Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Iskola pszichológusom azt...

Iskola pszichológusom azt mondta, hogy én nem érdemlem meg az emberek szeretét, mert más vagyok. (Pontosabban nem így fogalmazta) Igaza lehet?

Figyelt kérdés

Más a gondolkodásmódom. Ő mondta rám ezt, és biztos nehezebben illeszkedek be új közösségbe.

Depresszió/Magány miatt járok. De mikor mondtam, hogy van pár haverom, akkor ő azt mondta, hogy biztos azért, mert nem önmagamat mutatom, csak a jobbik oldalam nekik, és különben nem bírnának.

Elég rosszul esett.. állítólag a pszichológusnak mindenben igaza van...



2021. márc. 18. 08:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Egy pszichológus NEM mondhat ilyet, és NINCS igaza. Mindannyian mások vagyunk, és te egy értékes ember vagy!


Ha tényleg ilyet mondott, akkor ezt jelentsd, egy ilyen alak nem való pszichológusnak, életeket tehet tönkre. A háziorvosodnál kérdezz rá, hogy ki máshoz tudsz ingyen elmenni!

2021. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Az a pszichológus egy idióta. Egyáltalán nincs mindig igazuk, ők is csak emberek. Nem lenne szabad ilyesmit mondaniuk. Hacsak nem vmi pszichopata vagy, aki gyilkolni vagy kínozni akar más embereket, esetleg állatokat, akkor igenis megérdemled az emberek szeretetét.
2021. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Nem vagyok ilyen, nem bántottam eddig úgy senkit, és nem is fogok.

Azért kerültem be oda, mert úgy éreztem/érzem, hogy a világban nehezebben illeszkedek be, és ezen változtatni akarok, hogy nekem is legyenek igaz barátaim, és ne öljön meg a magány...

2021. márc. 18. 08:49
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Más a gondolkodásmódod/pontosabban nem így fogalmazta...

Ne magyarázz bele olyasmit, ami el sem hangzott!

Kizárt dolog,hogy egy pszichológus ilyet mondjon neked.


Egyébként mindenkinek van jó és rossz tulajdonsága is.

A legjobb barátságokban, legnagyobb szerelmek én, bármilyen emberi kapcsolatokban előfordul,hogy két ember talál hibát,nem tetsző dolgot a másikban.Ezt nevezik elfogadásnak.

A jó tulajdonságok kompenzálják ezt.

2021. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján nekem is úgy tűnik, hogy igazából lehet, hogy nagyon mást mondott, amit te furcsán értelmeztél. Csak mert olyat mondjuk simán mondhat, hogy szerinte más oldaladat mutatod a barátaid felé (és ezzel nem feltétlen utal arra, hogy az egyik oldalad jobb vagy rosszabb, és arra sem, hogy másképp mennyire kedvelnének). Sokan vagyunk így ezzel, hogy nem pontosan ugyanúgy viselkedünk társaságban mint egyedül, és ettől még egyáltalán nem biztos, hogy képmutatóak vagyunk. Márpedig ezt egy pszichológusnak is tudnia kell, mert első éves anyag az egyetemen.

Viszont ha tényleg olyat mondott, hogy nem érdemled meg az emberek szeretetét, akkor jelenteni kell, mert ilyen embernek nem lenne szabad ezt a munkát végeznie.

2021. márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De így fogalmazta. Más a gondolkodásmódom, más a világlátásom, nem vagyok olyan mint a többiek.

De ilyen is elhangzott ha szó szerinti érdekel:

"Nekem az osztályból van pár barátom."

"Nem lehet, hogy nekik csak a szebb oldalad mutattod meg, nem önmagadat? Mert nem hiszem, hogy ön akaratukból barátkoznának veled"

Ez a barátkozási problémáimról szólt. Így hangzott el, lehet nem nevelőre pontosan, de a szavak, és sorrendje így volt. Bennem is maradt. Ma találkozom vele ismét, tisztázni fogom vele.

2021. márc. 18. 09:33
 7/16 A kérdező kommentje:
Remélem én is félre értelmeztem, de én nem hiszem el annyira, hogy erre másra gondolt... :(
2021. márc. 18. 09:35
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, az maximum egy totálisan önző, egoista, esetleg pszichopata, vagy szociopata emberre mondható, ezért ne vedd magadra. Ami meg az emberek szeretetét illeti, ne becsüld sokra, ugyanis a 80%-uk egy haszonleső p*cs. Foglalkozz azokkal akiknek fontos vagy, és komolyan érdeklődnek feléd, mert minél több embernek akarsz megfelelni, annál felszínesebb kapcsolatokban találod majd magad.
2021. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

(5-ös vagyok)

Na ez tényleg probléma. Legalábbis a "nem hiszem, hogy ön akaratukból barátkoznának veled" rész. Először is, ne hidd ezt el neki, mert biztos, hogy ez hülyeség. Gondolom nem kényszerítesz senkit, hogy a barátaid legyenek, úgyhogy nehogy elhidd az ilyen megjegyzéseit.

Ha ma mész hozzá, jó lenne tényleg tisztázni ezt, hogy pontosan hogyan értett dolgokat, mert benned rossz nyomot hagytak. GYK-t meg ezt a jelentgetés dolgot ne említsd meg, de ha megismétli önmagát ezekkel az idióta kommentjeivel, akkor lehet menni panaszt tenni.

2021. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Nekem is mondott már pszichológus olyat, amitől tök rosszul éreztem magam, úgyhogy vannak köztük kóklerek. Sajnos sokat tudnak ártani ezzel az embereknek, ha nem elég nyitottak, toleránsak, vagy netán ki vannak égve.

Mindenképp másik pszichológust keress, és igaza van a 9-esnek, ha tisztázod vele, és valóban így értette, akár jelenteni is lehet.

2021. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!