Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kisebbségi komplexusom van,...

Kisebbségi komplexusom van, amiért a páromnak magasabb végzettsége van? Hogyan legyek ezen túl?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, párom 26 férfi. Én 3 éve elkezdtem egy egyetemi szakot, de egy év után otthagytam. Tudom, még nem késő újra belevágni, valószínűleg meg is próbálkozom mással jövőre, viszont a jelen problémája, hogy emiatt szoktam féltékenykedni a páromra. Neki mesterdiplomája van (gépész), és úgy érzem, mintha emiatt kicsit kevesebb lennék. Nem érezteti velem, de sokszor érzem azt magamtól, hogy nem vagyok elég neki. Sokszor félek, hogy majd lecserél egy tanultabb nőre. Meg hasonlók. Az egész baráti köre is szinte mind egyetemista/diplomás barátnővel van, még a nem diplomás férfiak is. Nőben amúgy is sokkal több a felsőfokú végzettségű egyed, ezért is rossz érzés. Nekem is tervben van, de ahhoz újra kell jövőre érettségiznem, hogy azt tanuljam, amit akarok. Akkor majd talán enyhül ez a komplexusom. Egyébként így is jó állásom van, nem azzal van a fő problémám.

A kapcsolatunk amúgy rendben van. Igaz, még csak fél éve vagyunk együtt, tehát nagy a szerelem is. Rendben van a szex, sokat beszélgetünk, mindent megosztunk egymással (ezt is elmondtam neki, és szerinte nem ez adja az ember értékét, ő is csak azért tanult, hogy el tudjon helyezkedni olyan helyen, amit szeret és érdekli, és jól is fizet stb., de támogat benne, hogy tanuljak.), meg tényleg minden rendben van velünk, én mégis ezen a butaságon rugózom, hogy kevés vagyok, mint ember, kevés vagyok neki.

Ez csak önbizalomhiány? Belülről fakadó komplexus?


2023. júl. 7. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Ez csak önbizalomhiány? Belülről fakadó komplexus?


Mi más lenne? Valóban nem ez adja egy ember értékét. Azt meg csak te tudod, hogy ő milyen jeleket küld feléd, vagy nem küld feléd semmit erről! Igen, úgy is lehetnek ilyen gondolataid, hogy nem a párod sugall neked ilyesmit, hanem máshonnan eredeznek ezek az érzések!


Találd ki, hogy akarod csitítani. Lehet ez az, hogy te is magasabb végzettséget szerzel és/vagy más módon tudatosítod magadban az elegendőséged.

2023. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Hjaj.

Mint kb minden második kérdésnél itt a kategóriában, itt is csak azt lehet tanácsolni:

Ha konkrétan tudod is magadról, hogy pszichés problémád van, fordulj szakemberhez, azaz pszichológushoz, vagy keményebb esetben pszichiáterhez.


Miért olyan bonyolult ez?

2023. júl. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

nem gondolom, h. ezt medikalizálni kéne, és terápiára járni vele.

helyette inkább tanulj! ez nem pszichológiai probléma, hanem társadalmi.


nem komplexus ez, felmérted, hogy a csávód tanult ember, te nem, és ez valóban okozhat idővel problémákat.


ha van lehetáőséged tanulni, tanulj.

de ne elsősorban a diploma miatt, hanem mert érdekel a dolog.


nyelvet is lehet addig tanulni, gondolom, egy felsőfkú angollal nem lennél így magad alatt.

2023. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Középfokú angolom van, de jobban is beszélem annál+anyanyelvi szinten beszélek horvátul (ezzel is helyezkedtem el). Nem tartom magam butának, sem tájékozatlannak, sokat is olvasok, inkább maga a papír hiánya “zaklat”
2023. júl. 8. 00:13
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

hiába pontoztatok le, szakmámba vág, amit írtam.

ez nem orvosi és nem pszichológiai probléma!


a magyar társadalomra különösen jellemzőek az ún. homogén párkapcsolatok és házasságok, azaz hasonló végzettségi fokon álló emberek jönnek össze.


a társadalmi és kulturális környezet exponenciális fejlődési üteme olyan turbulens, ami egyszerűen megkívánja az élethosszig tartó önképzést, tanulást.



ha meg annyira bizonyítani akarsz, tedd le a felsőfokú angolt, a középfok ma már édeskevés...

2023. júl. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

pontosabban homofília... ennek van ennek egy tudományos elmélete!


és az iskola és a munkahely számítanak a nagy ún. házassági piacoknak.

2023. júl. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy ezt miért szerelem topicba írtad ki?


ez vagy párkapcsolati probléma, vagy emberi tulajdonságok!

2023. júl. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5 nem a nyelvtudásommal akarok bizonyítani, azzal már bizonyítottam eleget azzal, hogy aktívan használom.

Amúgy az angol ma már alap, nem igazán értem, hogy ezzel kinek is kell bizonyítani. Nekem a nyelvvizsga, pontosabban az emelt érettségi kellett az egyetemi belépőmhöz anno, ezért tettem le.

Nekem mindössze az szúrja a csőrömet, hogy nem végeztem el egy használható felsőfokú képzést. De rajta leszek.

(Amúgy pont anglisztikát kezdtem el, de annyira elment tőle a kedvem, hogy 2 félév után otthagytam, s nem kibuktam.)

2023. júl. 8. 01:00
 9/9 A kérdező kommentje:

Amúgy megsúgom, hogy egy dologban lehetsz magasan képzett, de amúgy egy szakbarbár. Nekem nem az “eszemmel és a tájékozatlanságommal” van a bajom, hanem csak maga a tudat, hogy nincs papírom.

Viszont ismerek olyan lányt az említett társaságban, akinek van felsőfokú papírja, de meg sem tud szólalni sem politikáról, se nem naprakész a hírekben, de még könyveket sem olvas.

Szóval úgy igazán nem is értetted a kérdésemet, hogy mivel van bajom.

2023. júl. 8. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!