Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Függőségnek számít ez vagy nem?

Függőségnek számít ez vagy nem?

Figyelt kérdés

Januárban feltettem sportfogadásra 2 millió forintot, de vesztettem.

Viszont úgy tudom, hogy aki függő az sosem áll le. Tegnap volt pl. a bajnokok ligája nem néztem a meccseket és nem tettem fogadást sem.

Egyébként ha lenne most 1 millió FELESLEGES pénzem, nyugodtam feltenném, de most nincs. 10-20-50.000 forint tét és annyi nyeremény nem boldogítana.


Igazából nincs különösen PÉNZÜGYI célom az életben, a munka által volt sok félre tett pénzem, nagyon szerényen élek. Szeretnék egy saját házat, de nem gyűjtögetek. 20 év beláthatatlan cél. Úgy voltam vele vagy sikerül egy részét megnyerni és akkor már kézzel fogható közelségbe kerül vagy maradok albiba csak akkor nincs a számlán pénz.

Ritkán szoktam fogadni, de ha igen akkor nagyon nagy pénzzel.

Míg van aki 200 vagy 1000 forintokkal minden nap, vagy van hogy napi 3x is, tudom mert facebookon folyton osztják meg. Összeszerűen viszont havi szinten neki csak egy drága hobbi. De engem a tevékenység nem köt le, nincs számomra varázsa.

Volt amikor 100.000-re nyertem 1 milliót befizettem az egyetemről maradt diákhitelemet, akkor utána nem maradt semmim, de összegyűlt. Most viszont nincs pénzügyi célom. Nem érdekel a nyugdíj meg az ilyen tegyél félre a jövőre, vagy spórolj nyaralásra stb.

Örülnék ha lenne célom, de nincs.



#függősés
2023. febr. 15. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, függőség.

+céltalanság.


Ezeket az összegeket költsd inkább arra, hogy megtapasztalj dolgokat,hátha útközben megszeretsz valamit, ami célt ad s utána is kerüld a szerencsejátékot.


Pl én 2 hete egy másik városban lévő barátunkhoz járkálok, hogy kipróbáljam magam a fogtechnikus szakmában. Eddig tetszik s fontolom a szakma váltást.


De sok más alkotói tevékenységet, szakmát kipróbáltam már, némelyik pedig megmaradt hobbi formájában.


Célok stb.

Biztos van valami vágyad, álmod, kívánságod.


Ideje elmerülni önismeretbe.

2023. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!