Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki gondolkodott már ezen?

Valaki gondolkodott már ezen?

Figyelt kérdés

Néha, amikor unatkozok, azon szoktam gondolkodni, ha elveszteném az emlékeimet (amnézia), utána vajon újra beleszeretnék e abba az emberbe akibe előtte, barátkoznék e újra azokkal, akikkel előtte. Tehát úgy, hogy elvileg magamat sem ismerem, vajon ugyanazokat az embereket szimpatikusnak találnám e, akik most a barátaim/szerelmem?

Ti hogy vagytok ezzel?


2010. szept. 30. 13:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Még soha nem gondoltam bele ebbe, de valószínűleg utána is szimpatikusak lennének ezek az emberek. Hiszen ha egyszer már megkedvelted őket, másodszor is meg tudod.
2010. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, ez valószínű, de mivel előtte "ismerted" saját magad, tudtad mi szimpatikus neked és mi nem, ez alapján választottad őket.De mikor saját magadat sem "ismered", akkor mi van? Vagy ez a tudat alattiból jön?vagy nem tudom...
2010. szept. 30. 14:08
 3/20 anonim ***** válasza:
Akkor is érzed, hogy hoppá, ez az ember "érdemes" arra, hogy jobban megismerjem, mert valami vonz hozzá.
2010. szept. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,barátkoznál velük,Mivel csak az emlékeidet veszítenéd el,a lelked ,egyéniséged attól még ugyanaz marad.
2010. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Hogy valaki szimpatikus, vagy nem szimpatikus azt normális körülmények közt is max utólag szokták megmagyarázgatni maguknak vagy másoknak az emberek..

Nem úgy megy, hogy 5 éávvel ezelőtt 15 órakor ugyanígy állt a hajaszála egy embernek, aki felsegített a buszon:)

2010. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Jó, de gondolom más is szokott úgy lenni, hogy valaki először nem szimpatikus neki, aztán később mégis megkedveli.Velük mi a helyzet?(bár ez már kicsit más)
2010. szept. 30. 14:43
 7/20 anonim ***** válasza:
Ezen én is sokat gondolkoztam már, meg főleg arra lennék kíváncsi, hogy ha mindent elfelejtenék, utána ugyanúgy viselkednék-e az emberekkel, mint ahogy most... Szerintem nem teljesen, mert a viselkedést részben az addigi tapasztalataink, emlékeink határozzák meg... Hogy ugyanazokat az embereket szimpatikusnak találnám-e, nem tudom... valószínűleg igen. Bár én sokszor még abban sem vagyok biztos, hogy azzal együtt, hogy emlékszem mindenre, szimpatikusnak találnék-e egy olyan embert, akit gyerekkorom óta ismerek és szeretek akkor, ha csak most nem rég ismertem volna meg... Mondjuk sztem a válasz a kérdésedre igen, mert a szimpátia a belső kisugárzás alapján működik... Van, hogy én sem értem, miért szimpatikus valaki, de mégis az.
2010. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
14:52 ráéreztél, én is így gondolom, és az első fele a válaszodnak (hogy ugyanolyan személyiség lennél e), azon is szoktam agyalni...
2010. szept. 30. 15:10
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen szinten tudnak még azután is kommunikálni, beszélni,pont a tudatalatti miért törlődött volna??
2010. szept. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy törlődött, csak kérdeztem, hogy ez onnan jön e.
2010. szept. 30. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!