Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit rontok el folyamatosan?

Mit rontok el folyamatosan?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok, és azon gondolkozom mostanában, hogy miért nincs még nekem családom. Szeretek egyedül lenni, de azt hiszem már annyit voltam egyedül, hogy kezdem ezt is unni. Sőt már meg is untam.


Tanulok, képzem magam, boldogulok közben ahogy tudok. Valahogy mégsem érem el azt, hogy elégedett legyek és boldog. Létezik, hogy akkor sem leszek boldog, ha elérem azt, hogy például lesz egy szép feleségem, szép gyerekeim, mindenünk meg van anyagilag? Akkor sem leszek boldog?


Van valami gát bennem, hogy igazán önmagam legyek. Amikor ezt a gátot megpróbálom átlépni és kicsit férfiasabban állni a dolgokhoz, egyből jön valami, ami fejbe kólint. Egy baleset, egy betegség, a kocsi lerobban, bármi. Mintha Isten rá vágna a fejemre, hogy na azonnal szerényedj vissza, vagy rád verek még egyet. :) Vagy valami ilyesmi.


Ez másokkal is így van?


Közben meg azt is érzem, hogy öregszem. Túl idős vagyok ehhez, ahhoz, bármihez.


Arra gondolok, hogy többre akarom vinni mint ő vagy ő vagy ő. És közben nem is olyan könnyű az. Pl. apám nem nevelt soha, mindent anyám intézett, ez a klasszikus magyar proletár felállás ugye.

Na de apám legalább csinált egy gyereket. Én még azt sem csináltam. Még őt sem tudtam eddig túlszárnyalni, pedig őt nem lenne nehéz.


2023. márc. 31. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Te fejben “cselekszel”.

A gyakorlathoz lusta vagy, mindig találsz ürügyet, mert alibit keresel.

2023. ápr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Soha ne másokhoz viszonyíts, hanem ahhoz, hogy neked hogyan jó.
2023. ápr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Azt mondod képzed magad. A kérdésedre nem tudom, mennyire terjed ki az önképzésed.


Létezik. A boldogság sok kutatás szerint egy folyamat, nem egy állapot.

Családban is lesznek mélypontok, amiket le kell küzdeni, ahogy anyukád is kompenzálta azt, hogy édesapád nem nevelt.


Szerintem, a családhoz nem vagy még idős, de mint mondtad, mint mindannyian, idősödünk.


Konkrétumot, megoldást nem tudok mondani, de ha azt érzed, akkor találd meg azt a valakit, akivel azt érzed, hogy meg tudod teremteni a körülményeket a gyerekeknek.


Amit még fontosnak tartok azért, mert te nem csináltál még gyereket, de édesapád már igen, ne becsüld le magad. Nem tesz jót a fejednek.


Lehet ennek túl sok értelme nem volt. Ha nem is segítettem, remélem gondolatfoszlányokat elindítottam benned.

2023. ápr. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!