Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A nők hogyan csinálnák?

A nők hogyan csinálnák?

Figyelt kérdés

Ha a ma ismert pátriárchális(férfiközpontú) társadalom(mátriárchális(női központú) lenne minden tekintetben(pl.anyai örökségi ág,a vallásokban istennő,többférjüség stb).tehát ha a mai világ nöii központu lenne mindenhol pontosan ugy amennyire most férfi központu egy-egy területen.

Jobb lene?Roszabb?Vagy mindegy?


2010. okt. 12. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress rá a Triszex c. regényre.
2010. okt. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem háborúznánk annyit, az biztos. Csak nézd meg mai szemmel Németországot. A nagybátyám 30 éve ott lakik, és azt mondja, a női vezetés másabb, emberbarátibb. Vagy vegyük Szlovákiát. Pár hónapja még harc volt velük, mint a bolonddal, de mióta egy hölgy került hatalomra, emberségesebben próbálja meg kezelni a magyarságot, és Magyarországnak is jobb a kapcsolata az országgal.


Egyébként van valahol a világon egy bennszülött törzs, ahol matriarchális beállítottság szerint élnek. És köszönik szépen, nagyon jól megvannak.

2010. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

úgy tudom a nők sokkalta szemetebbek mint a férfiak

elég megnézni a különbséget egy női-, illetve egy férfi strici között. a nők érzéketlenek, kegyetlenebbek!

nem lennének kibúvók, a gyengébbeknek annyi.

2010. okt. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zenon ***** válasza:
62%
Ki kell,hogy ábrándítsalak,már rég nincs férfiközpontú világ.Minden reklámban,újsághirdetésben nőket látok,állásinterjúknál nők előnyben stb.Ha férfi vagy,sokkal nehezebb,sokszor tesznek rád.Pont ellenkezőleg,szerintem kezdünk átesni a ló túlsó oldalára.
2010. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

hát én meg nőt nemigen látok irányítani

céget/részleget/rendszert vezetni

a legtöbb helyen meg a kisebb tudást kompenzálják a lábak

de a lábaktól senki nem lesz nagyobb felelősségű beosztott, sikeres vállalkozó

és ha csak az orvosokat nézzük: láttatok már női agysebészt?

lehet van, de lássuk be, a komolyabb szakmákban elenyészik a nők száma

2010. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban. Nem lenne tökölés... nem véletlenül hívják annak. Szerintem igazságosabb, emberbarátibb lenne a világ, viszont a bűnözők nem úsznák meg egy ejnye- bejnyével, itt valóban érezhetőbb lenne a nők "kegyetlenebb" mivolta ilyen tekintetben. Mert azért nem tudom melyik nő engedni ki 10-15 év múlva egy gyerekgyilkost vagy éppen egy pedofilt a börtönből....
2010. okt. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is. Az én életemet annyiban (is) befolyásolná, hogy a hülye vén f*szok az utcán talán nem bámulnának kieső szemekkel és ez már nagy segítség lenne. (Lehet, szerintetek ez nem függ össze, de szerintem nagyon is, gondoljatok bele, ha már több száz éve nő uralom lenne a férfiak nem gondolnák, hogy ennyi mindent megtehetnek. Lehet, hogy ebből az következne, hogy, akkor a nők bámulnák a férfiakat így az utcán.. :D Furcsa lenne. Viszont lehet, hogy a nők nem csinálnának ilyet, mert ők sokkal empatikusabbak. A férfiak nem tudják milyen megalázó már csak ezt az utcán megbámulós dolgot elviselni és akkor még nem beszéltünk durvább dolgokról.)

Bocsi, lehet,hogy ez nem annyira tartozott ide, de nekem ez jutott most eszembe.

2010. okt. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!