Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Engem miért utál majdnem...

Engem miért utál majdnem mindenki?

Figyelt kérdés
Általánosban, középsuliban, itthon, sőt még a rokonaim is bántottak gyerekkorom óta. Benne voltam egy "társaságban", nem voltak a barátaim, csak néha kimentünk a faluban, ott is sokatt bántottak. A legjobb barátnőm is bántott. A tanáraim is. Suliban egy lány évekig ütött engem. Kiskoromban nem bántottak, akkor boldog voltam. Szociális fóbiám van. Nem mertem iskolába menni mert féltem, szüleim azt mondták erre hogy legyen önbizalmam. De hogyan lehetne ha mindenki utál? Csak azon gondolkodom hogy tényleg ennyire gyűlölnivaló lennék vagy mi lehet az oka.. Az emberek csak rám néznek és találnak valami hibát amit durván közölnek velem. Legutóbb már nem mertem semmit csinálni emberek között szinte lélegezni sem, mégis akadt valami problémájuk velem. Azóta disszociatív tüneteim vannak. Nem tudom túltenni magam a sok bántáson. Néha sírok órákig és meg akarok halni.
2022. dec. 23. 02:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, de én is így vagyok ezzel. Sokáig nem értettem, de most már leszarom. Beérem azzal a 2 emberrel, aki szeret.
2022. dec. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnálom.
2022. dec. 23. 02:23
 3/18 anonim válasza:
63%
Ha van kedved írj privátban. Én elég "mélyről" jöttem vissza, pedig valószínűleg kb egyidős lehetek veled.
2022. dec. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is így (vagy hasonlóan) alakult az életem.

Általánosban bántottak, aztán középsuliban (ahol új életet lehetett volna kezdeni) általánosból ugyanoda jelentkező osztálytársaim "gondoskodtak" róla, hogy ugyanaz/hasonló történjen velem, mint addig.

Felsőoktatás: Közösségben is mindig olyan emberek találtak meg, akiknek például segítettem amikor szorult helyzetben voltak (félév nem lett volna meg), cserébe a hátam mögött ment a szemétkedés, az "én hiteltelenítésem".

Volt olyan, aki anyagilag csapott be, hogy ő jól járjon...


Függetlenül attól, hogy "nem mindenki vert át" az volt mindig az érzésem, hogy úgy kezelnek engem mint valami használati eszközt, amit "elővesznek a fiókból ha kell", problémáik megoldása után eltűntek, vagy következő problémájuk jelentkezéséig, vagy véglegesen.

2022. dec. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező: nem "mindenki" utál, egy társaságban ha van egy-két ember aki nem jól viszonyul hozzád, szerintem már akkor is úgy érezheted: "mindenki" utál.

Jónéhány ember mások rovására próbál magának "önbecsülést kreálni", ezek a gyengeséget mindennél jobban megérzik.

Olvashatsz a viktimológiáról és kereshetsz pszichológust is, nagyon sokat tudna segíteni.

Vannak viselkedési mintázatok, melyektől érdemes megszabadulni.

Akit sok bántás, sérelem ért, új társaságban is be van feszülve és "várja" hogy "na mikor lesz valakinek valami baja", majd ha történik valami: "itt van, tessék, megmondtam, megérkezett, ez történik megint" - érzése lehet.


Tényleg nagyon sokat tudna segíteni pszichológus. Lehet nem az első válik be, mert ahány ember annyiféle.

2022. dec. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm.
2022. dec. 23. 06:20
 7/18 A kérdező kommentje:
4. sajnálom.
2022. dec. 23. 06:29
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Azért (is) tudok együttérezni veled, mert tudom mit jelent ez.

Te gondolom jóval fiatalabb vagy mint én. Ezért azt tudom tanácsolni: mielőbb törekedj arra, hogy megfelelő szakembert találj, akivel ezt megoldod. Elképzelhető, hogy ha nem oldod meg, olyanok találnak meg, akik például kihasználnak saját céljaik érdekében, megérzik hogy tudnak irányítani.

Az ilyen lelkiállapot tartósan az emberrel tud maradni, ha nem oldja meg.

2022. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Iskolaévekről írsz. Most mennyi idős vagy? Tanulsz még?


A kérdésed nagyon messzire vezet. Félő, hogy te magad is felnagyítod a reakciókat, de az bizonyosság, hogy ezt táplálja valami.

2022. dec. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 NTBS ***** válasza:
100%
Mert sok a gonosz ember.
2022. dec. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!