Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ér valamit az érettségi?...

Ér valamit az érettségi? Miért nincs hozzá motivációm?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, elvégeztem egy szakmát amiben végül nem helyezkedtem el. Sima állásom van. Így, hogy itthon vagyok még szüleimmel, szépen tudok gyűjtögetni. Tisztában vagyok azzal is, hogyha a jelenlegi fizetésemmel egyedül kéne élnem, saját albérletben stb. akkor igen nehezen tudnék kijönni pénzben.

Ebből jön egy másik gondolat, ami a velem egykorúak nagy részében megvan. Külföld. Nem is csak a pénz miatt, de lássuk be fontos. Ahogyan az is, hogy majd a gyerekeim ne olyan oktatási rendszerbe kerüljenek amibe jelenleg kerülnek a magyarok. De ez az én véleményem.

Szóval folytatva az előző gondolatmenetet. Miután elvégeztem a szakmám, nekiláttam egy érettségire való felkészítőnek, felnőttképzés keretében.

Lassan közeleg az a bizonyos vizsga. De én semmit nem tanultam még, nincs motivávióm. Ha valaki megkérdezné tőlem, hogy miért szeretnéd megcsinálni az érettségit, nem tudnék rá válaszolni. Lehet nem is tudom az értelmét. Lehet, hogy számomra nincs is értelme. Ez annyira frusztrál.

Azt sem tudom eldönteni, hogy jogosak-e a meglátásaim az érettségivel kapcsolatban, vagy jogtalanok.

Ez a “papír” ér valamit? (kivéve akik ezzel tudnak tovább tanulni.)



2023. szept. 14. 09:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden értelmes munkahelyen ez a minimum szint. Enélkül csak a legalja munkákat kapod meg.
2023. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Szakmunkasba meg se csinalnak erettsegit es a szakmaval boven jobban eltudnak helyezkedni.

Szerintem felesleges, nekem is van, meg szakmam is, de nem helyezkedtem el vele mert nem erdekel, majd B tervnek meglesz ha kell..

2023. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden megszerzett tudás ér valamit, ha nem is forintosítható. Tanulj sokat, ha nem iskolában, akkor a magad kedvére és saját ütemedben.

Sok olyan munka van, amit el tudsz végezni középfokú végzettség nélkül. Csak ha idővel nem elégít ki, és olyan tetszik meg, amihez kellene az érettségi, már lehet késő lesz pótolni.

2023. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Párkeresésnél számít sajnos.

Barátnőm húga is hasonlóan gondolkozott, mint te, minek az, most ha párt próbál találni, kb addig jut a dolog amíg el nem mondja, hogy 8 általános.

Pedig értelmes kiscsaj, de egy műveltebb, jól szituált csávó, akinek esetleg van valami felsőfokú végzettsége, nem àll le olyannal, aki a 8 osztálynál nem jutott tovább.

Ha megelégszel a segédmunkás szinttel, a 3 műszakos minimálbéres szalagmunkás hapsikkal, akkor oké.

2023. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pasikkal nem elégszem meg. :) Nekem nő kell.
2023. szept. 14. 10:30
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Bocsi :D

Valamiért lánynak képzeltelek 😅

2023. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Oda se neki. Nincs gond. :)
2023. szept. 14. 10:42
 8/15 Lucifer-666 ***** válasza:
93%
Érettségi nem ér semmit, de ha nincs az csak hátrány, ha csak nem tudsz felmutatni valós tudást. Pl. ahhoz, hogy megszereld a wc-t nem fogom elvárni. Viszont szívesebben engedek be egy szerelőt, mint egy ránézésre életfogytiglanos állatot.
2023. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

# 1-esnél a pont. Most még lébecolsz, aztán lenne egy jó helyed, csajod, bármi, de a nóóc általánosra bizony elhúzzák a szájukat...

Persze érettségi nélkül is lehet valki kiváló szakember, szerető férj, stb...de akkor is.


Ha az első pofont megkapod az élettől, akkor már késő lesz kapkodni

2023. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tekints erre egy ugródeszkaként. Ha szakmát akarsz tanulni szinte kötelező.
2023. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!