Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek motivált és...

Hogyan legyek motivált és kitartó a célom elérésében, ha egy levertség érzése mindig lehúz?

Figyelt kérdés

Egész nap fáradt vagyok, és lehangolt. Családi és párkapcsolati téren is problémáim vannak. Mindezek ellenére tudom mit kéne tennem, és tudom, hogy sok múlik azon, hogy én hogyan változok meg. Aktivizálni kéne magam.

De sajnos nem teszem. Testileg, szellemileg fáradt vagyok.

Hogyan tegyek akaraterőre szert? Hogyan tudjam a nehéz helyzetben motiválni magam, hogy hosszú távú vátozást elérjek?


Köszönöm a választ előre is! Mindenkinek szép napot!


2010. okt. 12. 17:55
 1/7 anonim válasza:
100%

Ha fáradt vagy és nincs kedved tenni a dolgod, akkor gondolj a célodra amit el akarsz érni.

Tervezd meg a célod eléréséhez szükséges lépéseket, így jobban látod az "alagút végét".

Én azt szoktam csinálni hogyha nagyon sok dolgom van hogy leírom a feladataimat egy lapra, így már jobban átlátom őket, be tudom osztani az időmet az egyes feladatokra és már nagyobb kedvvel is látok neki.


Remélem tudtam segíteni. :-)

2010. okt. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ja és esetleg sportolj és szedj valami multivitamint is hogy testileg és szellemileg is frissebb lehess.
2010. okt. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon- nagyon köszönöm a jótanácsot!


Úgy teszek, ahogy tanácsoltad!


Szép hetet! :-)

2010. okt. 13. 12:15
 4/7 anonim válasza:
Szívesen. Neked is szép hetet. :-)
2010. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sokat jelent, hogyha agyban 'feltuningolod' magad:)

Hallgass pozitív gondolkodásról szóló hanganyagokat, olvasgass pozitív könyveket és találd meg azt, ami legbelül igazán mozgat. Lehet, hogy igazából nem is egy konkrét tárgyi dolog lesz, vagy amire korábban gondoltál, hanem van egy mélyebbről fakadó érzés. Képzeld el magad abban az életben, amit szeretnél élni és mérlegeld, hogy megéri-e érte megmozdulni:)

Hasonló cipőben jártam én is egyébként az elmúlt időszakban, de lett egy nagyon klassz munkahelyem, és ez lendít most az életem többi részén is pozitív irányba=)


Sok sikert Neked!

2010. nov. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=3SunWtjn9_I


Csak hallgasd meg ezt a zenét, mikor ezt hallgatom úgy érzem mintha bármire képes lennék, és honnan tudod, hogy nem?:) üdv

2012. okt. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a papirra irogatas hogy mit kene tennem nem jott be, mert arra fokuszaltam, hogy meg mennyi mindent kene ezert tennem ...



Siman arra az egyre koncentraltam, csak az nart a fejemben es az, higy myen jo lesz, ha megcsinalom. Nekem ez segitett :)

2020. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!