Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez maladaptiv álmodozás? Mit...

Ez maladaptiv álmodozás? Mit tegyek ellenere?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Amikor kicsi voltam anyukám kiment külföldre dolgozni és a nagybátyjám nevelt fel. Kb. 7 éves korom óta “álmodozom” anyáról. Különböző helyzeteket képzelek el, és órákon keresztül viszem tovább a történetet. Ezért a fejemben már úgymond anyám kapott egy általam kialakított személyiséget.

13 éves voltam, amikor a nagybátyjám meghalt, anya hazajött, és azóta együtt élünk, de olyan, mintha nem is az anyám lenne, vagy nem is tudom, hogy hogy mondjam. Még mindig “anyáról” álmodozom. Az ő külseje, de mégsem ő. Teljesen más ember, mint amilyet én elképzeltem. 6 éve próbálom ezt elfogadni, de nem tudom. Próbáltam már hogy ne álmodozzak, de mégis ha nagyon rosszul érzem magam, rögtön abba az álomvilágba menekülök, amibe anya ott van. Pszichológushoz kellene mennem, beteg vagyok teljesen úgy érzem. Viszont a pszichológus mit tud velem kezdeni? Kibeszélem magam neki és ennyi? A barátaimmal is beszélgettem már erről, tanácsoltak ezt azt, de semmi. A pszichológus se tud többet tenni értem.

Ne ítéljetek el kérlek. Én úgy hiszem ez a túlzott álmodozás is betegség, aminek nincs gyógymódja még. Ötletek esetleg? Hátha van valami...vagy valaki járt hasonló cipőben és leküzdötte.



2019. jún. 13. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Azért csak próbálkozzál azzal a pszichológussal, főleg ha van rá pénzed. Hogy kibeszéled magad, már az is sokat jelent, hiszen ennyi figyelmet és hozzáértő figyelmet senkitől nem kaphatsz. Nem ez a konkrét jelenség a lényeg, hogy álmodozol, hanem a hiány, amit egy valóságos édesanya iránt érzel, aki neked nem jutott. Árva vagy, hiányzik a kötelezően járó anyai szeretet, feltétel nélküli odaadás, amit kicsi kortól meg kellett volna kapnod. Ezt meg kell gyászolni, mélyen át kell érezni, ki kell mondani, azon kívül a pszichológus segít neked akár az anyukáddal való kapcsolatodon is javítani, és főleg valóságos érzelemgazdag kapcsolatokat kialakítani.
2019. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
A pszichologus ismer különböző technikákat, nem simán beszélget! Én elmennék, legalább páár alkalommal, lehet segítene vagy mutatna irányt pl visszafejtené miért alakult ez ki nálad pont. Mert ez azért tényleg nem szokásos. (Bár nyilván nem is beteges)
2019. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
65%
Nekem is volt ilyen. Most vagyok 40 éves nő, gyerekkoromtól kezdve volt ilyenem. Kb 4 éve múlt el, és most már akkor sem tudom beletenni magam ilyen álomvilágba - mint egy másik életbe -, hogyha szeretném. Már nem megy. Ami megváltozott 4 éve, az az volt, hogy egyrészt valahol elegem lett belőle nagyon, hogy az álomvilágomba menekülök. Nagyon sokszor alig vártam, hogy eljöjjön az este, és folytathassam a történetet, amit mint egy folytatásos regényt, napról napra "éltem". Olyan volt, mint a valóság. Az, hogy elegem lett ebből, és az igazi életemet akartam megélni, ez még nem kett volna elég a változáshoz. Egy twchnika segített, illetve áthangolt. Ha érdejel, privátban megírom, nyíltan nem szeretnék erről írni.
2019. jún. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!