Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért irigykedem másokra?

Miért irigykedem másokra?

Figyelt kérdés
Magamat nem tartom elég jónak, és nem is tartottam sosem. De úgy egy pár éve kezdődött bennem kialakulni az irigység. Már ha valakin látom, hogy mennyivel népszerűbb Facebookon, mert egy csomó lájkot, köszöntést kap, tehát az életben is kedvelik az emberek. Hát én meg sose voltam népszerű, és sose kedveltek az emberek. Ha problémám van a barátommal is, akkor mások kapcsolatát is sokkal tökéletesebbnek látom a miénknél.
2023. szept. 26. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
"Magamat nem tartom elég jónak, és nem is tartottam sosem." - Ez az oka, egyébként attól hogy egymást likeolják még nem biztos hogy kedvelik is egymást...
2023. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én külsőre vagyok, nagyon kritikus vagyok magammal, másokkal is, de akik átmennek a szűrőmön, azokra elég irigy tudok lenni. Nem szép dolog, tudom. Népszerűségre viszont sosem vágytam.
2023. szept. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdésem: hány éves vagy?


Mondok valamit:

A "like" nem egyenlő se a szeretettel, se a tényleges sikerekkel, stb.


Köszöntések online-n.

Képmutatás és illúzió szintén.


Tudod, hogy lehet ezt tesztelni?


Beállítod, hogy ne lássák a születésed napját, így a fb nem fogja az összes embernek szétkürtölni.

Ebből pedig az következik: nincsen képmutató felköszöntés, illem stb és csakis azok fognak írni privátban vagy köszöntenek fel személyesen, akik TUDJÁK mikor van a szülinapod.


Szóval ne borulj ki és ne legyen beteges kényszer benned ezek miatt.


Emellett, ha nem tudsz tudatosan elvonatkoztatni ezektől a tényektől, akkor javaslom a tudatos net használatot.


Pl nem pörgeted az üzenőfalat, kinyomod az értesítőket és csak a messenger részét használod, azokkal az emberekkel, akik fontosak számodra.


Elhiszel eltúlzott illúziókat, bemesélsz magadnak dolgokat, komplexusok, gátlások alakulnak ki benned, úgy, hogy ezek szerint még önmagad se ismered igazán, ki se fejlődött/teljesedett a személyiséged.


Nem te vagy az első, akit ezzel a jelenséggel látok, hallok, olvasok küzdeni.


Milliónyi ember, főleg fiatalabb generációk zöme burul meg lelkileg brutálisan az információ dús net miatt (javarészt).


Foglalkozz önmagaddal, fedezd fel jó-rossz, előnyös-hátrányos képességeidet, tanuld meg azokat megfelelően kezelni, alkalmazni, adott dolgaidat pedig fejleszd és élvezd.


Ezalatt pedig koncentrálj azokra, akiket szeretsz, akikkel igaz kapcsolatod van.

Építsd ezeket a kapcsolatokat, kommunikációs képességeidet csiszold, találkozzatok, mert a személyes kontaktnak hatalmas jelentősége van az életben.

Tervezz programokat.


Pl egyik barátnőmmel tegnap előtt sétáltunk 4 órát és beszélgettünk a csendes esti város fényeiben.


Hamarosan pedig 6 fős kis csapatunk kivonul a tó mellé sütögetni egyet a hétvégén.


Mindegy mennyien követnek pl munkásságom iránti rajongásból (alkotok több ágon), az teljesen más és azt se pár hónap alatt produkáltam.


Az "én" és a kis szűk köröm fontosabb, embernek maradni és élvezni ezen pillanatokat.


S hidd el, az se jó, ha sokan körbe nyaliznak, de egyáltalán nem látják azt a személyt, aki vagy. Akit a társaságod ismer.


A társaságnak pedig nem kell feltétlenül nagy létszámnak lennie. Legyen kevés, ám megbízható, szeretetteljes igaz kapcsolat.


Ne hagyd az elmédet elveszni a felszínes világban.


"sose voltam népszerű"

Miért akarsz az lenni?

Vagy csak a darabokban lévő énedet akarod összeragasztani felszínesen vele? Ergo komenzálni akarod a dolgokat?


Gondolkodj el mindezen.


Értelmes embert önmaga és mihez értése, alkotása, tényleges élete érdekli és ezek mellé társulhat párhuzamosan az ismeretség vagy/és annak bővítése. Ugyanez igaz az anyagiakra.


Maradj jelen önmagad fejében és ne hagyd, hogy gátlásaid stb mélybe rántsanak!


A netet pedig tanuld meg előnyösen felhasználni, sok millió vacak mellett rengeteg tudás és információ van rajta.


Bővítsd az érdeklődésed ezek iránt, akár karrieredet is befolyásolhatja pl adott tudás elsajátítása.


Hajrá! Ismerd meg s fedezd fel önmagad!

2023. szept. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. szept. 27. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!