Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a jó válasz arra, hogy ki...

Mindentudok23342 kérdése:

Mi a jó válasz arra, hogy ki vagy, te?

Figyelt kérdés
2023. jan. 17. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Én vagyok az apád.
2023. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
42 a válasz, ahogy minden másra is.
2023. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok az az ember, akinek patronálni szeretnéd a mindennapos részegeskedését! Írj rám privátban, és megbeszéljük az utalásokat.
2023. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én.
2023. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom.
2023. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Isten báránya
2023. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ötösnek van leginkább igaza. Vagyis: nem tudom. Miért? Mert erre a kérdésre minden ember az egyéni tudatszintjének megfelelően mutatkozik be. Az alacsony tudatszintű ember bemutatkozása: én EGY európai, ázsiai, afrikai, fehér, néger, zsidó, keresztény, muzulmán, munkás, paraszt, stb. vagyok. Ha megkérdezel egy másik embert, az szintén azt mondja, én EGY... Vagyis elsorolja neked, milyen társadalmi osztályhoz, réteghez, stb. tartozik. Vagyis a társadalomban betöltött szerepük szerint mutatkozik be, hogy mely halmaznak egy eleme. Vagyis kiről beszél valójában? A test szintjén gondolkodik. De ki vagyok én valójában? Egyáltalán ez a test vagyok? Azonos vagyok a társadalomban betöltött szerepemmel? NEM! Ezért a fejlettebb tudatszintű ember sohasem így mutatkozik be, mert tisztában van valódi önazonosságával, hogy nem azonos ezekkel. A fejlett tudatszintű ember tisztában van azzal, hogy ő lélek. És még csak "ember" sem vagyok. A lélek legmagasabbrendű célja az önismeret megvalósítása, tehát csak az tudhatja erre az egyszerűnek tűnő kérdésre az abszolút választ, aki teljesen megvalósította a tudást, az önismeretet, vagyis az önmegvalósított mesterek. Ettől mindannyian NAGYON messze vagyunk.
2023. jan. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az előbbi (7-es) vagyok. Ha bármit is kijelentesz magadról hogy vagy (pl: katolikus) mindig van egy megfigyelő, aki tanuja annak, hogy ki vagy. Akinek tudomása van minderről. Vagyis az éned egy része megfigyelő, aki máris nem azonos azzal a szereppel, akinek megnevezed magad. Tehát nem vagy 100%-ig az, akinek nevezed magad. Ha az lennél, nem tudhatnád megnevezni ki vagy. Ez nem más, mint a kétség állapota. Valójában a megfigyelő vagy. Vagyis semmivel nem vagy azonos, aminek nevezed magad.
2023. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ittapiros válasza:
fájás
2023. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én vagyok ÉN a változás
2023. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!