Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ilyen rossz az élet? Mi...

Miért ilyen rossz az élet? Mi értelme ennek az egész szenvedésnek?

Figyelt kérdés

Úgyis eldőlt az elején, amikor megszületünk, hogy kik lehetünk.

Egyszerűen hiába szenved az ember, nem tud ellentmondani a természet erőinek és több szintet ugrani egy élet alatt. Nem lehet kiteljesedni. Csak a szenvedés van. A hideg. A folyamatos megfázás, a rossz ablak, zajos szex mániás, közösülés közben ordibáló/majom hangokat imitáló szomszédok, akik szerint a kakas kukorékolás és a kutyaugatás számít zajnak és nem a játszótéren az idióták, nem a sok auto, nem a lift, nem a hangos emberek....

Egyetemen szétcsúsztam.

Munkámat elvesztettem.

Barátnőm még megvan, de folyamatosak a viták már ott is..

Alig maradt pénzem.

Egyezerű betanított munkákra se vesznek fel, pedig bőven van munkatapasztalatom, 16 éves korom óta dolgozok.

A szakmámban szenvedek, interjút elhúzzák, válaszadást elhúzzák, kezdést elhúzzák, aztán mindig kiderül, hogy fos az egész cég és csak hitegetnek. ( szoftverfejlesztő vagyok, mérnökinfo karra járok )

Nincs munka.

Éhen halok. A híd alá fogok kerülni. Teljesen megtört engem ez az infláció. Sajnos vannak áldozatok, en az vagyok/lettem. El kell fogadjam és csak úgy pusztulnom kéne, az lenne a megoldás.

Alig eszek, szeptember óta 8 kilót fogytam, ma is egy tányér rizst ettem 4 kákét ittam és ennyi. 70 kiló voltam, 62 lettem. Egy ernyedt fos, eltűnt minden izmom, felemésztett ez a helyzet, azt hiszem ideje meghaljak, megírtam a búcsú levelemet, minek szenvedni tovább. Értelmetlen. Úgyis minden rossz ahogy van, nem lesz jobb. Most jön még csak a java, ha az eleje így padlóhoz vágott, akkor felesleges végig nézni az egészet. Vár a hideg Duna, úgyis egyre népszerűbb ebben az országban, sőt mindig is az volt.

Ez kell ennek a népnek. Belülről rohad az egész ország, mar évszázadokkal ezelőtt megírták a nagy költőink... és volt/van változás? Nincsen.. akkor meg mire varjak. Ugyse lesz jobb a helyzet, nem lesz. Unio lemondott rolunk, nem celja, hogy itt szabadsag legyen. Rideg, kegyetlen világ ez, ahol csak meghalni érdemes.

23F



#halál #öngyilkosság #élet tragédia
2022. dec. 6. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Meg tudlak érteni, én is hasonlóan vagyok/érzek :(
2022. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem dőlt el semmi az elején. Olyan életed lehet, amilyenért hajlandó vagy küzdeni, és lépni onnan ahol megrekedtél. Te feladtad, és önsajnáltatsz. Mások Szíriából elgyalogoltak Németországba (3000 km), hogy új életet kezdjenek nyelvtudás, munkatapasztalat, minden nélkül.
2022. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Bizony, én is elvégeztem egy bármixer képzést és kimentem Ausztriába mert beszélek németül. 2000 Eurót egy hónapban össze lehet szedni, úgy, hogy kapok szállást és kaját mellette. Én a helyedben neki állnék a németnek 6 hónap alatt el lehet érni egy B1-es szintet aztán irány külföld. Csodás az élet csak tenni kell érte, hogy jobb legyen.
2022. dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha budapesti vagy, akkor a Krisnások Ételt az Életért alapítványa tud segíteni. Itt vannak a címek, és időpontok:

[link]

Meleg ételt adnak, elvitelre is, plusz kenyeret, zöldséget, gyümölcsöt amit szintén magaddal vihetsz. Meleg teát, szintén elvitelre is.

Az adataid első alkalommal felveszik, (személyi, lakcím kártya) akkor kell TAJ kártya is (akkor is, ha érvénytelen), utána már csak a felvett listát kell aláírni, amikor mész. Lehet mindennap, de úgy is, hogy heti 2-3 alkalommal mész. Vega kaját adnak, de laktató.


Ne várd meg, amíg annyira legyengülsz, hogy járni sem fogsz tudni.

2022. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Ahhoz is bátorság kell ugyan hogy feladd az életed, de ahhoz is hogy megtartsd. Még tehetsz a rossz ellen, ne add fel!
2022. dec. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzést 1-es, bár lehetne menni vele valamivel :/..

Mit tehetnék, hagyjak akkor itt mindent és vándoroljak ki, ahogy javasoljátok?

Nem fogok alamizsnáért kuncsorogni. Inkább meghalok, minthogy én rászoruljak, hogy kérjek.

2022. dec. 7. 06:53
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

#6 óóóóó...micsoda önérzet...mintha magamatlátnám...aztán találtam egy csodáatos nőt, aki megmutatot mindent, amit meglehet...


Azóta semmi bajom..bár a férje nehezményezte..

2022. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben kimennék külföldre, vendéglátásba bármikor eltudsz helyezkedni. Világot látnál, megteremtenéd a stabilitást és a biztonságot, aztán viheted ki a párodat is. És tervezhettek együtt életet. Nem az a baj ha elbusz, hanem, ha nem állsz fel amikor elbuktál. Én nagyon sokszor padlót fogtam, viszont feltudtam eddig még mindig állni. Talán ez is a siker kulcsa, hogy ne add fel soha.
2022. dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kivéve a #7-nek, 30%-om van így sokat nem segítettem rajtatok vele..


Vándoroljak ki és hagyjam itt az egyetemet?

Azt mondjátok?

2022. dec. 7. 18:41
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Azért könnyen dobálóztok itt a "te életed,te is teheted jobbá".

Egy nagy fenét!

Én pl mindent megtettem,lehettem is volna valaki,aztán a fortuna szépen elpártolt mellőlem.

Meghaltak a szüleim,teljesen egyedül maradtam fiatalon,párkapcsolat meg az életbe nem jött össze.

Teljesen átérzem a kérdező helyzetét,mert ugyan más problémái vannak,de kur*ára vannak helyzetek,amikor az élet bizony nem szép,hanem kegyetlen és valóban egy értelmetlen szenvedés..

2022. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!