Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt hogy mindenki...

Miért érzem azt hogy mindenki engem néz és rajtam nevet?

Figyelt kérdés

Ha megyek a buszon,vagy épp egyedül sétálok a városban (csak akkor ha sok ember van) akkor szorongok és azt érzem hogy mindenki engem néz és nevetnek rajtam.Ez a buszon a legsùlyosabb.Akkor általában elkezd melegem lenni,szorongok és néha a sìrás kerülget hogy miért...

De ha vonattal vagyok akkor egy kicsi szorongásom van.De ha kocsival vagyok akkor nem érzek semmit.

Ha osztálytárssal/osztálytársakkal buszozok vagy vonatozok akkor nem érzek ehhez hasonlòt sem.

Mindig azt érzem hogy valami nagyon buta arcot vágok vagy nagyon furán vagyok öltözve.Pedig általános ruhában vagyok (tornacipő szerűség,sötétkék farmer,fekete/sötét szürkenpulcsi.


Mit lehet tenni?Mert már este izgulok hogy mi lesz reggel a buszon....



#szorongás #buszozás #gyenge émelygés
2018. szept. 5. 21:17
 1/8 anonim válasza:
13%
Hasonlóak nekem is a tünetek, és sajnos ez skizofrénia.. :/ ha nem is az akkor valami pánikbetegség lehet. De ha az sem akkor az tuti biztos hogy valami mentális betegség.
2018. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha 13-18, akkor szinte teljesen normális kamaszkori problémák. Persze, hogy buszon a legrosszabb, mert ott a legnagyobb a tömeg, a vonat már szellősebb, kocsiban meg ugye max. négyen ültök és mindenkit ismersz. Én is így voltam vele tizenévesen: ha egyedül voltam, elveszve éreztem magam még a szűkebb környezetemben is, de társasággal bátran nekivágtam volna akár egy világkörüli útnak is. :)
2018. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez még csak szociális fóbia. Engedd el magadtól, hidd el, mindenkire ugyanúgy néznek az emberek és senki nem nevet ki.
2018. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja a kor lemaradt

14/F


Rendben hogy kamaszkori probléma de mit lehet ellene tenni?Akármit csinálok ez jár a fejemben.Ha zenét hallgatok,ha gondolkodom.Bármit csinalok másra nem tudok gondolni amikor utazom.

2018. szept. 5. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tartdod cikinek, beszélj erről a háziorvosnak, vagy az iskolaorvosnak. Ha szükséges, felír valami enyhébb szorongásoldót.
2018. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha azért nevetnek rajtad, mert furcsa arcot vágsz, az miért is ciki? :)

Én majdnem egyidős voltam veled, amikor egyszer elgondolkoztam valamin, biztos hülye fejet is vágtam hozzá és csajok elkezdtek nevetni rajtam. Igazából azóta kicsit máshogy élem meg, mert én is boldognak érzem magam attól, hogy másnak boldogságot okoztam :) Hülye fejet meg mindenki szokott vágni, ebben semmi meglepő nincs!

Furán öltözés igazából ugyanez... hány meg hány olyan fiút láttam már, hogy fordítva vette fel a pólóját vagy akármi... még ha furán is vagy öltözve, ez is akárkivel előfordul és abszolút nem kell ezen kiborulnod.

Harmadrészt. Átérzem azt a problémád, amikor egyedül vagy és mögötted veled egyidős vagy idősebb srácok röhögnek. Akár rajtad akár nem. De sajnos az ember életében van olyan, hogy egyedül van, és ezt is el kell fogadni. Azok a srácok is szoktak egyedül sétálni az utcán, és lehet pont ugyanúgy éreznek olyankor, mint te vagy én.

Szokták mondani, hogy minden agyban dől el. Ebből a szempontból teljesen egyetértek ebben. És ha kiröhögnek, akkor mi van? Akkor sem dől össze a világ, sőt. :)

21/f

2018. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak hülye frizurád van. Úgyhogy a pszichológus mellett (vagy helyett) a borbély is szóba jöhet.
2018. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy skizofrénia...Az ennél sokkalta másabb tüneteket produkál.

Nagyon maximum paranoia. De ha tudod, hogy valóban nem is néz téged senki, és ez a gondolat csak az elméd szüleménye (ami valószínű, hiszen felismerted magadon a problémát és kiírtad a kérdést), akkor ez csupán szociális fóbia. Pszichoterapeuta segíthet.

2018. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!