Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek magammal? Miért...

Mihez kezdjek magammal? Miért nincs motivációm?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén érettségiztem. Nem vettek fel az egyetemre, emiatt hetekig rosszul voltam. Rengeteget készültem és nagyon kevesen is múlott. Augusztus óta dolgozok, és miután kijöttek a ponthatárok eldöntöttem magamban, hogy csak azért is újra meg fogom próbálni.

Holnap tudok utoljára jelentkezni emelt érettségire, de semmi nem vesz rá hogy megtegyem. Nem akarom. Nem akarok újra tanulni, nem akarok megint izgulni és ezt az egész procedúrát újrajátszani... Mindeközben ezt a munkát se szeretném örökké csinálni, számomra nem egy álom meló eladónak lenni. Mégsem szeretném újracsinálni az érettségit.


A végzős évemet nagyon rosszul éltem meg, akkor a szüleim azt mondták, hogy ha ezt így élem meg, jobb ha nem leszek egyetemista.

Lehetséges hogy 1 év alatt lelkileg fejlődök annyit hogy később jobban bírjam a stresszt?


Egy biztos, semmi sem tetszik jelenleg és mégsincs motivációm. Ez miért van? Mi a baj velem? Soha nem voltam még ilyen. Mindig egy törtető típus voltam és mindig volt motivációm leülni a popsimra és tanulni. De most... még ha csak a felvételire gondolok, akkor is görcsbe rándul a gyomrom.


Hogyan tudok ebből az állapotból kijutni?



2022. szept. 4. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Gyakori ez tini fiuknal
2022. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gyakori? Egyébként lány vagyok.
2022. szept. 4. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kiégtél és kell egy kis idő amíg kipihened a dolgot.

Pihenj kicsit, dolgozz és próbáld újra jövőre.


Szakilag pedig próbálj olyan dolog felé mozogni amit szeretsz és meg lehet élni belőle.

2022. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Mi akarsz lenni a jövőben? Ahhoz szükséges az egyetem elvégzése?
2022. szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Motivációd akkor lesz, ha tetszeni fog valami. Szerintem azért fagytál le, azért nem vitt rá a lelked arra, hogy jelentkezz az emeltszintűre, mert nem heverted ki lelkileg a traumát, amit az érettségivel járó sok stressz okozott, vagy a csalódás hogy nem vettek fel oda, ahova jelentkeztél. Szerintem nem rossz, hogy kaptál egy évet az élettől gondolkozni, hogy hogyan dönts, hogy hova szeretnél menni tovább tanulni. Szerintem amúgy fejleszthető a stressz tűrő képesség is, a tanulás technikát is lehet javítani. És ha olyan dolgot fogsz tanulni, ami tényleg érdekel, akkor a motiváció miatt nem lesz nyűg és teher a tanulás, mert érdekelni fog az, amiről tanulsz. Kevésbbé lesz stresszes emiatt a tanulás, mert szívesen fogsz tanulni, mert érdekelni fog. De a szórótantárgyak persze kivételek. :)
2022. szept. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!