Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért idegesít más emberek...

Miért idegesít más emberek életvitele (nyaralás) ?

Figyelt kérdés

Ugye az átlag normális ember úgy csinálja, hogy dolgozik egész évben aztán elmegy nyaralni 1-2 hétre, aztán újra felveszi a szopóálarcot egész évben.

Én sajnos tróger vagyok lehet rám mondani. 2-3 hónapot töltök egy helyen, nem költök semmire, de utána amég tart a pénz nem dolgozok. Nekem ez a boldogság úgymond. Hogy nem kell menni sehova és sorozatok streamelek, vagy olvasok igazából olyan dolgok amik ingyen vagy minimális pénzben vannak. Volt mikor egy 2,5 éves munkaviszonyom volt, de ott is már tartalékoltam ha vége lesz. Utána 8-9 hónapig voltam itthon és életem legjobb időszaka volt, mert nem kellett sehova sietni.

Dolgoztam beteg emberekkel is és komplex minősítésükben volt ilyen "időkényszer alatt végzett munka" mint kizáró tevékenység.

Amikor sok mindent kell egyszerre bekattanok.


Szóval idegesít, hogy felnőtt emberek olyan helyekre mennek amiből sokkal több ideig lehetnének otthon akár fizetés nélküli szabin.

Egyre inkább gondolkozok az életem feladásán is, mert az nem élet hogy a nap felében csicska vagy, a másik felében meg regenerálódsz.

Nem vagyok lusta, mert itthon csinosítgatom a kertet, takarítok a családnak segítek. Hanem X összegért felesleges melózni. Mikor én X/3 összegből is megélek. Nem akarok nyaralni, nem akarok gyereket.

Ár érték arány úgymond. 2.500 Ft-ból megnézed egy hónap alatt a netflix teljes kínálatát. Mit tudom én hány százezer forintból meg elmész Olaszországba és ugyanazt csinálod. Eszel, alszol, sz*rsz, fürdesz.

Mivel én szegény voltam gyerekként (de később volt olyan szakasza életemben mikor úgy éltem mint egy király). Mindennél azt nézem hogy ár/érték arány. Pl. Kaját veszek 1.500-ért, de 2.000-ért nem elvi kérdés. Akkor inkább valami olcsó junk food-ot. Taxiért sem fizetek 5.000 Ft-ot. Ha kevesebb mint 4 órán belül megteszem a távot. Lehet mondani nyugodtan hogy hülye vagyok. Ellenben olyan dolgok amik tartósak megérik. Valami háztartási gép, egy kondibérlet, bútor. Ha valami 1 hétnél rövidebb ideig tart az értelmetlen... Balaton Soundon is elverni annyi pénzt 1 nap alatt amennyire 1 évig spórolnak.



2023. júl. 12. 15:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem összekeverendő hogy itt a gazdagnak látszó emberekről írtam, nem a valódi gazdagokról!
2023. júl. 12. 15:09
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert máshogyan gondolkodunk. Az én felfogásom szerint, ha úgy kéne élnem, mint te, már nem élnék. Ha már megszülettem nem szeretnék ilyen nyomorult módon élni, ahogy te tolod.
2023. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a boldogság, de az anyagi helyzetük is.


Nem mindenki "szpóálarcozik".


Felesleges nyűg más dolgain rágódnod. Ő dolguk.


Neked pedig se jobb, se rosszabb nem lesz, ha ezen agyalsz. Nemde?


S ne feledd, vannak nagyobb értékek a pénznél. A kess max csak eszköz.


Pl jómagam imádom a tiszta tengert, élővilágát, hegyeket, kőzteket, köveket, amik pl nálunk otthon nincsenk.


Ettől függetlenül pedig otthonom és környékét is imádom, sok sajátos jellegzetes szeretni való dolgok vannak.


Lehet meg kellene tanulnod értékelni a pénzen kívüli boldogságot.


Az, hogy ki milyen karriert űz és hogyan az is saját dolga.


Ám az az életvitel, amit leírtál az nem jövőképes, főleg ahogy öregszik majd a tested.


Ezen lehet nem ártana gondolkodni. Az pedig mindegy hány helyen dolgozol, manapság elfogadott.


A korombeliek és fiatalabbak számára a nyugdíj nem létező fogalom s a jelenlegi öregek, idősek se abból élnek.

Pl mi (én, tesóm, apám) anyagilag is támogatjuk mamámat.

+varr mellette.


Ha nem akarsz nyomorban megkeseredve elhalálozni, számolj ezzel is, ha már annyira anyagiakon elmélkedsz.


S ennek előny is lenne számodra. :)


Az olvasást és chill-t én is szeretem, meg még sok mást is. Épp ezért alakítottam úgy a dolgaimat, hogy jövőben és jelenben is helytálló legyen.

2023. júl. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert nem segít a magyaroknak.
2023. júl. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy valami ilyesmiről van szó.

Hogy az ember nem érti, hogy mások (többség) miért szenved egész évben a munkahelyén, aztán elmegy 1-2 hétre nyaralni.


"Egyre inkább gondolkozok az életem feladásán is, mert az nem élet hogy a nap felében csicska vagy, a másik felében meg regenerálódsz."

nekem is kb. hasonló a felfogásom. nem hiszem, hogy abból kéne állnia az életnek, hogy az ember szenved azért a kiba*zott pénzért. Igaz, ezért igyekszem tolni a hobbimat, amivel TALÁN későbbiekben lesz bevételem.

Az emberek nagy része nem szeret otthon ücsörögni. Nekem rendben van az otthon ücsörgés, mert a hobbim is otthon ülős. Meg azért az nem kerül pénzbe, nekem meg takarékoskodni kell, mert nincs kire számítani, ha beüt a nagy baj. Csak a pénzre számíthatok.


Ja és nem vagy hülye. Írod, hogy szegény családból származol. Ez is hozzátesz a gondolkodáshoz.


Nekem is azért van ilyen gondolkodásom egyrészt, mert azt láttam annó hogy az egyik szülőm félretesz (és úgy tud jutni erre-arra), de a másik valamennyire szórja a pénzt. Emellett pl. volt olyan, hogy még mintás füzetet se vettünk a suliba, mert az dráááááááága.


Életet feladni nem kell, másokat meg le kell *zarni, rá kell tudni, hogy nekik az a jó, ennyi.

2023. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Különböző emberek vagyunk, különböző dolgokat szeretünk. Én se szoktam nyaralni menni, egy jó sorozat vagy haverokkal egy jó foci nekem sokkal többet ér mint egy 2 hetes nyaralás a horváth tengerparton. Ez ilyen, ne foglalkozz másokkal.
2023. júl. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!