Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A magabiztosság, önbizalom...

A magabiztosság, önbizalom kinek mit jelent vagy mi a konkrét jelentése ?

Figyelt kérdés

Én úgy értem vagyis legalább úgy olvastam valahol , hogy az önbizalom az az , hogy képesek vagyunk elfogadni önmagunkat és a világot úgy, ahogy van. És az , hogy az ember határozott, magabiztos az meg csak annyit tesz , hogy az életben bizonyos helyzetekben képesek vagyunk megállni a helyünket, kiállni saját magunkért? És nem kell ahhoz bunkó, butának lenni csak egy határozott megjelenés.

Ezek a dolgok ezt jelentik?



2023. aug. 12. 13:19
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem, hogy ha mindig azzal foglalkozok , hogy a másik mit mond mit gondol az viszont nem egyenlő azzal , hogy az ember bizonytalan csak vannak dolgok amiről egyes embereknek nem kell tudniuk.

Mert én ezzel úgy vagyok , hogy néha felmerem magam vállalni néha nem. Nem lehetek mindig tökéletes nem igaz ?

2023. aug. 12. 13:26
 2/10 anonim ***** válasza:
Tökéletes ember nem létezik.
2023. aug. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az oké de én nem ezt kérdeztem olvasd vissza légyszives
2023. aug. 12. 13:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy ki miképpen nyilvánul meg, az helyzet/személyiségfüggő.
2023. aug. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál, ezek is hozzátartoznak.

Akinek van önbizalma, az nem húzza be fülét-farkát, ha van kérdése, fel meri tenni.

Nem retteg attól, ha új emberekkel kell találkozni, új helyekre kell bemenni, feltalálja magát. Szóval bátor és van egyfajta határozottsága, tudja, hogy mit akar és mit nem, nem tudnak rásózni mindenféle porszívót, vagy akármit árusok és ügynökök.

2023. aug. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ezt hogyan lehet gyakorolni ,fejleszteni?
2023. aug. 22. 19:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Többféle módja van az önbizalom fejlesztésének.

Az egyik az, ha felfedezed, hogy miben vagy jó és szerzel sikerélményeket.

Pl egy sportban, vagy rajzban, vagy bármilyen megmérettetésen, de az is sikerélményt ad, ha megdicsérik, amit csinálsz, nem csak a konkrét versenyszituációban elért eredmény.

Vannak hobbikra épülő klubok és ott sikerélményt ad, ha a tagok ötletet cserélnek.

Rengeteg féle csoport, klub, foglalkozás van, amely segít az önbizalom fejlesztésében, a kibontakozásban.


Ha az embernek van 1-2 közeli barátja, az is növeli az önbizalmat, mert az egy olyan tudat, hogy van 1-2 ember, akiknek fontos vagyok, akiknek számítok, akik törődnek velem (és én is törődök velük).


Ismerek valakit, akinek nem volt önbizalma ahhoz, hogy külföldön megszólaljon angolul, aztán megerőltette magát és elkezdte és rengeteget fejlődött ebben. Néha meg kell erőltetnünk magunkat.


És sok önbizalom fejlesztő könyv van sok jó ötlettel, pl.


[link]


De sok más jó könyv is van ezeken kívül.

2023. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazából érdemes vele vigyázni, és nem az önbizalom fejlesztésére rámenni, mert az egoizmushoz, vagy akár nárcizmushoz is vezezhet. Sokkal fontosabb ennél az önismeret fejlesztése. Hiszen ha valaki ismeri önmagát, tisztában van a saját tulajdonságaival, az már egy egészséges önbizalomhoz vezet, nem pedig az imént felsoroltakhoz.
2023. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8#.-ik és azt hogyan tudnám magamba fejleszteni? Vagy jobban megismerni a tulajdonságaimat nem arról van szó, hogy nem ismerem magam mert részben igen csak mintha egy teljes önismeretem nem lenne
2023. szept. 2. 22:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem egyemberes dolog, de például beszélgess el egy pszichológussal. Ez nem egy pillanat, hanem egy hosszantartó folyamat. Nekem is az volt, bár én más utakon jártam, és utólag visszatekintve senkinek nem kívánom azt. Eleinte vicces és kellemes tud lenni, de aztán... Bocs, de a lejtőn le..
2023. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!