Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért szeretek néha jobban a...

Emmy Checkered kérdése:

Miért szeretek néha jobban a fantáziavilág(om)ban élni, mint a valóságban?

Figyelt kérdés

Rendszeresen veszem észre magamon, hogyha olvasok/ írok egy történetet, rajzolok, vagy mesét/ filmet nézek, „felébredek”, azaz arra eszmélek föl, hogy hoppá, ez nem a valóság. Ilyenkor mindig rossz érzés terül szét bennem, hogy „visszakell térnem” a valóságba.

Alapjából véve-legalábbis mostanában-nincs bajom az igazi élettel: nem rég kerültem egy emberibb, biztonságosabb közegbe, ahol végre jól érezhetem magam. De néha mégis úgy érzem, hogy kell egy kis szabadság, egy kis ábrándozás az álomvilágomban.

Olyan is volt már, hogy a valóságot kevertem a fantáziámmal, hogy azt hittem, valami már megtörtént, közben csak én képzeltem el, s fordítva.


2023. okt. 4. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Azzal a világon semmi gond, ha filmnézés, vagy zenehallgatás közben hagyod, hogy beszippantson ez az álomvilág, mert ez azt jelenti, hogy sikerül maximálisan átadnod magad az élvezetnek és ebből semmi sem zökkent ki. A gond ott kezdődik, ha már összemosódik a fantázia és a valóság.
2023. okt. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írd le, add ki, had valósítsa meg az emberiség az egyik fantáziádat. Akkor nem keveredsz meg.
2023. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert a fantáziádba nem fantáziálsz rossz dolgokat, főleg nem magadról.
2023. okt. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!