Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kis termetű lányok! Ti is úgy...

Kis termetű lányok! Ti is úgy érzitek, hogy gyakran próbálnak belétek kötni és kóstolgatni? Ti hogy kezelitek ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindig is kis termetű voltam egész tinédzserkorom óta. Vagyok vagy 160 cm és karcsú voltam mindig is. Ahogy bekerültem a munka világába, valahogy mindig megtalál valaki, aki butusnak néz, igyekszik belém kötni akár csak “poénkodva”. Én ezt sajnos sokszor magamra is vettem - ha ott ki sem mutattam - mivel én nem vagyok egy bunkó ember, nem bántok meg másokat. A gond főleg ott van, hogy félreismernek. Aki valóban ismer engem tudja, hogy egy karakán, makacs, nagypofájú lány vagyok, csak a formalitás kedvéért ilyenkor visszafogom magam, fejben meg elküldöm úgy melegebb éghajlatra az illetőt, hogy azt is megbánná, megszületett. De olyan, mintha ilyenkor szájzárat kapnék, csak illedelmesen és kellemetlenül mosolygok, meg próbálok kedvesen hárítani. Mikor az egyik régi kolléga megtudta, hogy ilyen fiatalon hányadik céget taposom, ráadásul milyen helyeken fordultam már meg, egyből visszavett. Valamiért azt érzem, hogy a megjelenésemnek lehet köze ehhez.(?) Nagyon adok magamra, igyekszem mindig csinosan megjelenni, és egy törékeny kis csajnak nézhetek ki. Úgy érzem magam néha, mint egy báránybőrbe bújt farkas, de sok hülye kis piszkálódás után mégis meginog bennem valami, és elhitetem magammal, hogy gyenge láncszem vagyok. Pedig sokat dolgoztam olyan közegekben - média, zeneipar, sales pozik stb - ahol muszáj az életben maradásért küzdeni, mert szétkapnak. Most már néha attól is tartok, hogy mi lesz, ha egy érzéketlen frigid jégszívű szipirtyót fog belőlem faragni az üzleti élet. Olyan, mintha az eddig jól nevelt, pozitív, kedves kis énem küzdene azzal, aki fellökne mindenkit, aki útba kerül.

Nagyon fel tudnak húzni az ilyen emberek. Én ilyenre valahogy soha nem érzek késztetést. Egy példa: munkahelyünkön a büfés nőnek bármit mondok, bármit kérdezek, kioktat, de olyan hangnemben, mintha Dr. Szöszi állna előtte, tehát buta libának nézne. Ebből már kb. szokást csinált. Ja és ez nem tudom véletlen-e, de mindig a nők! Én eskü semmit nem teszek velük szemben, mosolygok, kedvesen szólok, hiába.

Ez már jóó ideje b@ssza a csőröm amúgy, meg gyűlik bennem, most rávett valami, hogy ide kiírtam, de érdekelne, hogy aki szintén tapasztal ilyeneket főként nőként: mi a legjobb megoldás számotokra ilyenkor? Tényleg maradjak inkább kedves és csendes, aztán engedjem el a pcsába? Nem hiányzik a dráma, de azért úgy helyre billentenék néha 1-2 embert, hogy csak mert nagyobb falat nálam, vagy tudom is én mi a baja, nem biztos, hogy ő szarta a spanyolviaszt..



2023. júl. 18. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Soha nem szólt be senki a magasságom miatt. 156 cm vagyok.

Ha be is szólt volna nem érdekel. Megvononom a vállam és megyek tovább. Miért hisztizzek azon, hogy a genetikám ilyen?

Ha meg valakit ez zavar azzal nem nekem van dolgom. Pláne nem érdekelne.


Szerencsére inkább kedvességből tették szóvá a magasságom. Felvehetek a srác mellett magassarkút, olyan cuki és pici vagyok stb.

2023. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
71%
Állj ki magadért nyíltan! Persze, ne olyan stílusban, hogy a másik csaj felkenjen a falra dühében...
2023. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán ért hátrány, vagyis én inkább örülök, hogy kicsit "gyereknek tartanak", úgy érzem minimálisan engedékenyebbek velem pl. munkahelyen. Annyira pedig már nem vagyok fiatal (33), igaz, a munkahelyemen a legfiatalabb vagyok, de igazából nem zavar ez legkisebb szerep, megszoktam, mert a családban is én vagyok a fiatalabb testvér.
2023. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Amúgy Kaptam aranyosabb megszólalásokat miatta én is, meg akivel már jóban vagyok, vele poénra veszem az ilyesmit.

Inkább az a fura, hogy nem is így direktbe erre kapok megjegyzést, csak úgy érzem, mintha emiatt lennének gyengébbnek nézve, akinek bátran be oda lehet kaffogni, mert pici és ráadásul kis vékonyka is.

Férfiakkal szemben előnyösebbnek érzem talán..

2023. júl. 18. 21:25
 5/5 Metionin ***** válasza:
100%
Nem pontosan így de előfordul. Általában a jellegzetes kötekedő figurák, catcallingozó fickók és cigányok pécéznek ki de a fenyegető aurás időseknek is a kedvence vagyok, mert gondolom fiatalabbnak néznek. Aztán hogy szoktak pislogni, mikor erélyesen elküldöm őket az apjuk f-ára.
2023. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!