Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy másokra...

Miért van az hogy másokra irigykedem?

Figyelt kérdés

Ha másokhoz hasonlítom magam, akkor egy szerencsétlen lúzernek tartom magam, aki semmit nem ér.

Volt osztálytársaim nagy része házasságban él, és gyerekeik vannak. Míg nekem egyik sincs.

Bár van kapcsolatom, 2 éve, de meg gyűrű sincs a kezemen, hogy legalább azt elmondhatnám eljegyeztek.

Viszont az egyik volt osztálytársamra nagyon irigykedek. 1 év után eljegyezték, és az is a szülinapján történt meg, a párjával mindig kirándulnak, meg éttermekbe jarnak, illetve sokszor kap rózsacsokrot a párjától.


2023. ápr. 28. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha inkább a saját életeddel foglalkoznál és nem hasonlítgatnál állandóan, akkor sokkal boldogabb lehetnél.

Miért nem egy utcaseprő életét és a tiédet hasonlítod akkor már össze?

Tudod, minden csak viszonyítás kérdése.

2023. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Gyenge a jellemed.
2023. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden emberben van irigység...ha lenne gyereked meg családod, akkor meg valószínűleg ugyan úgy irigy lennél valamire, hogy neki ilyen meg olyan a tiédhez képest.


normális hogy irigy vagy...én is az vagyok ha valakinek olyan dolga van ami nekem kéne de nincs. Egyébként ez a családos téma...most nem tudom miért lett divat 15 pulya meg 20 évesen házasodni...de feleslegesen vagy irigy...a legtöbb kapcsolat meg a gyűjtőbe legalábbis felénk így 2-3 év múlva. 30f

2023. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"de meg gyűrű sincs a kezemen, hogy legalább azt elmondhatnám eljegyeztek"

Ezzel dicsekedni szeretnél? Akkor nem is lesz. Inkább mind a kettőtök számára kellemes kapcsolatot építs, mintsem egy olyat, amivel dicsekedni lehet.

2023. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést, nyilván azért irigykedsz, mert nekik olyan dolgok adottak, pl. házasság és gyerekek, amikre te is vágysz, de amid nincs meg. Ez az irigykedés alapja, ami mindenkiben benne van, hiszen jellemzően mindenki vágyik bizonyos életszakaszban olyan dolgokra, amiket nem tud megszerezni, pedig szeretne.


Most erre az a megoldás, hogy elkezdesz az adott dolgok megszerzésén melózni. Azt mondod 2 éve vagytok együtt, te is felbozhatod a párodnak, hogy lassan házasodjatok és vállaljatok gyereket, ez nem tabutéma, ilyen dolgokról beszélni kell.


Ennyi.

2023. ápr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vizsgáld meg a saját sikereidet az életben, hizs tuti van. Másrészt nézd azt, hogy rengeteg a válás, a megcsalás az országban: azaz nem minden rózsaszín mögött van valódi szerelem.
2023. ápr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!