Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy néha megy...

Miért van az, hogy néha megy valami, máskor pedig képtelen vagyok teljesíteni?

Figyelt kérdés

Az egész iskolás koromban kezdődött.

Vegyük például a matekot. Apám elmagyarázta. Megértettem.

5 alkalommal megcsináltam helyesen a feladatot.

Majd ugyanazt végigvittem, csak értelemszerűen más számokkal, de a szabály ugyanaz volt.

Rosszul töltöttem ki, a végeredmény is pocsék volt.

Egyest is kaptam, jó esetben ketteseket.

A poén kedvéért: volt, hogy rosszul vezettem le a számolást, és mégis jó lett a végeredmény. Nyilván arra sem kaptam pontot, de hogy hogyan sikerült az egész művelet, a mai napig rejtély.


Nagy nehezen felvettek középiskolába, épp hogy nem buktam meg általánosban.


Nem sok lehetőségem volt nullához közelítő ésszel. Eladó szakma jutott.

Pénztárgépezés első alkalommal nem ment. Utána ügyes voltam, én voltam az első aki végzett, még segítettem is két másik osztálytársamnak!


Két nappal később megint csak nem ment. Rosszul írtam be mindent, én voltam az akinek segíteni kellett, és így is örülhettem a kettesnek.


Itthon vagyok jelenleg, próbálom karbantartani az agyamat vagy mimet. Itt van például a sudoku, párom elmagyarázta hogyan kell, meg is csináltam egyet pár perc alatt hibátlanul.


Utána még 20 percen át kínlódtam és elfelejtettem, hogy hogyan voltam képes kitölteni, de nem adtam fel, nekiálltam, de elrontottam az egészet.

Mindennel így vagyok az életben, eleinte megy, értem a dolgomat, aztán lenullázódom és sosem zökkenek vissza.


Mi bajom van?!


2023. szept. 17. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Talán foglalkozz azzal, amit szeretsz is csinálni.
2023. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Figyelemhiány?
2023. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Üdv a klubban!
2023. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
1# Sok mindent szeretnék csinálni, ha jó volnék benne. Mivel semmiben sem teljesítek megfelelően, így mindenbe beleunok.
2023. szept. 17. 21:51
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha ennyire ingadozik a teljesítményed, azonnal menj orvoshoz.

Lehet pl. meszesedés.

2023. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a figyelem és kitartás hiánya. A gyakorlást addig kell csinálni amíg magabiztosan megy és nem addig amíg nem sikerül.


Emellett van olyan amiben jó vagy?


A képességek fejlesztétre ajánlom a [link] -ot.

2023. szept. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6# Nincs semmi, amiben jó lennék.

A link angol nyelvű, nem bírom értelmezni.

2023. szept. 22. 09:32
 8/19 anonim ***** válasza:

Talán többet kéne próbálkoznod hogy rájöjj mi az amiben jó vagy. Az egész a fejedben kezdődik. Az énképed sérült és negatív is.


Angolul egyáltalán nem beszélsz? Az amúgy egy agyfejlesztő oldal. De persze angol.


Fiú vagy vagy lány?

2023. okt. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy nem létezik olyan dolog, amiben jó vagy, és szereted is csinálni. Legfeljebb még nem találtál rá.
2023. okt. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igyekszem, folyton azon agyalok, hogy mit tudnék kezdeni magammal.

Lány vagyok. Nem, nem tudok angolul. Németül tanultam az iskolában 11 évig, de nem tudok egy mondatnál többet.

2023. okt. 22. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!