy nincs okom kétségbe esni, mert annyi mindenem van, amiért mások ölni tudnának. Sőt, azt is segített feldolgozni a naplóírás, hogy a szüleim lemondtak rólam, amikor 14 éves voltam, már sokkalkevésbé haragszom rájuk, és tudok objektíven tekinteni a történekre. És így visszaolvasva, ha belegondolok... jobb is, hogy így történt, mert tudok a helyzetből tanulni, és már látom, hogy mik azok a területek, amikben én pl. nem hasonlítok a családtagjaimra, és amiben nem is szeretnék. Én biztos vagyok benne, hogy nem véletlenül történtek velem azok az események, amik - legalábbis a bejegyzéseket visszaolvasva látom a rendszert bennük. Érdekes, hogy a gyámügyi cirkusz előtti időszakról bezzeg nincs naplóm. Pedig kíváncsi lettem volna pár dologra, hogy milyen volt akkor, mert van egy-két emlék, ami csak homályosan van meg, és jó lenne rá emlékezni, hogy az a hely, ami annyira tetszett, hol volt pontosan. Épp ezért mostmár tudatosan listát készítek azokról, amik nagy hatással voltak rám ilyen-olyan irányba, legyen majd mit mesélni a későbbi generációknak :D A napokban egy kis könyvjelző-szalagot is applikáltam bele, és nagyon fogom sajnálni a pillanatot, amikor betelik. Ez a legkedvesebb naplóm.

Az elején kedvenc Riri-számomból van belőle felirat: Shine bright like a diamond. Én mindenkit cak bátorítani tudok a naplóírásra, kortól, nemtől, nemzetiségtől stb. függetlenül, szerintem egy nagyon jó kis hobbi, és igen, néha érdemes a legsötétebb gondolatainkat is belerakni. Nem szabad félni tőle, az is a lényünk része, csak hinni kell benne, hogy legyőzhetjük. ;)

2018. máj. 18. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!