Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érek semmit sem?

Miért nem érek semmit sem?

Figyelt kérdés

Teljesen tisztában vagyok vele, hogy pont ilyen vagyok. Kb. az élet egyik területén se értem el semmit. Mindig is különbnek láttam a többi embert, mint saját magam. Iskolában is ki voltam közösítve, mindig én voltam az akit barátságban is átvágtak, ebből azt következtettem ki biztos nem vagyok szerethető, nem lehet bennem mit értékelni.

Most felnőttként sincs nagyobb sikerem, párkapcsolatban is átvágtak már, és látom hogy a többi velem egykorúnak mennyivel sikeresebb élete van az enyémnél.


2023. ápr. 24. 14:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Általában a "különcök" a kincsek, csak az "átlag" emberek között az önértékelésük, önbecsülésük, beskatulyázott sablon elvárások azt éreztetik velük, hogy nincs semmi se rendben velük.


Az állandó hasonlítgatás másokhoz pedig a koporsójuk ezeknek az embereknek, akik elütnek a megszokottól.


Ahogy ez a te irományodban is látható.


Rugaszkodj el ezektől és ismerd meg önmagad rendesen. Ugyanis sokan szajkózzák "ismerem magamat", ám számtalan beszélgetések folyamán sok esetben kiderült, mennyire nincsenek is tiszában az illetők magukkal.


Alapon, ha tudnák, akkor az egyénenkénti eltérések részleteivel is tisztában lenne és nem lenne blokkolva az élete a saját építésű gátakkal tele.


Ám megesik az is, hogy adott emberek szimplán neurológiailag másképpen működnek. Nekik még inkább más módon kell építkezniük az életben.

Ilyen elváltozások lehetnek pl. :

ADD, ADHD, ASD, szenzoros érzékenység stb. Vagy akár ezek kombinációi.


Annak, akik 30-40-50-60 év felett döbbennek rá, hogy mi is van velük, mert pl az internet korában több mindent elér az ember, mint információt.


Akár direkt, akár véletlen.


Ismerek olyat, aki 30 évig "semmirekellőnek" könyvelt el mindenki, saját szerettei is és csak bántották mindenért.


31 évesen szembesült a ténnyel, hogy ADHD és ASD - s, rendkívüli szenzoros érzékenységgel.


Amint tudta hogyan is működik önmaga és mit hogyan kezeljen, alig 1 év alatt sikeres ember lett a maga módján.

Viszont nagyon sok minden kellett változtatnia.


Megfelelő környezettől a dopamin szintjének mesterséges emelése stb.


Minden kis lépést sírva mesélt el és mennyire boldog, viszont toxikus embereket, családtagjait instant hátra hagyta. A diagnóziskor ugyanis nem együttérzést kapott, hanem megalázták kinevették.


A költözésekor ismertem meg.


El kell vonatkoztatni sokszor a külső személyektől. Nemhogy hasonlítgatni magadat másokhoz.


Nagyon mások vagyunk mi emberek és a megfelelő személyeket kell megtalálni önmagunkhoz mérten.


Gondolj bele: semmi értelme azon rágódni "én nem tartok ott, mint mások". És?

Jobb lesz neked attól?


Nem igazán, sőt ostorozod magadat.


Kezdetnek próbáld elmozdítani a gondolataidat másokról magadra.


S apránként menni fog!

Mielőbbi jobbulást és változást kívánok!

2023. ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!