Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért szeretem a depressziót?

Miért szeretem a depressziót?

Figyelt kérdés

Általánosságba viccelődős, vidám személy vagyok, de lelkileg nagyon érzékeny, konkrétan bármi mélypontra tud küldeni. Viszont valamiért szeretem ezt az érzést és amikor benne vagyok, nem akarok kikerülni belőle. Ilyenkor olyan gondolatok, tettek fordulnak meg bennem, vagy olyanokat mondok, amit egyébként soha nem tennék meg. Testképzavarom van, állandóan fogyni akarok, de nem tudom magam kontrollálni, ideges leszek, és így tovább. Nem szeretek lebarnulni, de egyfolytában azt mondják, hogy menjek napra, hogy legalább egy egészséges színem legyen, főleg így nyár eleje felé. De azon kaptam magam, hogy igazából én szeretném, ha ilyen kicsit betegesen sápadt lennék. (Ezt nem tudom, hogy miért érzem, talán mert tükrözné a mentális állapotomat(?))

Miért van ez? És hogyan erősíthetném meg a mentális énemet?



2023. máj. 8. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
34%

Hát Tinikoromban szinte ugyanígy voltam. Jó volt kicsit belekényelmesedni az önsajnálat bűzös mocsarába. Akkor nem értettem a dolgot. De gyakran elfordult velem is hasonló jelenség. Főleg bennem az hozta fel, amikor egy szerelmes párt láttam vagy olyan dolgokat másnál, ami nekem nincs. Az irigység volt az. Irigykedtem valakire, az életére, a szabadságára, a nőjére, arra, hogy annak a szülei kiperkálták a jogsit.

Volt egy űr bennem és azt képzeltem, hogy egy párkapcsolattal lehetne csak betölteni az űrt. De kövérnek láttam magam és rondának láttam magam. Úgy voltam vele, hogy én sem tudnák egy ilyen embert szeretni. Viszont barátaim lettek. De velük inkább amolyan lázadozóba mentünk át. Cigiztünk, alkohol, drog. Betörésből akartunk meggazdagodni, de munkahelyekre törtünk be, nem emberek otthonaiba.

Ezek a dolgok kirántottak a depresszióból, lett társaságom, de nagy árat fizettem érte. Függőség, bírósági tárgyalások. Későbbi kereső életem keserítették meg a terhek.


Ma már tudom, hogy rossz volt a megoldás és élveztem a depressziós állapotot. Komfortzónámmá vált. Nem is akartam boldog lenni, mert így volt saját magam számára akkoriban igazolásom arra, hogy amit én teszek káros és tisztességtelen dolgokat, azok nekem igen is megjárnak.

Ma már máshogy tekintek mindenre.


Tudom, hogy akkoriban sportolással, csapatjátékkal kellett volna megoldanom ezt. Hobbyval. Sőt, még a vallást is ide teszem, hogy az, pontosabban a józan hit lett volna a megoldás.


Azt is megtanultam, hogy nem kell gyógyszer nekem, hiszen minden adott ezekben a dolgokban ahhoz, hogy boldog lehessek.


Ma már más az életem, nem is olyan, mint 15-20 évvel ezelőtt képzeltem , hogy lesz. Több félelmem vált valóra, mint álmom.


Remélem segítettem a tapasztalatommal.

2023. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
22%
Drámázás, önsajnálat miatt. Nem tudom, hogy mennyire rossz a mentális egészséged, de részben azért csinálod, mert szeretnéd mások figyelmét, másnak akarsz tűnni, különleges vagy, csak te érted mi van benned, csak te érted mi történik, szeretnéd ha foglalkoznának veled, törődnek, sajnálnak, és egyszerre csodálnának, amiért ennyi rossz dolgok kibírtál. Együttérzés, hogy érezzék mennyit szenvedtél, és a vágy hogy tényleg téged önmagadat lássák benned, közben te sem tudod ki vagy valójában. Ezek mind tipikusan a kamaszkorában jelenik meg. Ilyenkor valami óriási változás van bennünk, és meglátunk/ értünk olyat a világból amit még nem tudtunk. Általában a világ kegyetlen sötét oldalát. Az önsajnáltatás ahogy az előttem lévőt idézem „komfortzónámmá vált” igazából egy burok ahonnan félsz kilépni. Félsz a változástól, inkább idegennek tűnik. Olyan mint a lustulás. Egyszerűen nem akarsz ellene semmit sem tenni, mert kényelmes. Nem akarsz gondtalanságot a jelenben, csak elképzeled. Igazából szereted a drámát, és kicsit ilyenkor egocentrikus vagy. Tetszik a főszerep, mégha nagyon sok gonddal járna. A sok újdonság, furcsaság, azok amiket eddig nem tudtál magadról. Kicsit ijesztő, de nagyon drámai. És hát ebből az egészből sztem azok tudnak kirángatni akik törődnek veled. Barátaid, szeretteid, és a közösen töltött idő. Azok akik bebizonyitják, hogy a pesszimista gondolataidnak nincs igaza, és tudatosítjàk benned azt, hogy szeretnek, értékes vagy számukra, és igenis sokat érsz. Persze olyan emberekkel barátkozz akik nem visznek félre, Tudd végig a helyes utat, és a határokat. Sportolhatsz vagy szerezhetsz hobbit, azok is sokat segítenek. Átlapozhatod a bibliát, de én mondjuk valamivel nem értek egyet vele. Nézz pár Ferenc pápa videót, ő egy nagyon jó ember, bár én sosem néztem meg egy videót sem. De a lényeg hogy tudd mi a helyes. Nem kell sietni, nem kell holnap már a legvidámabb embernek lenned, akkor változz, amikor úgy érzed készen állsz rá. Az önbizalmadon is mindenképp dolgozz.
2023. máj. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!