Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kezdő tanárként az első...

Kezdő tanárként az első napjaimat tanítom. Légyszi adjatok ötleteket hogyan lehet helyretenni a diákokat? Kóstolgatnak, próbálkoznak. Például ötödikes gyerek káromkodik, rászólok, de érzem hogy hülyére vesz.

Figyelt kérdés
Szeretném még most leállítani az ilyen próbálkozásokat, nem akarom hogy a fejemre nőjenek. De nem mondom hogy nincs ötletem, mert voltak, de nem úgy működnek a gyakorlatban mint ahogy elképzeltem. Ha van itt kolléga kérem segítsen, de diákok, volt diákok is adhatnak ötletet hogy az ő tanáraik hogyan tartják, tartották fenn a fegyelmet.
2021. szept. 6. 18:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Hatalmas házifeladathegyek minden ilyen beszólás után.
2021. szept. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Miket szólnak be?
2021. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

2 opció van: vagy jófej leszel velük és reménykedsz, hogy rá fognak jönni hogy te velük vagy és nem ellenük. Vagy te leszel a b@$zatlan pi*$a tanár, aki folyton házit ad és röpdogát.

Tetszik vagy sem, a diákok már az első órán kitapasztalják ki az akivel ezt megengedhetik és ki az akivel nem.

Nincs "jaj de kis cukik vagytok 😍" meg "szegény Petike ne tudott készülni a dogára ezért elhalasztjuk😢". Francokat! Te leadtad az anyagot, onnantól az az ő dolguk, hogy megtanulják-e vagy sem.

Lehet azt a módszert is alkalmazni, hogy kiküldöd őket a teremből meg fekete pont. De ezzel magadat teszed nevetségessé, hogy pár kamaszt nem tudtál megfegyelmezni ezért homokba dugod a fejed.

A beszólásokat se kell a lelkedre venni, a mi középsulis tanárunk simán vissza szólt.

Továbbá Te felnőtt vagy őket meg meghülyítik a hormonok.

2021. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Valaki ma még tanárnak megy Magyarországon? Fogadd elismerésem! Én pedagógusként elkövettem azt a hibát, hogy kedves akartam lenni velük, na nem is vettek komolyan, aztán csodálkoztak, hogy miért őrjöngök időnként. Nagyon határozottnak és következetesnek kell lenni az elején. Vagyis vidd végig a büntetést, még akkor is, ha mondjuk túlzásba esel, mert ha nem hülyére vesznek majd.
2021. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

#4

Kegyetlen vagy! De ez működik.


#3

Gondolom még fiatal vagy és csinos? Esetleg ezért mernek beszólogatni.

2021. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Nézd meg a "Veszélyes kölykök" c. 1995-ös filmet kezdésnek.
2021. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Röpdolgozat.

Idővel tudatosul bennük, hogy ha nem szemétkednek veled, akkor csak annyi dolgozatot íratsz velük, amennyi ténylegesen indokolt. Pavlovi reflex - kicsiben! És hogy miért érdemes kollektívan fegyelmezni, azért, mert a közösség fogja fegyelmezni azokat, akik nem bírnak a pofájuknak parancsolni. Aki miatt bele kényszerülnek az indokolatlan dolgozatírásba, azt nyugodj meg, hogy meg fogják keresni azok, akik nem szerettek volna dolgozatot írni és vétlenek voltak a helyzet kialakulásába. És hiába kemény gyerek valaki, a kiközösítés a "kemény embert" is megpuhítja idővel. Vannak humánusabb módszerek is! Nemes egyszerűséggel figyelmen kívül hagyod a próbálkozásokat és megpróbálsz olyan színvonalú órákat leadni, amelyek a túlnyomó többség figyelmét fenntartják, lekötik. Ha ezt sikerül elérned, akkor is a közösség ereje fogja leszabályozni a gyökereket. Eszköz lehet még, hogy a szemétkedő diákot a saját fegyverével alázod porrá az osztály nyilvánossága előtt vagy kihívod a táblához, hogy nem akadályozod az óra további zavarásában, de akkor zavarja azzal az órát, hogy ő folytatja a tananyag leadását. Leülsz érdeklődést kifejező arccal a helyére és várod a folytatást! -Megint az a végeredmény, hogy a többiek előtt teszed nevetségessé, - mert ha hülyeséget mond, - már pedig erre eléggé nagy lesz az esély, - akkor felteszed a kezedet, hogy felhomályosíthasd a hülyeségének mértékéről. Minden ember leghatékonyabb ellenszere a saját stílusa!

2021. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

Hospitálás minek volt? Egyetemi órák? Pedagógus vagy, erre készítettek fel az elmúlt 5 évben. Neked kell tudnod, hogy mit kell tenned.


Egyetemi oktatóidat kérdezd, illetve a kollégákat.

2021. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Pont akartam én is írni a hospitálást. Most sem szégyen. Lyukasórádban kérd meg a kollégákat, hogy had menj be hozzájuk hospitálni.
2021. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár, tanítasz, mindenki rutintalan az elején, rz nrm bah. Ki kell tapasztalni a határokat. Nálam a mínusz-plusz rendszer működik, aki gyökér, órai munkára simán megkapja a mínuszt mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül. Ha többször van vele gond, megfenyegetem az egyessel, volt, akinél beírtam, azóta normálisan viselkedik. Ugyanígy az első röpdoga után elmondtam, hogy főleg azért írtuk, mert nincsenek tekintettel rám, muszáj tesztelnem a tudásukat, áment-e, amit akartam. Azóta jobban érzik mit lehet és tudják, hogy nem lehet packázni. A szabályokat viszint így, az első hetekben fektesd le vagy dolgozd ki. Érdemes írni pontokba szedve egy szerződést, ami mindkét félre, a tanulóra és a diákra is érvényes. Másrészt beszélgess sokat a kollégákkal, nem szègyen kérdezni.
2021. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!