Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek nem lenne jobb...

Szerintetek nem lenne jobb lánynak lenni?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, de sokszor gondolkozom azon, hogy sokkal jobb lenne lánynak lenni.


- Sokkal könnyebb lenne ismerkedni. Nem lennék magányos és szingli.


- Sokkal több barátom lenne, a környezetemben jobban odafigyelnének rám.


- Sokkal változatosabban öltözködhetnék, elegánsan főleg.


- Kimondott és ki nem mondott előnyökkel is jár lánynak lenni.


Nem jó ez így...



2023. febr. 16. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Hát én meg fordítva vagyok. Lánynak lenni tök szívás. Menzesz, fájdalmakkal, nem tudsz akkor nyaralni sem fürdeni ,elrontja az egészet, szülni is a nőknek kell, nincsenek barátaim, de fiúkkal sokkal jobban elvagyok mert nem pletykálnak meg nem rosszindulatúak mint sok csaj a csajokkal, meg a cicaharcok stb, meg félni éjjel hogy megerőszakolnak stb áh csajnak lenni szívás
2023. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igazából a fizikai problémákkal, mint a menstruáció, szülés stb. egyetértek. Ebben valóban könnyebb fiúnak lenni. Karrier terén is.


Viszont támogatás, szeretet, elfogadás, társadalmi beilleszkedés, elfogadás részéről hatalmas előnye van a lányoknak.


Én pedig pont ebben érzem úgy, hogy hiányt szenvedek. Talán emiatt érzem, hogy lánynak lenni jobb lenne.


Bármilyen stílusom lenne, jobban elfogadna a társadalom lányként. Ha új helyre kerülök, biztos többen érdeklődnének irántam, mint így. Ha rossz kedvem van, vagy magányos vagyok, biztosan több támogatást kapnék lányként. Barátkozni is könnyebb lehet.

2023. febr. 16. 22:53
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

- Sokkal könnyebb lenne ismerkedni. Nem lennék magányos és szingli.


El nem tudom képzelni, miért lenne könnyebb. MINDEN lányismerősöm arról panaszkodik, hogy a pasik nem lépnek. Csak az ocsmány, selejtes, alkesz pasik mernek úgyis minden mindegy alapon kezdeményezni. A nők többsége pedig még mindig úgy van vele, hogy lépjen a pasi, így aztán ott ülnek egyedül.


- Sokkal több barátom lenne, a környezetemben jobban odafigyelnének rám.


És ezt miből gondolod? Nő vagyok, de világéletemben teljesen egyedül voltam. Soha senki nem figyelt rám, pedig fiatal koromban még jól is néztem ki.


- Sokkal változatosabban öltözködhetnék, elegánsan főleg.


Manapság már egy pasi is öltözhet akármilyen változatosan, már azért sem néznek rá furán, ha full ratyin öltözik.


- Kimondott és ki nem mondott előnyökkel is jár lánynak lenni.


Semmilyen előnnyel nem jár. Egy hímsoviniszta társadalomban élünk, a nők előtt sokkal kevesebb lehetőség van. Sok mindenre már a fizikumából adódóan sincs lehetősége, hiába szeretné (pl. mozdonyvezető akarsz lenni pasiként? semmi gond! nőként? felejtsd el!). Havonta szenved a menstruációval, a fogamzásgátlással, retteghet a teherbeeséstől. Sokkal korábban öregszik, mint egy férfi, a pasiknak jól állnak a ráncok az ősz haj, egy pasi járhat évtizedekkel fiatalabb nővel, fordítva elítélik. A munkahelyen ha jól nézel ki, akkor meg akarnak dugni zaklatnak, ha viszont pl. kövér vagy, akkor megaláznak és emberi mivoltodban meggyaláznak. A pasiknak valami hihetetlen elképzeléseik vannak a női létről, amit komolyan nem tudom felfogni, hogy hol álmodnak. Nem csak sugar babyk vannak, a nők többsége egészen hétköznapi nő, aki hétköznapi életet él. Munka után takarít, gürizik, gyereket nevel, míg a pasi csak ül a tévé előtt a sörrel, meg félrelépeget. Tényleg nem értem, ki és miért vágyik erre.

2023. febr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Folytatás: ha nőként megpróbálsz pasikkal barátkozni, akkor a nők szerint hülye qrva vagy, a pasi meg csak akkor barátkozik veled, ha meg akar dugni. Olyan még sosem létezett, hogy egy pasi olyan nővel barátkozzon, akire nem áll fel. A pasik egymással tök jól elhaverkodnak, nincs állandó furkálódás, rivalizálás, irigykedés, rosszindulat, bezzeg a nők között. Nekem egy barátnőm sincs már és ne is legyen. Egy idősödő pasira másznak a fiatal csajok, egy idősödő nő már lehetőleg dögöljön meg mert senkit sem érdekel semmilyen szinten, szóba sem áll vele senki. Egy pasi lehet kövér, mert akkor az cukika, maci, a nő bezzeg mocskos hájsertés, akitől okádni kell. A nőket megerőszakolják, és akkor még ő a hibás, mert hogy mer jól kinézni, meg minek vesz fel pl rövid szoknyát 50 fokban, a pasikat nem erőszakolja meg senki (max egy másik pasi). Egy nő éhezzen, hogy 40 kiló maradhasson, a pasi szarik mindenre, jóvanazúgy. a nő vállaljon be mindent az ágyban, a pasi meg alapdolgokra sem képes. Napestig lehetne sorolni, de minek? Aki ennyiből nem érti...
2023. febr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

"- Sokkal könnyebb lenne ismerkedni. Nem lennék magányos és szingli."


Sokra mennél vele, ha a férfiak nagy része csak dugni akarna, te meg kapcsolatot.


"- Sokkal több barátom lenne, a környezetemben jobban odafigyelnének rám."


Szerintem ez nem igaz.


"- Sokkal változatosabban öltözködhetnék, elegánsan főleg."


Ezt mondjuk adom, a ruhaüzletek nagy részében kb. két féle egyen férfi ruha van, semmi változatosság.


"- Kimondott és ki nem mondott előnyökkel is jár lánynak lenni."


Nyilván hátránya is van.

2023. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

"- Sokkal könnyebb lenne ismerkedni. Nem lennék magányos és szingli."

De.

Sok k. jó csaj szingli és ha csak méterekre megközelíted már menekül, vagy támad. Majd 50 éves korában esik pofára, hogy ja túl válogatós volt...


"- Sokkal több barátom lenne, a környezetemben jobban odafigyelnének rám."

A nő-nő barátság nem olyan mint a férfi-férfi! A férfi-férfi sokkal de sokkal erősebb és jobb!

Női barátot az ellenségemnek se!


"- Sokkal változatosabban öltözködhetnék, elegánsan főleg."

Ezt megteheted férfiként is.

Meg manapság már férfiként is hordhatsz női ruhát is akár, az sem akadály. Azt veszel fel amir akarsz.


"- Kimondott és ki nem mondott előnyökkel is jár lánynak lenni."

Mondjuk azon én is elgondolkodtam egy-két csaj láttán, hogy ha olyan se..em lenne, egész nap a kezenem ülnék!

2023. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Semmivel se könnyebb új helyen nőként! Sőt...
2023. febr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem könnyebb a helyzet nőként sem. Figyelemhiányos pedig mindkét nemből lehet vki (nők inkább, ha engem kérdezel).
2023. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Fiúnak lenni szívás lánynak lenni még nagyobb szívás.

Eleve embernek lenni szívás.

2023. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

Igen ez így van, a nőnek a szeretet,elfogadás, az kb olyan mint a férfinak a cél/ambíció


Az egyiknek az egyik könnyebb a másiknak a másik, a férfi inkább a magányos farkas útját járna mint egy hajó tengődik a tengeren és néha kiköt, de ha nem kompatilis az állomással akkor tovább kell mennie


Míg a nő olyan mint egy sziget, egy állomás, várja a hajókat és válogat, hogy neki melyik tetszik.


Igazából, az, hogy neked jobb lenne nőként az azért van, mivel úgy látod (szerintem), hogy férfiként marha nehéz előremenni, hiszen annyira dolgoznak a figyelemelterelő erők ellened, hogy nem találod az irányt amerre menj. Míg azt mondod magadban, hogy nőként mennyire jó csak válogatni kell, valaki úgyis lesz


De nőként, ugyanúgy szenvednél, ha rossz kapitányt választanál, lehet, hogy a hajója csillog villog, de ha rossz irányba visz, ami hosszútávon nem működik neked, akkor mit csinálsz?


A férfi oda megy ahova akar, ennyiből a lehetőségek tárháza végtelen, nem mintha lenne más választása, de akkor is ez egy előny. Nőként ez nem így van, nem mintha lenne más választása, de akkor is ez egy hátrány.


Az egész azon múlik, hogy hogyan látod, és hogyan érzed magad róla

2023. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!