Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » “Fogadd el önmagad” - gyakran...

“Fogadd el önmagad” - gyakran szokták mondogatni az emberek. A valóságban ez mennyire segíti az életed/társas kapcsolataid?

Figyelt kérdés

Önismereti témáknál sokszor felmerül “önmagunk elfogadásának” a fontossága, viszont arról szó sem esik, hogy ez mennyiben segíti a társas kapcsolatokat, lehet-e valaha egy boldog párkapcsolatunk, ahol a másik fél teljes mértékben elfogad és szeret?


Pl. olyan esetre gondolok, amikor valaki nagyon magányos, aligha vannak közelálló barátai, igazán bensőséges kapcsolatai.

Megtanulhat együtt élni ezzel, kitűzhet magának célokat, akár karrier terén, törekedhet a saját egzisztenciájának kialakítására, stb. de ha közben a társas kapcsolatok terén semmi sem fejlődött.

Korábban beszélgettem egy “önismereti tanácsadóval” erről, de aligha merültek fel gyakorlatias, hasznos tippek a probléma kezelésére.

Gyakran hangsúlyozzák az önelfogadást, ami olykor úgy hangzik, hogy egy beletörődés, felületes kezelése a problémának, ergó “légy boldog egyedül, fogadd el az állapotot, ne akarj változtatni”.

Bocsi ha hosszú lett, remélem nem merített ki, de köszönöm, hogy végig olvastad, szívesen meghallgatom a véleményed:)!



2023. júl. 23. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Az önmagad elfogadása nem azt jelenti, hogy a helyzetedet fogadd el. Az egy külön téma. A helyzetedből ki tudsz törni. A személyiségedet, a testedet nem tudod megváltoztatni. Azt kell elfogadnod.

Nem egy párkapcsolatom ért véget amiatt, hogy a női fél állandó nyafogását nem bírtam már elviselni: jaj, nagy az állam, kicsi a mellem, ikszlábam van, nagy a mellem, kicsi a szám.

Kit érdekel?! Ilyen vagy, így szeretlek. Egy idő után már elvisehetetlen tud lenni.

2023. júl. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm a válaszod!:)


Természetesen nem tudjuk megváltoztatni az ilyen fizikai adottságokat! Személyiség terén nem tudom, hogy ez mennyire igaz.


Pl. világéletemben introvertált voltam, aki nehezen szocializálódik. Többnyire elfogadom magam, de egyenlőre azt nem tudom, hogy változtassak a helyzeten. Szoktam járni olykor társas eseményekre, emberek közé, próbálok barátkozni, de úgy érzem többnyire csak felületes kapcsolataim vannak. Ilyenkor azt gondolná az ember, hogy a személyiségével van a baj, amin ha nem lehet változtatni, az elég szívás:)

2023. júl. 23. 08:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor azt gondolná az ember, hogy a személyiségével van a baj, amin ha nem lehet változtatni, az elég szívás"

A személyiségedet sem fogod tudni megváltoztatni. El kell fogadni, tudomásul kell venni, hogy ez van, eszt osztották, ezt dobta a gép.

A személyiséged nem szívás.

Az a szívás, ha nem tudod elfogadni, ha erőlteted, hogy más legyél.

Azt kell megtalálnod, hogy hogyan tudod a meglévő személyiséged mellett úgy élni az életedet, hogy azzal elégedett legyél. Ha rosszul csinálod - nem a neked megfelelő társaságot keresed, nem a neked megfelelő elfoglaltságot keresed - akkor lesz szívás.

2023. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

1? Mi az hogy a testedet nem tudod megváltoztatni? Mindenen lehet változtatni, még az arc és orr formán is. Nem kell ehhez plasztika sem.


A belsőn is lehet dolgozni, nem kell feladni és azt mondani ez van oszt kész...

2023. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt azért ennél mélyebbnek tűnik a probléma. Természetesen lehetséges, csak ki kell hozzá szakadnia mindkét félnek a maga kis világából.
2023. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Semennyire, ez egy bullshit. Attól, hogy te elfogadod magad, mások még nem fognak elfogadni.
2023. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Önmagában ez a tanács semmennyit sem ér, önismeret nélkül egy felületes közhely az egész.


Azt kell elfogadni, amin nem tudsz változtatni. Ahogy az előttem lévőek is írták: a megfelelő társaságodat kell megtalálnod. Ezt nem lehet olcsón megúszni, megspórolni.

2023. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
44%
Az ilyen JÓL HANGZÓ életmódbeli tanácsokkal az a baj, hogy ezeket rendre a kíméletlen magabiztossággal mindent tudó fiatalok írják. Én is voltam mindent tudó fiatal,én is írtam annak idején olyat, amiért ma az ujjaimat is letördelném. Szerencsére még nem volt net, így csak a megyei lap senkit sem érdeklő hátsó oldalán jelent meg.
2023. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
8. Nem csak írni kell, hanem akinek írják, tenni érte. :)
2023. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
85%
Mi a célod? Mit szeretnél Érezni amikor eléred? Miért akarod? Kell-e ehhez változnod vagy csak rossz helyen keresgélsz? Kik a társaságod? Felfelé vagy lefelé húznak? Hogy akarod látni magad 5 év múlva? Válaszold meg és abból kiderülhet hogy mit érdemes változatni és mit nem...
2023. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!